Thursday, February 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Pomysły na stoły do salonu w małym mieszkaniu

Pomysły na stoły do salonu w małym mieszkaniu

jak sprytnie ogarnąć małą przestrzeń, aby była funkcjonalna i wyróżniała się stylem?

W wyborze kolejnych mebli oraz dodatków łatwo można się zatracić i przesadzić z ich ilością / fot. materiały prasowe

Małe mieszkanie wymaga kreatywnego rozplanowania przestrzeni – umiar, ale i wybranie wyrazistych dodatków to klucz do sukcesu. Poniżej znajdziesz garść pomysłów, jak sprytnie ogarnąć małą przestrzeń, aby była funkcjonalna i wyróżniała się stylem

W wyborze kolejnych mebli oraz dodatków łatwo można się zatracić i przesadzić z ich ilością / fot. materiały prasowe

Meblowanie małego mieszkania to nierzadko spore wyzwanie. W wyborze kolejnych mebli oraz dodatków łatwo można się zatracić i przesadzić z ich ilością. Jednym z najbardziej problematycznych sprzętów jest stół – każdy chce, żeby był duży, ale przestrzeń małego mieszkania nie zawsze jest na to gotowa. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by oszczędzić znaczną część powierzchni, wybierając zarówno funkcjonalne, jak i ciekawe. W tym artykule podpowiemy, jak dobrać stoły do salonu, aby ich rozmiary nie przytłoczyły wnętrza.

Garść pomysłów na brak przestrzeni
Stoły do salonu to bez wątpienia jedne z najważniejszych mebli w tym pomieszczeniu, który bardzo często pełni funkcję zarówno pokoju dziennego, jak i jadalni. Co zrobić w sytuacji, gdy salon nie ma zbyt dużej powierzchni, a my chcielibyśmy wygospodarować w nim miejsce do spożywania posiłków? Bardzo popularną praktyką są rozkładane, prostokątne stoły do salonu z regulowaną wysokością. W ciągu dnia taki mebel pełni funkcję ławy ustawionej w pobliżu kanapy, a w razie konieczności można go łatwo rozłożyć i dostawić krzesła. Równie dobrym pomysłem mogą być składane stoły do salonu, z wyciąganymi lub rozsuwanymi blatami. Jeżeli jednak pragniemy, aby stół był stałym elementem pokoju dziennego, warto postawić na okrągłe modele, przy których łatwiej jest usadowić większą liczbę gości. Dodatkowo okrągłe stoły są optycznie mniejsze, więc nie zaburzą poczucia przestrzeni. Równie popularna praktyka to dostawianie do ściany jednego z boków prostokątnego stołu. Niestety, tracimy wtedy przynajmniej jedno miejsce przy stole, zyskując większą przestrzeń w centralnym miejscu pokoju. W małych mieszkaniach można również postawić na tzw. dostawki, czyli, dodatkowe, dołączane blaty lub drugi, mniejszy stół (połączenie dwóch mebli można łatwo zamaskować obrusem lub bieżnikiem). Często ten drugi stół ma regulowaną wysokość, aby na co dzień można go było schować pod głównym blatem. Takie rozwiązanie jest coraz bardziej powszechne w małych mieszkaniach.

Umebluj salon z głową, a miejsce samo się znajdzie
Ilość dostępnego miejsca w salonie małego mieszkania zależy w dużej mierze od pomysłu na zagospodarowanie tego pokoju. Warto zwrócić uwagę na resztę mebli. Może niektóre kredensy i regały, podobnie jak dekoracje, pełnią funkcję jedynie ozdobną, a ich usunięcie mogłoby zagwarantować więcej przestrzeni. Minimalistyczny styl ma ogromny urok i dodaje wnętrzu nowoczesności. Przestrzeń to tylko dodatek.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Magda 16 września, 2018

    Zgadzam się, małe mieszkanie może być naprawdę urocze i pojemne, jeśli dobrze je zagospodarujemy. Mebelki są bardzo ważne. Obecnie jestem na etapie kompletowania mebli do salonu. Ciekawe propozycje widziałam na https://dotd.pl/ i chyba się skuszę na ich produkty ze względu na fajną cenę i dobre opinie 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ