Saturday, April 13, 2024
Home / Inne  / Pomóż walczyć z męskimi stereotypami!

Pomóż walczyć z męskimi stereotypami!

Jak przekonać mężczyznę, aby zaczął używać dobrych kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy?

„Prawdziwy mężczyzna nie używa kosmetyków! To wyłącznie kobiece sprawy!”. Pewnie niejedna z nas słyszała to wielokrotnie z ust swojego partnera. Ileż to razy zapierają się rękami i nogami, nie chcąc sięgnąć po środki pielęgnacyjne. W skutek tego nie tylko panowie muszą się męczyć z różnymi, przykrymi problemami (jak chociażby z podrażnioną i wysuszoną skórą twarzy), ale także i panie (wszak to nic przyjemnego ocierać się o szorstki policzek). Jak przekonać mężczyznę, aby zaczął używać dobrych kosmetyków do codziennej pielęgnacji twarzy?

zel-do-golenia r

fot. materiał prasowy

Weź go na sposób!

Męskiej natury nie oszukasz, nie można zmusić partnera do korzystania z danego produktu, ponieważ takie działania przyniosą odwrotny efekt. W takim przypadku na ratunek przychodzi kobieca subtelność i delikatność. Zamiast powiedzieć wprost, żeby zaczął korzystać z żelu do golenia i łagodzącego kremu do twarzy, to trzeba delikatnie mu tę ideę podsunąć. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób: podczas zakupów wziąć do ręki kosmetyk i zapytać, czy nie jest zainteresowany jego kupnem, pochwalić nową próbkę wody po goleniu lub zasugerować, by zainwestował w krem nawilżający, bowiem jego skóra jest nieprzyjemna w dotyku. Czasem może pomóc sama wizyta w drogerii w dziale męskim, by mężczyzna sam sięgnął po nowe produkty. Co ciekawe, to tylko starsi panowanie mają problem z kupnem kosmetyków, młodsi kierują się zupełnie innymi priorytetami, z chęcią inwestując w wysokiej jakości produkty do codziennej pielęgnacji twarzy.

A co z nastolatkiem?

Pierwszy zarost to często powód do dumy młodego mężczyzny, jednak nie każdy nastolatek chce się nim chwalić w szkole i poza domem. Jedno lub dwudniowy zarost może podobać się dziewczynom, ale już ten kilkudniowy skutecznie odstraszy rówieśniczki. I wtedy nadchodzi moment, kiedy rodzic powinien wskazać i nauczyć swoje dziecko odpowiedzialnego zachowania. Wspólne wyjście do sklepu, zakup podstawowych środków do golenia (w skład których wchodzi dobra maszynka, żel do golenia oraz mleczko łagodzące podrażnienia) oraz wprowadzenie w świat męskiej pielęgnacji skóry twarzy z pewnością nie tylko zacieśni relację między rodzicem a synem, ale również pozwoli wykształtować prawidłowe nawyki w dbaniu o własne ciało. Na szczęście w mediach pojawia się coraz więcej kampanii reklamowych skierowanych do mężczyzn, w których łamie się stereotypy i zachęca do korzystania z kremów, żeli i balsamów, jak na przykład robi to firma Nivea. Teraz pozostało tylko wybrać odpowiedni żel do golenia.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ