Sunday, May 26, 2024
Home / Moda  / Design  / Pokój, który rośnie razem z dzieckiem – jak zaaranżować przestrzeń dla nastolatka?

Pokój, który rośnie razem z dzieckiem – jak zaaranżować przestrzeń dla nastolatka?

Intensywne kolory, nieszablonowe połączenia. Nuda? Niedozwolona!

Black Red White, kolekcja Possi

Pokój dla malucha urządzany jest z reguły zgodnie z wizją rodziców. Jednak kiedy dziecko wchodzi w wiek szkolny, zaczyna wyraźniej zaznaczać swoje upodobania. Zmieniają się także jego potrzeby w stosunku do przestrzeni. Jak zatem przearanżować pokój z dziecięcego na bardziej młodzieżowy? 

Black Red White, kolekcja Possi

Black Red White, kolekcja Possi

W trakcie urządzania pokoju nastolatka warto wziąć pod uwagę przede wszystkim upodobania i zainteresowania młodego domownika. Będzie to bowiem azyl i przestrzeń, wyrażająca jego kształtującą się osobowość. W końcu każdy, niezależnie od wieku, chce czuć się we własnym pokoju bezpiecznie i swobodnie.

Meble modułowe do zadań specjalnych

W pokoju nastolatka muszą zostać wyodrębnione 3 podstawowe strefy: snu, nauki i wypoczynku. Koniecznie więc należy umieścić w nim funkcjonalne biurko i łóżko (najlepiej z szufladami lub komorą do przechowywania rzeczy). Warto znaleźć także przestrzeń na niewielki stolik i dodatkowe miejsce do siedzenia, przydatne zwłaszcza, gdy dziecko będzie w swoim pokoju przyjmować gości. W tej roli doskonale sprawdzi się kolorowy puf lub niewielka, rozkładana sofa (np. sofa Ida Mini z oferty Black Red White).

Black Red White, sofa Ida Mini

Black Red White, sofa Ida Mini

Trzeba stworzyć również miejsce na przechowywanie przedmiotów, które w zaskakującym tempie gromadzą się w miarę dorastania dziecka – ubrań, książek czy przyborów szkolnych. Dobrym rozwiązaniem będą w tej sytuacji meble, do których można swobodnie dokupować kolejne elementy – nowe półki, szafki itd. – a następnie dowolnie je łączyć i w razie potrzeby przestawiać. Wszystko po to, by na bieżąco reagować na rosnące potrzeby dziecka.

Na wysokości zadania z pewnością staną meble modułowe Possi Light od Black Red White, które zmieniają się wraz z wymaganiami rodziny. Wybór tego rozwiązania pozwala tworzyć wręcz nieskończoną liczbę kompozycji, zmieniać ustawienia i dołączać nowe elementy, by jak najbardziej personalizować przestrzeń. W zaaranżowaniu pokoju młodzieżowego bez wątpienia pomoże także specjalny kreator Possi Light, pozwalający na samodzielne zaprojektowanie mebli.

Black Red White, kolekcja Possi Light

Black Red White, kolekcja Possi Light

Kolory młodzieżowego świata

Duże znaczenie w aranżacji młodzieżowego pokoju ma także odpowiedni dobór kolorów. Nastolatki z reguły wybierają niestandardowe połączenia barw i intensywne odcienie – chcą w ten sposób podkreślić swój indywidualizm. Można więc pozwolić młodemu architektowi wnętrz na odrobinę szaleństwa i postawić nie tylko na interesujący kolor ścian, lecz także… frontów mebli. W kolekcji Possi Light istnieje możliwość wyboru spośród 40 barw – od naturalnych, w odcieniach drewna, aż po czerwień, żółć czy zieleń.

Black Red White, komoda Possi Light

Black Red White, komoda Possi Light

Więcej inspiracji i pomysłów na urządzenie pokoju dla nastolatka znajdziesz na stronie Black Red White.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ