Sunday, April 21, 2024
Home / Kuchnia  / Pomysły na obiad z makaronem

Pomysły na obiad z makaronem

Makaron zawsze na czasie

obiad z makaronem

Nie wiesz, co przygotować na obiad? Potrzebujesz czegoś równie smacznego, co energetycznego? Postaw na pyszne danie z makaronem!

 

Makaron – przysmak włoski czy chiński?

Całkowitej pewności nie ma, ale prawdopodobnie makaron po raz pierwszy był spożywany przez setki lat w Chinach, zanim do Europy trafił w XIII wieku. Stało się tak za sprawą weneckiego kupca o dźwięcznym imieniu Marco Polo. To właśnie wtedy według wielu źródeł historycznych złocisty przysmak pojawił się premierowo na talerzach mieszkańców Półwyspu Apenińskiego. Włosi posiadają jednak swoją własną interpretację historii i uważają, że makaron to ich wynalazek. Za dowód mają świadczyć znaleziska archeologiczne z IV wieku p.n.e., na których widać narzędzia do produkcji makaronu. Trzeba powiedzieć sobie jednak jasno, że rysunki te nie są jednoznaczne i dają szerokie pole do analizy.

Tak czy siak, makaron i tak już na zawsze będzie kojarzony ze słonecznymi Włochami!

Obiad z makaronem w roli głównej

Jeśli uprawiasz sport, pracujesz na najwyższych obrotach przez pięć dni w tygodniu lub po prostu potrzebujesz energetycznego kopa, makaron jest świetnym wyborem. Dzięki temu, że w jego składzie znajdują się węglowodany złożone, energia uwalniania jest stopniowo, dostarczając niezbędną moc na długie godziny.

Poniżej prezentujemy trzy wyjątkowo smakowite dania obiadowe z makaronem, które usatysfakcjonują nawet najbardziej wybredne podniebienie. Oto one:

https://uwielbiam.pl/przepis/lubella-danie-na-cieplo-rurki-z-cukinia-w-sosie-bolonskim-z-kielbasa-i-pie – rurki z cukinią w sosie bolońskim z kiełbasą i pieczarkami;
https://uwielbiam.pl/przepis/lubella-danie-na-cieplo-swiderki-ze-szpinakiem-w-sosie-smietanowym-z-klops – świderki ze szpinakiem w sosie śmietanowym z klopsami roślinnymi;
https://uwielbiam.pl/przepis/lubella-danie-na-cieplo-kolanka-z-brokulami-w-sosie-serowym-z-boczkiem – mrożona mocha z bitą śmietaną i miodem.

 

Życzymy smacznego!

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ