Friday, July 12, 2024
Home / PARTNER MK  / Pokonaj wadę wzroku, wybierz laserową korekcję!

Pokonaj wadę wzroku, wybierz laserową korekcję!

Jak odstawić okulary?

laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku kontra okulary / fot. Freepik

Obecnie coraz więcej osób, które w przeszłości zmagały się z poważnymi wadami wzroku, nie nosi już okularów i soczewek kontaktowych. Warto wiedzieć, że dzieje się tak dzięki nowoczesnej technologii, która pozwala na przeprowadzenie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych, jak laserowa korekcja wzroku. Chcesz dowiedzieć się, czy warto się na nią zdecydować? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem

 

Laserowa korekcja wzroku – kiedy warto się zdecydować?

Laserowa korekcja wzroku służy przede wszystkim do wyrównania krzywizn, które powstają na rogówce oka. Dzięki laserowi promienie słoneczne skupiają się na siatkówce w jednym miejscu, dzięki czemu problem niewyraźnego widzenia znika. Warto wiedzieć, że laserowa korekcja wad wzroku zalecana jest u osób, które mają problem krótkowzroczności, nadwzroczności, lub astygmatyzmu. Nie można zapomnieć o tym, że metoda leczenia wzroku laserem musi być dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Budowa oka u każdego człowieka różni się od siebie grubością rogówki, a co więcej jej krzywiznami. To właśnie dlatego ten zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalistów.

Zalety i wady laserowej korekcji wzroku

Okulary lub soczewki działają tylko w momencie, w którym się je nosi. W przypadku okularów niektóre czynności mogą stać się uciążliwe. Po pierwsze często parują, co powoduje zakłopotanie, a także konieczność zdjęcia ich i przetarcia. Dodatkowo trzeba je zdjąć do takich czynności jak kąpiel czy pływanie. Soczewki również nie są idealne, ich zakładanie i zdejmowanie dla wielu osób może być bardzo nieprzyjemne. Częste korzystanie z soczewek w niektórych przypadkach może prowadzić do suchości oka. W przypadku laserowej korekcji wzroku takie problemy się nie pojawiają.

Kiedy leczenie wady wzroku laserem nie jest wskazane?

Warto wiedzieć, że ta nowoczesna metoda leczenia wad wzroku nie jest skuteczna w każdym przypadku. Zdecydowanie nie jest sposobem na to, by pozbyć się problemu starczowzroczności. Wraz z wiekiem właściwości rogówki znacząco się zmieniają, a soczewka oka zmniejsza swoją elastyczność. Przez to pojawić się może problem z wyraźnym widzeniem z daleka lub z bliska. Tego zaburzenia nie da się naprawić laserem. Dodatkowo ten sposób leczenia wad wzroku nie jest zalecany osobom poniżej 20. roku życia, a także tym, którzy mają choroby oczu, takie jak jaskra lub zaćma, albo często występują u nich stany zapalne oka.

 

Wybierając się na zabieg laserowej korekcji wzroku, warto wiedzieć jak się do niego przygotować. Kobiety powinny pamiętać o tym, by sześć miesięcy przed planowanym zabiegiem odstawić środki antykoncepcyjne. Sześć tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z noszenia twardych soczewek kontaktowych, zaś dwa tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania miękkich soczewek kontaktowych.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ