Wednesday, May 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Pomyśl o sobie. Psychoterapia w medycynie estetycznej

Pomyśl o sobie. Psychoterapia w medycynie estetycznej

Beauty psychotherapy to realizowany w Instytucie Piękna Bielenda nowy program wsparcia dla atrakcyjności zewnętrznej i wewnętrznej.

Beauty psychotherapy to realizowany w Instytucie Piękna Bielenda nowy program wsparcia dla atrakcyjności zewnętrznej i wewnętrznej.

bielenda r

fot. fotolia

O pewności siebie, o tym, jak wygląd wpływa na samopoczucie i jak poczuć się dobrze w swojej skórze, mówi specjalista psycholog kliniczny, seksuolog i psychoterapeuta Krzysztof Korona.

Pewność siebie jako emocja jest bardzo ulotna. Czy można jednak nauczyć się, jak być pewnym siebie tak po prostu, będąc prawdziwie spokojnym i wyluzowanym w każdej sytuacji? Nie tylko można, ale trzeba! Żyjemy w czasach, w których wygląd zewnętrzny jest największym naszym życiowym kapitałem, i to bez względu na wiek! Biegamy, zdrowo się odżywiamy i codziennie umieszczamy w internecie miliony swoich zdjęć. Chcemy być piękni na zewnątrz i wewnątrz. W czasach „słitfoci” zabiegi kosmetyczne oraz z zakresu medycyny estetycznej stały się raczej normą niż wyjątkiem. Dziś nie musimy już uczyć się pewności siebie w tradycyjnych gabinetach psychoterapeutycznych, analizując historię własnego dzieciństwa. Dysponujemy znacznie bardziej efektywnymi narzędziami przyśpieszającymi uzyskiwanie oczekiwanych przemian. Pewność siebie często ukryta jest pod płaszczem zbędnego tłuszczu lub kompleksów związanych z wyglądem skóry czy piersi, zatem przywrócenie jej bez pomocy specjalisty z zakresu medycyny estetycznej lub kosmetologa jest niemożliwe.

Otyłość i nadmiar tkanki tłuszczowej zwalczy np. BODY JET – czyli odsysanie tkanki tłuszczowej. Podczas jednego zabiegu można nie tylko usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, ale również poddać się reimplantacji własnego tłuszczu do piersi. Spełnienie marzenia o szczupłej sylwetce dało szczęście wielu pacjentkom Instytutu. Problemy z nietrzymaniem moczu i wiotkością mięśni pochwy po porodzie mają już dwudziestolatki, nie tylko kobiety dojrzałe. Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw tym problemom, które na psychikę działają destrukcyjnie. Kompleksy wywołuje również wstydliwe dla kobiet, uporczywe u mężczyzn chrapanie – na to też jest sposób, chrapanie leczy się laserowo. Komfort w sypialni to spokój i dobra energia za dnia.

Zabiegi medycyny estetycznej wzmacnia zastosowana psychoterapia, która pomaga przywrócić satysfakcję i przedłuża czas uzyskanych efektów. Z pewnością siebie jest trochę jak z umiejętnością dobierania oświetlenia w mieszkaniu – trzeba mieć odrobinę wyczucia i trochę wiedzy. Kiedy włączymy zbyt dużo żarówek, będą nas boleć oczy, gdy za mało, stworzymy dyskomfort, nie mogąc podczas rozmowy patrzeć sobie prosto w oczy. Z perspektywy seksuologicznej zbyt pewna siebie kobieta odstrasza potencjalnych adoratorów, podobnie jak kobieta nadmiernie wstydliwa. Sztuką jest w swoim ego znaleźć równowagę. Pomaga w tym spotkanie realizowane w formule Beauty psychotherapy.
Jesteśmy seksualni. Czy tego chcemy czy nie, seksualność podbarwia zarówno nasze relacje biznesowe, jak i wszystkie nasze kontakty społeczne. Seksualność to świadomość własnej atrakcyjności fizycznej bez względu na wiek i płeć. W wyglądzie zewnętrznym dbałość o równowagę jest tak samo ważna jak w umiejętnościach zarządzania emocjami. Media podsuwają kanony piękności kobiety i wzorce atrakcyjności mężczyzny. Sztuka bycia pięknym polega na umiejętności wyboru i dostosowaniu do własnych predyspozycji.

Krzysztof Korona jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne seksuologiem klinicznym, psychoterapeutą i superwizorem oraz doradcą rodziny. Od 2000 roku związany z telewizją (TVN, Polsat) oraz z koncernami multimedialnymi ITI, ATM, Endemol. Trener osobisty menedżerów i gwiazd telewizyjnych, coach specjalizujący się w prowadzeniu procesów rozwojowych w formule work life balance i beauty psychotherapy.

Z Panem Krzysztofem można się spotkać w Instytutcie Piękna Bielenda, zapraszamy
na konsultacje!

BODY JET, MEDIOSTAR NEXT BEZBOLESNA DEPILACJA LATEM, LECZENIE CHRAPANIA

Instytut Piękna Bielenda, Kraków, ul. Biskupia 4, tel.: 12 633 05 75, instytut@bielenda.com.pl, www.instytut.bielenda.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ