Wednesday, April 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Dentofobia. Pokonaj lęk przed dentystą!

Dentofobia. Pokonaj lęk przed dentystą!

Wizyta u dentysty kojarzy ci się z bólem, wiertłami i sadystycznym lekarzem? Obalamy mity!

dentofobia, lek przed dentysta, portal Miasto Kobiet

Uśmiechnij się odważnie! / fot. Fotolia

O tym, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i profilaktyka zamiast leczenia, wie każdy. Problem pojawia się wtedy, gdy racjonalne myślenie przysłania lęk. Czy można dobrze dbać o swoją jamę ustną, jeśli ze strachu nie odwiedzamy dentysty? Dla niektórych wizyta u stomatologa, to męka. Osoby te cierpią na dentofobię

Co to jest dentofobia

Dentofobia jest to irracjonalny lęk przed dentystą. Statystyki pokazują, że 43% Polaków ze strachu rezygnuje z leczenia zębów. Lęk może mieć swe korzenie w złych doświadczeniach – wspomnieniu silnego bólu, wstydu z powodu braków w uzębieniu, dźwięku wiertła i nieprzyjemnego dentysty.

Wygląda strasznie? Nie musisz się już bać! / fot. Nila Dent

Wygląda strasznie? Nie musisz się już bać! / fot. Nila Dent

Regularne kontrolowanie stanu swojego uzębienia jest kluczowe, by móc długo cieszyć się pięknym uśmiechem. Nieleczone problemy powodują rozwój bakterii, które negatywnie wpływają na kondycję całego naszego organizmu. Wizyta u dentysty nie musi być traumatyczna. Jak wskazują statystyki, dla 42% Polaków uśmiech stomatologa i jego przyjazne podejście najlepiej łagodzą nerwy.

 

Zobacz też: Nie panikuj. Fobia – rodzaje i objawy

 

Jak pokonać lęk przed dentystą?

Delikatność, profesjonalizm i zrozumienie mogą sprawić, że nawet najbardziej zlękniony pacjent uzyska pomoc i poradę. Lek. dent. Agata Ostrowska, pracująca w poradni Nila Dent, właśnie tym kieruje się w swojej praktyce zawodowej. Najważniejsze są dla niej komfort pacjenta, udzielenie fachowej pomocy oraz delikatność. Nieustannie pogłębia swoje kompetencje, by jak najbardziej ułatwić te trudne dla wielu pacjentów chwile. Jeszcze nikt nie opuścił jej gabinetu z nieprzyjemnymi odczuciami, a stali pacjenci podkreślają, że w gabinecie czują się jak na spotkaniu przy kawie. W Nila Dent, oprócz wykwalifikowanego personelu, odnajdziesz spokój i przyjazną atmosferę i przestaniesz bać się dentysty!

Nila Dent Centrum Stomatologii Estetycznej w Krakowie, ul. Generała Augusta Fieldorfa-Nila 12/lu2, Kraków

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ