Friday, July 19, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Pomoc domowa – młodsza czy starsza?

Pomoc domowa – młodsza czy starsza?

Wybór nie jest łatwy, a wszystko zależy od tego, czego oczekujemy.

pomoc domowa gospodyni sprzątanie gotowanie

Energiczna, czy dokładna? To nie takie proste... / fot. materiały prasowe

Zastanawiasz się nad tym, w jakim wieku powinna być zatrudniona przez ciebie pomoc domowa? Przedstawiamy zalety i wady współpracy z młodszą i starszą osobą do sprzątania.

pomoc domowa gospodyni sprzątanie gotowanie

Energiczna, czy dokładna? To nie takie proste… / fot. materiały prasowe

Zatrudnienie pracownika pod postacią pomocy domowej stanowi dla wielu z nas nie lada orzech do zgryzienia. W końcu decydując się na współpracę, niejako automatycznie zgadzamy się na podzielenie się ze wspomnianą osobą własną… prywatnością. Właśnie z tego względu należy dobrze przemyśleć swój wybór rozważając jednocześnie wszystkie, możliwe aspekty. Jednym z nich, który z pewnością należy brać pod uwagę przez podjęciem decyzji o zatrudnieniu, jest wiek pomocy domowej. Czy wobec tego lepiej zdecydować się na pracownika młodszego, czy może wybrać osobę starszą?

Młodsza pomoc domowa…

Zatrudnienie młodszej pomocy domowej często polecane jest tym z nas, którym zależy na stosunkowo niskiej cenie usługi. Dlaczego? Ponieważ – głównie z uwagi na brak posiadanego doświadczenie – godzina pracy młodszej pani do sprzątania będzie stosunkowo niższa, niż miałoby to miejsce w przypadku doświadczonej pomocy domowej. Naturalnie osoby młodsze bywają również o wiele bardziej energiczne, co w praktyce oznacza, że przykładowo sprzątanie w Krakowie całego domu zajmie takiemu pracownikowi 3 godziny, natomiast w przypadku pomocy nieco starszej, czas ten może wydłużyć się np. do 4 godzin. Warto dodać, że osoby młode często chętniej podejmują się zadań dodatkowych, takich jak na przykład opieka nad domowym pupilem czy też zrobienie zakupów.

…czy może starsza?

Zależy ci na tym, aby zatrudniony pracownik posiadał rozległe doświadczenie, miał swoje sposoby na każdą plamę i jednocześnie potrafił uporać się z zanieczyszczeniami, w starciu z którymi nawet ty nie miałeś zbyt dużych szans? W takim razie koniecznie zdecyduj się na zatrudnienie starszej pomocy domowej. Należy jednak dodać, że usługi takiej osoby często nie należą do najtańszych. Nie zmienia to jednak faktu, że doświadczona pani do sprzątania będzie wręcz wybawieniem dla osób, które… nie potrafią gotować. Jak się bowiem okazuje, z reguły to właśnie starsze pomoce domowe – oprócz sprzątania – świadczą usługi związane z przygotowywaniem posiłków. To świetne rozwiązanie w przypadku tych z nas, którzy mają zamiar korzystać z pomocy osoby do sprzątania co najmniej kilka razy w tygodniu, gdyż w takim przypadku nie będziemy musieli martwić się nie tylko o porządek w domu, ale również o ciepłe posiłki.

Jeśli nadal wahasz się z wyborem pomocy domowej, to koniecznie zajrzyj na stronę www.pomocedomowe.pl. Znajdziesz na niej sporą ilość różnego rodzaju ofert, uwzględniających usługi osób w różnym wieku. Dzięki temu będziesz mógł w sposób szybki i prosty porównać wspomniane oferty i wybrać spośród nich taką, która w największym stopniu spełni twoje oczekiwania.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • sun sc 13 grudnia, 2016

    Jeżeli chodzi o pomoc domową gł o sprzątanie to polecam firmę sun sc. Zajmuje się sprzątaniem mieszkań oraz biur wykazując przy tym duży profesjonalizm.

  • Marta 13 grudnia, 2016

    a więcej szczegółów os firmie można znaleźć na http://www.sunsc.pl/

  • sun sc 13 grudnia, 2016

    http://www.sunsc.pl/ a to adres tej firmy

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ