Friday, July 12, 2024
Home / Kultura  / Poland Business Run zmienia życie!

Poland Business Run zmienia życie!

Zobacz dla kogo tym razem pobiegną Uczestniczy Kraków Business Run.

Agnieszka Harasim - beneficjentka Kraków Business Run 2013 / fot. materiał prasowy

na stronę pod patronatemKraków Business Run 2014 zmienił życie 6 osobom, które otrzymały 7 protez! Teraz mogą pracować, spełniać swoje marzenia i pokazywać, że niepełnosprawność nie musi zamykać w czterech ścianach. W tym roku kolejni podopieczni Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty dostaną szansę na powrót do pełnej sprawności.

Piotr Kęska - beneficjent Kraków Business Run 2015 / fot. materiał prasowy

Piotr Kęska – beneficjent Kraków Business Run 2015 / fot. materiał prasowy

Jednym z nich jest Piotr Kęska, tegoroczny beneficjent Kraków Business Run. Młody mężczyzna stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. Przed tragedią jego pasją był sport. Od dziecka trenował karate, co zaowocowało zdobyciem czarnego pasa. Jeździł na nartach i snowboardzie. W lecie deskę snowboardową zamieniał na wakeboard. Teraz Piotr rehabilituje się i ćwiczy na siłowni. – Moją największą motywacją do rehabilitacji jest snowboard. Wiem, że z jazdą na desce będę musiał jeszcze trochę poczekać. Dlatego marzę po prostu o wycieczce rowerowej. Chciałbym wsiąść na rower i jechać przed siebie. Zapomnieć o problemach i codzienności – opowiada trzydziestolatek. Te pragnienia mają szansę się urzeczywistnić dzięki biegaczom i wolontariuszom zaangażowanym w organizację biegu.

Tak właśnie było w przypadku Agnieszki Harasim, beneficjentki Kraków Business Run 2013. Agnieszka to młoda, bardzo energiczna osoba, która angażuje się w liczne projekty i nie boi się pokonywać przeszkód. Od kiedy ma nowe, dostosowane do jej potrzeb protezy, podejmuje kolejne, bardziej wymagające wyzwania. Na pytanie  co zmieniło się w Twoim życiu przez ostatnie dwa lata, z uśmiechem zaczyna opowiadać…. –  Od ponad roku pracuję w firmie, która zmienia wizerunek osób niepełnosprawnych, a ja promuję sport osób niepełnosprawnych. To daje mi ogromną radość. W końcu pokonałam strach przed nartami i  nauczyłam się na nich jeździć!  W czasie ogólnopolskich regat, razem z drużyną zajęłam II miejsce. Wzięłam też udział w projekcie „Moda bez ograniczeń”. To było duże przeżycie, sesje zdjęciowe i pokaz mody, na którym prezentowałam ubrania Gosi Baczyńskiej czy Ewy Minge – i dodaje, że jej  życie w ciągu tych dwóch lat bardzo przyspieszyło. Teraz ona chce pokazać innym osobom w podobnej do jej sytuacji, że nie można się zamykać w domu i użalać nad swoim losem. Trzeba działać! Agnieszka przejechała także na hand – biku (specjalny rower dla osób niepełnosprawnych) tegoroczny Cracovia Maraton.

Agnieszka Harasim - beneficjentka Kraków Business Run 2013 / fot. materiał prasowy

Agnieszka Harasim – beneficjentka Kraków Business Run 2013 / fot. materiał prasowy

Danuta Bujok dostała nową protezę dzięki  Kraków Business Run 2014. Od tego czasu w życiu młodej kobiety sporo się zmieniło.  Przeprowadziła się do Krakowa. W lipcu zaczyna pracę w Luxoft Poland, jednej z firm organizujących bieg. Jej historia to świetny przykład utrwalania zaangażowania biznesu i długoterminowej pomocy opartej na współpracy i wspólnych wartościach. – Danusia Bujok to jedna z tych osób, które zarażają całe swoje otoczenie entuzjazmem. Poznaliśmy się podczas spotkania z okazji ubiegłorocznej edycji Kraków Business Run. Wówczas Danusia była jedną z beneficjentek biegu, wraz z przebiegiem spotkania byliśmy pod coraz większym wrażeniem jej pozytywnego nastawienia do świata. Kiełkowała w nas myśl, by tą energię jeszcze bardziej wzmocnić, dać jej coś więcej, niż tylko jednorazowe wsparcie – opowiada Kinga Misiarz, Menedżer ds. Odpowiedzialności Społecznej w Luxoft Poland. – Dlatego po kilku miesiącach zaoferowaliśmy Danusi pracę w Luxoft. Chcemy jej pokazać całkiem nowy świat, dać szansę na podniesienie kwalifikacji i pomóc spełniać marzenia. Danusia chce wystartować w 2016 r. w paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. To sny, o których realizację warto walczyć, a my cieszymy się, mogąc w tym pomagać – dodaje Kinga Misiarz. Dziewczyna nie kryje radości. – Jestem bardzo podekscytowana nową pracą i przeprowadzką do Krakowa. Trochę się też stresuję, ale wierzę, że wszystko dobrze się ułoży – opowiada przejęta dziewczyna.

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run. 6 września punktualnie o 10.30 bieg wystartuje w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W sumie prawie 15 000 osób pobiegnie dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli. Poland Business Run stawia na nogi!

***

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

W 2014 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run, Łódź Business Run i Warszawa Business Run. Łącznie wzięło w nich udział  prawie 10 000 osób i zebrano blisko 750 000 zł, dzięki którym możliwa była pomoc 18 podopiecznych Fundacji. W 2015 roku, 6. września, w 6 miastach Polski wystartuje 15 000 osób.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ