Tuesday, July 23, 2024
Home / Kultura  / POMYSŁ NA PREZENT: PRZEŻYJ TO SAM!

POMYSŁ NA PREZENT: PRZEŻYJ TO SAM!

Brak Ci pomysłu na oryginalny, niezapomniany prezent? Zafunduj bliskiej osobie prezent w postaci

skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem, fot. skydive.pl

Ramka ze wspólnym zdjęciem, modna bransoletka z wygrawerowanym hasłem albo płyta ulubionego zespołu odchodzą do lamusa. Aktualne trendy dotyczące prezentów dla najbliższych zachęcają do kupna upominku, który można… przeżyć! Zobacz kilka najciekawszych propozycji i podaruj komuś wyjątkowe doznania i niezapomniane chwile.

lot balonem

Lot balonem, fot. shutterstock

Lot balonem

Chcesz zapewnić drugiej osobie nieziemskie przeżycia, także w dosłownym tego słowa znaczeniu? Pozwól jej „oderwać” się od problemów codzienności i zafunduj lot balonem! Prezent idealny dla dwojga. Zazwyczaj godzinny lot odbywa się pod opieką doświadczonego pilota, a poprzedza go odpowiednie szkolenie. Trasy lotu ustalane są tak, aby widoki podczas podróży były zachwycające. Niektóre firmy oferują kieliszek wina lub lampkę szampana po zakończonej, podniebnej podróży, a czasem nawet certyfikat aeronauty. To tak na wypadek, gdyby wspomnienia miały ulecieć jak balon:)

Taka atrakcja niestety kosztuje. Cena lotu balonem dla dwojga oscyluje wokół 2 tys. zł. Ale jak czytamy na stronie jednej z firm oferujących taki przelot – Balon to najstarszy, bo ponad dwustuletni i najbardziej romantyczny statek powietrzny. Koszt może i nie jest niski, ale czy któraś z nas nie doceniłaby takiego wieczoru z ukochanym?

skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem, fot. skydive.pl

Skok spadochronowy z rejestracją video

Na wielbicieli mocniejszych, ponadziemskich wrażeń mamy niebanalną propozycje skoku spadochronowego. Ale żeby zatrzymać wspomnienia na dłużej i spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy, do prezentu dołączona jest rejestracja video.

Podobnie jak w przypadku lotu balonem, skok odbywa się pod okiem wykwalifikowanego instruktora, z wcześniejszym przygotowaniem. Zapierające dech w piersiach widoki i niezapomniane przeżycia, a przede wszystkim przetestowanie swoich możliwości –gwarantowane!

Cena takiego skoku to około 1 tys. zł

Metamorfoza lub zakupy ze stylistką

Modne ostatnio metamorfozy już nie wymagają zgłoszenia się do programu telewizyjnego i prezentowania swoich „bolączek” i kompleksów na oczach licznych telewidzów. Zafunduj bliskiej osobie metamorfozę pod okiem profesjonalnego zespołu. Wizażystka, stylistka i fryzjer są do Twojej dyspozycji przez cały dzień. Nie tylko odmienią Twój wizerunek, ale i podpowiedzą, co robić, aby lepiej wyglądać i zachwycać swoją osobą wszystkich wokół. Doskonały prezent dla osoby zabieganej, zapracowanej i nie mającej czasu zadbać o siebie.

Zbliżoną opcją jest prezent w postaci zakupów ze stylistką. W pakiecie może być przegląd szafy, od którego stylistka zacznie, a później razem rzucicie się w zakupowy wir.

Wśród tego typu ofert znaleźć można również sesję fotograficzną już po „przemianie”. Wówczas podarunek utrwala się nie tylko w naszych wspomnieniach, ale i pozostaje pamiątką nawet dla przyszłych pokoleń.

Prezent w postaci metamorfozy kosztuje od 700 do 1500 zł

Metamorfoza wnętrza

Niektórzy nie potrzebują zmiany w swoim wyglądzie, ale może chętnie zmieniliby coś w swoim otoczeniu, odświeżyli pokój, sypialnię czy kuchnię. Brak im jednak pomysłu, jak to zrobić, jak zacząć.

Projektant najpierw ogląda wnętrze, które chcesz odmienić, a następnie w konsultacji z Tobą opracowuje plan, uwzględniający takie działania jak malowanie, dekoracja ścian, przemeblowanie, aranżacja oświetlenia. Oprócz tego możesz liczyć na cenne wskazówki dotyczące dodatków, które sprawią, że Twoje wnętrze nabierze odpowiedniego charakteru. Na koniec otrzymujesz gotową i szybką w realizacji koncepcję wraz z opisem krok po kroku, jak postępować.

Cena tego prezentu nie jest wysoka, gdyż nie obejmuje on zakupu potrzebnych do metamorfozy produktów i narzędzi. Jest to ok. 200-300zł

Szkolenie survivalowe – weekendowa szkoła przetrwania

Prezent dla najwytrwalszych, chcących sprawdzić się w ekstremalnie trudnych warunkach i przeżyć prawdziwą przygodę.

Na wyprawie poznasz tajniki nawigacji przy użyciu kompasu, busoli i przedmiotów terenowych, nauczysz się sygnalizacji alarmowej i wzywania pomocy, wykorzystując do tego słońce i heliograf. Ponadto zdobędziesz wiedzę o odnajdywaniu drogi we wszystkich kierunkach oraz o oczyszczaniu wody. Po powrocie pochwalisz się umiejętnością rozpalania ognia.

Sprzęt potrzebny na taki wyjazd zazwyczaj zapewnia firma oferująca szkolenie. Prezent przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Całość kończy egzamin sprawdzający umiejętności zdobyte podczas wyprawy.

Koszt wyjazdu i szkolenia to około 300zł

Opracowała: Justyna Grochal

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Prezenty 31 sierpnia, 2012

  Świetny pomysł na „extremalny” prezent dla męża. Ileż można kupować oklepane krawaty tudzież skarpety 😉

 • Świstak Pakuje 20 lipca, 2019

  Jeżeli ktoś bardzo lubi sporty ekstremalne, to takowy skok jest bardzo fajny. Częściej natomiast ludzie oczekują bardziej standardowych upominków 🙂

 • Darek 19 grudnia, 2019

  Bardzo fajną opcją są takie prezenty 🙂 mam nadzieję, że takie prezenty będą coraz popularniejsze i zastąpią tradycyjne dawanie kopert…

 • expert 21 stycznia, 2020

  hmm nigdy nie myślałem o podarowaniu takiego prezentu… ale wydaje się być bardzo fajną opcją 🙂

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ