Monday, May 20, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Akcesoria dla sportowców  / Podróżne maty do jogi – ćwicz, gdzie chcesz, tak jak lubisz

Podróżne maty do jogi – ćwicz, gdzie chcesz, tak jak lubisz

Jogini to cenią

mata do jogi

Podróżna mata do jogi zmieści się w bagażu / fot. Alexy Almond, Pexels

Chcąc praktykować jogę, warto wyrobić w sobie nawyk ćwiczeń. Nie będzie to możliwe, uprawiając ją jedynie sporadycznie i bez żadnego planu. Dobrym pomysłem może się okazać podróżna mata do jogi, dzięki której wykonasz swoje ulubione asany w dowolnym miejscu na świecie

 

Wybierając sprzęt do uprawiania różnego rodzaju sportu, należy kierować się prawdopodobną częstotliwością wykonywania danych ćwiczeń, a także tym, z których rzeczy korzysta Ci się najwygodniej. Niemniej ważna jest ich lekkość oraz kolorystyka.

Lekkość i komfort użytkowania

Na niepodróżną matę do jogi nie potrzebujesz zbyt dużo miejsca — z pewnością znajdzie się ono w większej walizce lub nawet najmniejszym bagażniku. Zatem jeśli często podróżujesz, możesz mieć swój ulubiony sprzęt do ćwiczeń zawsze przy sobie. Dodatkowo do zakupu zachęca ilość dostępnych kolorów. Większość osób lubi ładne rzeczy, a estetycznie wyglądająca mata do jogi sprawi, że asany będzie Ci się wykonywało znacznie przyjemniej. W gamie barw znajdują się pastelowe, jak i nieco intensywniejsze odcienie.

Wznieś swoją jogę na wyższy poziom z podróżną matą do ćwiczeń

Joga pomaga wyciszyć umysł — o tym wie każdy, kto choć raz odbył jej sesję. Często jednak warunki uniemożliwiają wykonanie asan na leżąco, chociażby z powodu zbyt twardego podłoża. Przy doborze odpowiedniej maty ten problem zupełnie znika. Od teraz wszędzie, gdzie się znajdziesz, możesz wykonywać wszystkie wybrane asany, nie przejmując się dyskomfortem od zbyt twardego podłoża.

Podróżne maty do jogi są stosunkowo łatwo dostępne. Możesz je transportować i przechowywać w dowolnym miejscu. To doskonałe akcesorium do ćwiczeń, które zmieści się w najmniejszym schowku lub szafie. Dodatkowo, jeśli planujesz rozpocząć przygodę z pilatesem, ten model również sprawdzi się idealnie jako podłoże do ćwiczeń.

Utrzymanie maty do jogi w czystości

Nie obawiaj się o czyszczenie swojej maty — możesz to zrobić za pomocą wilgotnej szmatki. Niektórzy myją akcesoria pod bieżącą wodą w wannie lub pod prysznicem. Zdarza się, że mogą być one prane w pralkach. Pamiętaj, aby po zakupie dokładnie zapoznać się ze sposobem czyszczenia swojej podróżnej maty do jogi.

Odpowiednia mata to bardzo dobra inwestycja. Ich specyfikacja techniczna pozwala na korzystanie z nich do wielu innych ćwiczeń, np. do callanetics czy popularnego pilatesu. Zatem jeśli chcesz, by po prostu ćwiczyło Ci się znacznie wygodniej niż dotychczas, zainwestuj w odpowiednie akcesorium, jakim jest, podróżna mata do jogi.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ