Monday, June 24, 2024
Home / Kultura  / Polikultura 2014

Polikultura 2014

Polikultura to już druga edycja Festiwalu Kultury i Mediów, którego tegorocznym tematem jest „Zabłocie Punkt Zwrotny”.

Polikultura - II festiwal kultury i mediów 2014

Polikultura - II festiwal kultury i mediów 2014 / fot. materiał prasowy

Miasto Kobietpod naszym patronatem  

W dniach 29 maja – 2 czerwca Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego [www.kultura.uj.edu.pl] ponownie organizuje Festiwal Kultury i Mediów, od tego roku pod marką Polikultura [polikultura.pl]. Szereg wydarzeń artystycznych odbędzie się na Zabłociu – przechodzącym metamorfozę postindustrialnym rejonie Krakowa.

Polikultura - II festiwal kultury i mediów 2014

Polikultura – II festiwal kultury i mediów 2014 / fot. materiał prasowy

Polikultura to już druga edycja Festiwalu Kultury i Mediów, którego tegorocznym tematem jest „Zabłocie Punkt Zwrotny”. Wydarzenie ma na celu ukazanie wartości w zachowaniu specyficznego charakteru części krakowskiej dzielnicy Podgórze, jaką jest Zabłocie, oraz zaproponowanie tej przestrzeni jako miejsca wzbogacającego konserwatywną, kulturalną markę miasta o skojarzenia związane z kulturą współczesną.

W ciągu pięciu dni Festiwalu będzie można wziąć udział w wydarzeniach artystycznych interpretujących temat przewodni, takich jak tworzenie muralu, koncerty – rockowy i muzyki filmowej, przegląd teatralny, wieczór filmowy, wystawy – fotograficzna i sztuki współczesnej oraz instalacja w przestrzeni miejskiej. Będzie można również wziąć udział w wydarzeniach angażujących uczestników m.in. grze miejskiej, debacie, działaniach site-specific i warsztatach malarstwa wielkoformatowego.

Organizatorzy Polikultury, studenci I roku zarządzania kulturą i mediami w Instytucie Kultury UJ pracujący pod opieką doktorantów i pracowników Instytutu, chcą aby Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz krakowskich wydarzeń kulturalnych oraz gorąco zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalu. Na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

Więcej informacji: II Festiwal Kultury i Mediów Polikultura 29 maja – 2 czerwca 2014, Zabłocie, Kraków fb.com/polikulturafest

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ