Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Design  / Pokój dla dziecka – wyzwanie dla rodzica

Pokój dla dziecka – wyzwanie dla rodzica

Jak pogodzić własne ambicje i marzenia dziecka?

Ambicje rodziców czy królestwo dziecka? / fot. materiały prasowe

Zaplanowanie aranżacji wnętrza to zawsze duże wyzwanie. Poprzeczka rośnie, zwłaszcza wtedy, gdy pomieszczenie ma spełniać kryteria istotne dla rodziców i zadowalać gusta ich małoletnich pociech. Meble do pokoju dziecięcego to skomplikowany wybór, często graniczący z dylematami natury niemalże moralnej. Dotyczy to zarówno początkujących uczniów jak i już zaawansowanych wiekiem nastolatków, którzy zamiast przestrzeni do nauki, woleliby zawsze więcej miejsca do zabawy, oczywiście adekwatnej do wieku. Meble do pokoju dziecięcego to ogromne wyzwanie zarówno dla projektujących je architektów jak i wybierających spośród tysięcy dostępnych modeli sfrustrowanych rodziców, idących na kompromisy z dziećmi

Ambicje rodziców czy królestwo dziecka? / fot. materiały prasowe

Ambicje rodziców czy królestwo dziecka? / fot. materiały prasowe

Zostań bohaterem córki

Dla przedszkolaka i młodego ucznia to rodzice stanowią skarbnice całej wiedzy świata. Zazwyczaj znają odpowiedź na każde zadane pytanie. Łatwo wówczas zaimponować maluchowi prostymi tłumaczeniami mechanizmów wszechświata lub wybierając mu idealne meble do pokoju dziecięcego. Dla współczesnej, małej księżniczki różowe ściany i pościel mogą już nie wystarczyć. Dziewczynki życzą sobie by ich sypialnie wyglądały jak zamek lub domek lalki Barbie. Liczą na przestronne garderoby, łóżka z baldachimem i kąciki do zabawy w dom, sklep albo szkołę. Dostępne na rynku meble do pokoju dziecięcego umożliwiają spełnienie wszystkich tych zachcianek, nawet na niewielkim metrażu. Jedynymi ogranicznikami w materii aranżacji wnętrz są aktualnie wyobraźnia i zasobność portfela rodziców. Różnorodne meble do pokoju dziecięcego są jednak w stanie obie te przeszkody pokonać, bo spełnienie marzeń swojej pociechy to największa na świecie przyjemność.

Spełnienie marzeń syna

Zdecydowana większość małych chłopców pasjonuje się klockami. Możliwość konstruowania ogromnych budowli, szybkich jak błyskawica pojazdów czy pochodzących z kosmosu robotów to dla nich chleb powszedni. Niezwykłe meble do pokoju dziecięcego umożliwiają współcześnie łączenie elementów jak podczas zabawy klockami. Zbudowanie łóżka w kształcie ulubionego pojazdu i możliwość samodzielnego naklejenia na nim różnych szczegółów pozwala na wspólną zabawę i zaangażowanie malca w domowe obowiązki. Odpowiednie meble do pokoju dziecięcego mogą bowiem przyśpieszyć codzienne porządki. Przeznaczenie osobnych półek na książki i zabawki umożliwi prostą segregacje czasu na naukę i zabawę. Niestety nie zawsze da się pogodzić jedną aktywność z drugą. Warto jednak próbować dorównać ideałom zwłaszcza w kwestii aranżacji przestrzeni w pokoju dla malucha.

Pogodzenie przyjemnego z pożytecznym

Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego? / fot. materiały prasowe

Jak wybrać meble do pokoju dziecięcego? / fot. materiały prasowe

Mając szanse na spełnienie marzeń swoich podopiecznych, każdy rodzic powinien z niej z chęcią skorzystać. Sprawa wcale nie jest trudna. Wystarczy odrobina uwagi i uwzględnienia potrzeb malca podczas wyboru mebli do pokoju dziecięcego. Zwykły dwulatek zdaje już sobie sprawę z tego, czego naprawdę chce. Czasem może nie umieć przekazać swoich pragnień za pomocą odpowiednich słów, ale uważny rodzic znajdzie przyjemność w szukaniu wspólnego języka i odpowiednich akcesoriów podczas, gdy kompletuje razem z pociechą meble do pokoju dziecięcego.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ