Monday, April 22, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Poland Business Run – pobiegli by inni mogli stanąć na nogi

Poland Business Run – pobiegli by inni mogli stanąć na nogi

Charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run, który odbył się w minioną niedzielę w Krakowie, Poznaniu i Katowicach to impreza jedyna w swoim rodzaju. Wzięło w niej udział prawie 4600 osób, czyli ponad 900 pięcioosobowych sztafet,

Poznań Business Run

Poznań Business Run / fot. materiał prasowy

Charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run, który odbył się w minioną niedzielę w Krakowie, Poznaniu i Katowicach to impreza jedyna w swoim rodzaju. Wzięło w niej udział prawie 4600 osób, czyli ponad 900 pięcioosobowych sztafet, reprezentujących kilkaset firm z tych regionów. Na protezy dla pięciorga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – Agnieszki, Tomka, Moniki, Łukasza i Rafała, zebrano łącznie ponad 400 000 zł.

Katowice Business Run

Katowice Business Run / fot. materiał prasowy

Pobiegniesz, pomożesz – tak brzmi hasło charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run, jaki 15 września o godzinie 10:30 jednocześnie wystartował w Krakowie, Katowicach i Poznaniu. To przede wszystkim chęć pomocy potrzebującym, ogromna popularność biegania i potencjał biznesu w tych miastach, zadecydowały o wielkim sukcesie tego przedsięwzięcia.

Łącznie na linii startu stanęło blisko 4600 osób – 2200 w Krakowie, w Poznaniu 1800 oraz 555 w Katowicach. Zawodnicy pobiegli w ponad 900 pięcioosobowych sztafetach reprezentujących kilkaset firm. Każdy z uczestników miał za zadanie przebiec dystans 3,8 km. Łącznie jedna drużyna przebiegła 19 km, a wszystkie razem ponad aż 17 500 km (dwukrotna długość trasy kolei transsyberyjskiej wynosi niewiele mniej!). Bardzo często to osoby, dla których przygoda z bieganiem i sportową aktywnością rozpoczęła się właśnie od zgłoszenia, do którejś z lokalnych edycji Poland Business Run. Dochód z opłat startowych (61,5 zł brutto) zostanie przekazany na zakup protez dla pięciorga podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To konkretne osoby – w Krakowie pomoc skierowana jest dla Agnieszki, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu dla Tomka, który uległ wypadkowi samochodowemu i Roberta, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach dla Moniki i Łukasza.

Ten bieg to doskonała okazja by ludzie zwrócili większą uwagę na problemy naszych podopiecznych – osoby, które w wyniku chorób lub wypadków zostały poddane amputacji. Bardzo często koszt protezy wielokrotnie przerasta możliwości finansowe nawet aktywnych zawodowo osób – mówi Jan Mela, Prezes Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Ich kalectwo często pojawia się nagle i w tym momencie do góry nogami wywraca się cały ich świat. Na nowo muszą znaleźć sobie w nim miejsce. My dajemy im wsparcie, siłę i możliwości by nie musieli usuwać się w cień ale by mogli normalnie, aktywnie żyć. Wiem, że Krakow Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run o kilka dużych kroków przybliżają nas do tego celu. Dlatego też wielkie podziękowania składam wszystkim biegaczom oraz tym, którzy razem z nami przyczynili się do organizacji imprezy – dodaje Mela.

We wszystkich trzech miastach impreza odbyła się według tej samej zasady i na identycznym dystansie – 3,8 km. Najszybciej przebiegła go drużyna z Poznania – Klub Biegacza Uniwersytetu Ekonomicznego – 1 godzina, 1 minuta, 42 sekundy. W Krakowie najszybszy był zespół Uniwersytetu Pedagogicznego – 1 godzina, 7 minut, 23 sekundy. Katowicki bieg wygrała drużyna Bażantowo Sport z czasem – 1 godzina, 23 minuty.

Poznań Business Run

Poznań Business Run / fot. materiał prasowy

Oprócz rywalizacji biegowej, rozstrzygnięto także rywalizację w kategorii charytatywnej. Aż do momentu startu na stronach internetowych biegu prowadzona była zbiórka dobrowolnych wpłat na rzecz beneficjenci biegów. Dzięki zebranej w poszczególnych miastach kwocie otrzymają oni lepszej jakości protezy. W Krakowie zebrano ponad 60 000 zł, w Poznaniu 42 000 zł w Katowicach 25 000 zł. Po zsumowaniu tych kwot i kwoty uzyskanej łącznie z opłat startowych, można stwierdzić, że Poland Business Run zebrał prawie 400 000 zł. To kwota, która zapewni dobrej jakości protezy wszystkim beneficjentom w trzech miastach.

Poland Business Run to wyjątkowa inicjatywa, którą wszyscy – czy to sponsorzy, współorganizatorzy czy firmy zgłaszające do biegu swoich zawodników, z powodzeniem mogą wykorzystać jako gotowe narzędzie z zakresu CSR. Ta impreza po prostu sama przyciąga ludzi i już w tym roku sporym echem odbija się w kraju. Wiemy o kilku miastach, które w przyszłym roku chciałyby zorganizować ją razem z nami, jednak chętnie nawiążemy współpracę także z kolejnymi – mówi Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

***

Inicjatorzy Poland Business Run: Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o.

Organizatorzy w Krakowie: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Organizatorzy w Poznaniu: Miasto Poznań, Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz firmy Savvis, Hays Poland, MAN Accounting Center, Franklin Templeton Investments Poland

Organizatorzy w Katowicach: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Capgemini Polska, Urząd Miasta Katowice. (źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ