Thursday, April 25, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Pole dance: sposób na idealną sylwetkę

Pole dance: sposób na idealną sylwetkę

Czy taniec na rurze może stać się świetnym ćwiczeniem i sposobem na zgrabną sylwetkę? Może. Cieszący się coraz większą popularnością pole dance to taniec oraz intensywny trening w jednym. W jaki sposób wpływa on na

Czy taniec na rurze może stać się świetnym ćwiczeniem i sposobem na zgrabną sylwetkę? Może. Cieszący się coraz większą popularnością pole dance to taniec oraz intensywny trening w jednym. W jaki sposób wpływa on na sylwetkę?

Taniec, który rzeźbi sylwetkę

Już sam tradycyjny taniec korzystnie wpływa na sylwetkę i pozwala ją pięknie modelować. Jeśli dodamy do tego elementy gimnastyki artystycznej, baletu oraz akrobatyki pojawiające się w pole dance, otrzymamy dyscyplinę sportową, która zapewni idealną sylwetkę. W jaki sposób?

Pole dance korzystnie wpływa na rzeźbę ciała, gdyż w trakcie ćwiczeń na rurze pracują wszystkie mięśnie. Tkanka tłuszczowa szybko ustępuje pięknie ukształtowanym mięśniom. Pole dance pomaga też w walce z cellulitem, wzmacnia ramiona i poprawia wygląd biustu. Najlepszym dowodem na to są płaskie brzuchy i jędrne pośladki tych pań, które ćwicząc taniec na rurze już pozbyły się zbędnych kilogramów i warstwy tłuszczyku. W efekcie pole dance stał się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych sposobów na odchudzanie wśród pań, które kochają ruszać się w rytm muzyki.

Smukła sylwetka nie jest jedyną zaletą tego tańca. Panie uprawiające tę dyscyplinę mogą zachwycić pełnym gracji krokiem oraz doskonałą koordynacją ruchową.

Jak przygotować się do ćwiczeń?

Pole Dance jest treningiem wymagającym, którego nie można rozpoczynać bez rozgrzewki. Stretching, czyli zestaw ćwiczeń rozciągających i poprawiających elastyczność jest tu niezbędnym wstępem. To dzięki niemu można rozruszać stawy, wzmocnić ścięgna oraz zwiększyć ukrwienie mięśni. Zapewnia też skuteczną ochronę przed urazami, które najczęściej są skutkiem zbyt napiętych mięśni. Jakie ćwiczenia rozciągające są najlepsze?

Wypad w przód, dociąganie kolana do klatki piersiowej i dociąganie pięty do pośladka w pozycji stojącej to podstawowe ćwiczenia pozwalające rozciągnąć mięśnie nóg. Warto w swej rozgrzewce uwzględnić i skłony, i szpagaty. Po takiej rozgrzewce można już przystąpić do właściwej gimnastyki i w rytm muzyki wykonywać kolejne akrobacje na rurze.

Dieta tancerza

Wymagający trening sprawia, że ważnym elementem w życiu amatorów tej dyscypliny staje się dieta. Konieczność utrzymania zgrabnej sylwetki oraz dobrej formy sprawia, że najlepiej sprawdza się tu lekka dieta, pełna warzyw i owoców. Ważne są witaminy oraz białka, dzięki którym mięśnie mogą sprawnie funkcjonować. Niejedna tancerka chętnie sięga po odpowiednio dobrany suplement diety, który dodatkowo wzmacnia ciężko pracujące w czasie ćwiczeń stawy.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ