Saturday, February 24, 2024
Home / Kuchnia  / Pomorska pizzeria – dlaczego warto ją regularnie odwiedzać?

Pomorska pizzeria – dlaczego warto ją regularnie odwiedzać?

Garść wskazówek dla smakoszy!

Kto nie przepada za pizzą? / fot. materiały prasowe

Pizzerie to lokale gastronomiczne znane na całym świecie. Mimo iż początkowo pizza była przygotowywana w domu, lokali serwujących to wyjątkowe i smaczne danie wraz z biegiem czasu regularnie przybywało. Dzisiaj nie ma chyba miasta, w którym nie znalazłaby się, chociażby jedna pizzeria, do której możemy udać się w wolnym czasie i skorzystać z możliwości, jakie oferuje. A jest ich wiele, dlatego w tym artykule przyjrzymy się tym najważniejszym, a także wskażemy nasze rekomendacje gastronomiczne w Gdańsku.

Kto nie przepada za pizzą? / fot. materiały prasowe

Dokąd na pizzę w Gdańsku?

Pizzerii w Gdańsku jest całe mnóstwo, ale w gąszczu restauracji zdecydowanie wyróżnia się Domino’s Pizza. Restauracje tej marki znajdziesz przy alei Rzeczypospolitej 33, ulicy Nieborowskiej 10 czy Józefa Żylewicza 2. W Polsce pojawiła się w 2011 roku, kiedy to w Warszawie otwarty został pierwszy lokal sygnowany logiem Domino’s Pizza. Od tego momentu regularnie otwierane są nowe restauracje, dzięki czemu coraz większa liczba osób ma możliwość skosztować wyjątkowych produktów firmy, a ich jest naprawdę dużo.

Jednak nie tylko oferta, którą znajdziesz pod adresem https://www.dominospizza.pl/ zasługuje na szczególną uwagę. Pizzeria ta, jako jedna z niewielu otwarta jest na propozycje swoich klientów w kwestii wykorzystania lokalu. Dzięki temu możesz zorganizować zarówno rodzinny obiad, jak i przyjęcie urodzinowe swojego dziecka, nie martwiąc się o liczbę gości, gotowanie, czy nawet sprzątanie po imprezie. Wszystkim zajmie się obsługa lokalu, a Ty będziesz mógł cieszyć się wspólnymi chwilami z najbliższymi.

Ponadto ulubiona pizzeria wspomoże Cię w momencie, kiedy w Twoim domu zjawią się niespodziewani goście. Jeżeli nie masz wystarczającej ilości składników w swojej kuchni, wystarczy, że zamówisz pizzę, a po krótkim czasie posiłek zostanie dostarczony wprost do Twoich rąk, dzięki czemu skutecznie opanujesz trudną sytuację.

Ciekawostki o pizzy – zaimponuj swoim znajomym!

Zapewne wielu Twoich znajomych uwielbia pizzę, jednak mało kto wie, jak powstało to wyjątkowe danie. Otóż, pierwsze podania historyczne wskazują na Starożytny Rzym. To tam miejscowa ludność przygotowywała cienki placek pszenny posypany ziołami, który następnie był pieczony w odpowiednio nagrzanym piecu. Oczywiście taki opis potrawy nijak nie przypomina pizzy znanej dzisiaj, jednak można uznać, że Rzymianie czynnie przyczynili się do rozwoju potrawy.

Co ciekawe, wbrew panującym opiniom, pizza jest daniem dietetycznym i zdrowym. Ciasto tworzące spód bogate jest w węglowodany, tłuszcze, a także w białka, czyli podstawowe składniki budujące ludzki organizm. Ponadto na uwagę zasługują również składniki, ponieważ cenne substancje odżywcze znajdziemy również w nich. Produkty takie, jak ser, pomidory, czy inne warzywa na pizzy znajdują się w dużej ilości, a jak wiadomo – witamin i protein w nich nie brakuje.

Jak czytamy w raporcie opublikowanym przez Pizza Portal w 2015 roku, Polacy najczęściej wybierają pizzę z szynką, pieczarkami, salami, czy cebulą. Jeżeli chodzi o zioła, nieprzerwanie od lat króluje oregano, a pizzerie w Gdańsku i wielu innych miastach Polski częściej odwiedzane są przez mężczyzn. Na uwagę zasługuje również fakt, że coraz częściej zamówień dokonujemy za pomocą aplikacji mobilnej, czy strony internetowej, a naszą ulubioną pizzą pozostaje Margherita.

Najbardziej nietypowe dodatki do pizzy – których spróbujesz?

Stare przysłowie mówi „co kraj, to obyczaj”, jednak niektóre dodatki do pizzy podawane w wybranych krajach na świecie mogą przyprawić o ból głowy, czy wprawić w nie lada konsternację. Ten akapit będzie poświęcony właśnie takim, nietypowym dodatkom.

Na pierwszy ogień – Dania, czyli najbardziej wysunięty na południe Kraj Skandynawski. Otóż jak się okazuje, Duńczycy bardzo cenią sobie pizzę, na której znajduje się końskie mięso. Z kolei Kostarykańczycy preferują opcję na słodko, czyli z dodatkiem kokosa. Wielbiciele ryb zdecydowanie powinni wybrać się do Rosji, gdzie pizza podawana jest z sardynkami, makrelą, łososiem, tuńczykiem, cebulą i śledziem.

Na koniec przeniesiemy się do Stanów Zjednoczonych, gdzie preferowane są nie tylko potrawy tłuste, ale również słodkie. Jednym ze słodkich wariantów, jest pizza z kremem czekoladowym i popularnymi piankami. Tę opcję najczęściej wybierają dzieci, dlatego potrawa tego typu jest elementem obowiązkowym każdej imprezy urodzinowej.

Pizzeria jest restauracją, której zdecydowanie nie warto omijać. Dzięki lokalowi tego typu będziesz w stanie zapewnić niezapomniane atrakcje swoim dzieciom, czy zorganizować rodzinny obiad w miłej atmosferze bez obaw o przygotowania, czy późniejsze sprzątanie. Jednak, zanim poinformujesz wszystkich gości, odnajdź najbliższy Tobie lokal, sprawdź jego ofertę i skontaktuj się z obsługą, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ