Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Pół wieku kina Luna

Pół wieku kina Luna

22 lipca Kino LUNA skończy 50 lat. Z tej okazji specjalne pokazy filmowe w promocyjnych cenach, darmowe atrakcje dla najmłodszych widzów i konkurs na nazwy sal kinowych

Caligari

Caligari

22 lipca Kino LUNA skończy 50 lat. Z tej okazji specjalne pokazy filmowe w promocyjnych cenach, darmowe atrakcje dla najmłodszych widzów i konkurs na nazwy sal kinowych

 

Caligari

Kultowa londyńska grupa THE TIGER LILLIES, zwana londyńskim triem opery ulicznej, specjalnie na urodziny Kina LUNA skomponuje muzykę do niemego filmu „Gabinet Doktora Caligari” z 1920 roku w reż. Roberta Wiene i zagra na żywo podczas urodzinowej projekcji 22 lipca, fot. mat. prasowe kina LUNA

W STARYM KINIE
Pierwszym seansem filmowym, jakim mogli obejrzeć widzowie na otwarciu kina w 1962 roku był angielski film „Miłość i gniew” Tony` ego Richardsona. Film zostanie pokazany 21 lipca, jeszcze raz po 50 latach w Kinie LUNA. Po projekcji odbędzie się potańcówka w rytmach PRL-u.

Głównym wydarzeniem obchodów będzie wyjątkowa projekcja z muzyką na żywo:  kultowa londyńska grupa THE TIGER LILLIES, zwana londyńskim triem opery ulicznej, specjalnie na urodziny Kina LUNA skomponuje muzykę do niemego filmu  „Gabinet Doktora Caligari” z 1920 roku w reż. Roberta Wiene i zagra na żywo podczas urodzinowej projekcji 22 lipca. Przed projekcją odbędzie się otwarcie wystawy zdjęć  Benedykta Jerzego Dorysa i Czesława Czaplińskiego „LUDZIE KINA”

 

PROGRAM 50-lecia KINA LUNA:

21 lipca (sobota)

10:30 MISIOWY PORANEK URODZINOWY – pokaz baniek, bajek , konkursy, zwiedzanie kina od kuchni i  zajęcia z animatorami z Misiowych Poranków  dla dzieci w wieku 2-7 lat (wstęp wolny)

19:30 – MIŁOŚĆ I GNIEW – dramat, Wielka Brytania, 1959, reż. Tony Richardson- pierwszy film pokazany w kinie LUNA w 1962 roku jeszcze raz po 50 latach w LUNIE!

Po projekcji potańcówka w klimacie PRL-u (15 zł normalny, 10 zł ulgowy)

 

22 lipca (niedziela)

10:00 – Budujemy kino! Zabawy z animatorami i pokazy filmowe dla dzieci wieku 3-7 lat (wstęp wolny)

11:00 – Przygoda w zakamarkach kina! Zabawy z animatorami, pokazy filmowe dla dzieci w wieku 7-12 lat (wstęp wolny)

Zajęcia prowadzą: Kot Pafnucy, Dominika Wysmułek, Jacek Wolszczak

19:30 – „LUDZIE KINA” – otwarcie wystawy zdjęć Benedykta Jerzego Dorysa i Czesława Czaplińskiego

oraz

PREMIERA: THE TIGER LILLIES I GABINET DOKTORA CALIGARI horror, niemy, Niemcy  1920, reż. Robert Wiene . Projekcja z muzyką na żywo skomponowaną specjalnie na urodziny Kina LUNA przez kultowe londyńskie trio opery ulicznej (35, 25 zł)

The Tiger Lillies w składzie:

Martyn Jaques – wokal, pianino, akordeon

Adrian Stout – kontrabas, piła, theremin

Mike Pickering – perkusja

 

BILETY do nabycia w kasie kina, rezerwacje:  kasa.luna@kinoluna.pl, tel. 22 621 78 28. Kasa kina czynna codziennie na pół godziny przed rozpoczęciem  pierwszego seansu.

Szczegóły na www.kinoluna.pl

Kino Luna Centrum Artystyczne, ul. Marszałkowska 28, 00-576 Warszawa

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ