Tuesday, June 18, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Podróż samochodem na targi czy pokaz mody – jak zapewnić sobie bezpieczną jazdę?

Podróż samochodem na targi czy pokaz mody – jak zapewnić sobie bezpieczną jazdę?

Jedź z rozsądkiem!

Podróż samochodem na targi czy pokaz mody – jak zapewnić sobie bezpieczną jazdę?

Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie i ciesz się podróżą! / fot. materiały prasowe

Podczas podróży na zagraniczne targi czy pokazy mody nie zaprzątaj sobie głowy tym, czy masz wykupione odpowiednie ubezpieczenie dla swojego samochodu. Zatroszcz się o to przed wyjazdem i spędzaj miły i beztroski czas za granicą!

 

Zagraniczna podróż samochodem? Wykup odpowiednie OC!

Wybierasz się na targi wnętrzarskie do Mediolanu? Interesuje Cię obejrzenie na żywo pokazu mody w Paryżu lub Londynie? To świetnie! Poszerzaj swoje horyzonty, ale nie zapomnij o tym, żeby dobrze przygotować się do podróży, jeśli na te wszystkie eventy wybierasz się samochodem. Pamiętaj o dobrym ubezpieczeniu OC samochodu i pakietach dodatkowych, które zapewnią Ci spokojną głowę podczas pasjonujących podróży. Więcej na temat samego ubezpieczenia OC, podstawowego zakresu ochrony oraz tego, kiedy możesz bezpłatnie wypowiedzieć umowę OC dowiesz się z portalu Klaro.pl.

 

Czy OC samochodowe wykupione w Polsce działa za granicą?

Podczas podróży zagranicznych często jesteśmy pochłonięci zwiedzaniem nowych, pięknych miejsc i nie mamy ochoty głowić się nad tym, czy nasze ubezpieczenie samochodowe działa poza granicami Polski. I słusznie. Warto zatem jeszcze zawczasu zdobyć garść przydatnych informacji, które wyjaśnią gdzie i kiedy obowiązuje wykupione OC dla samochodu, a także inne ubezpieczenia. OC wykupione w Polsce działa na terenie całego kraju oraz w większości państw należących do Unii Europejskiej.

 

Zielona Karta – kiedy musisz ją posiadać?

W państwach spoza obszaru Unii Europejskiej oraz spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego klasyczne OC nie będzie działało. Aby uzyskać ochronę ubezpieczeniową na terenie tych państw, wystarczy, że udasz się do swojego ubezpieczyciela i poprosisz go o wystawienie tzw. Zielonej Karty. Jest to dokument poświadczający Twoje ubezpieczenie OC, który jest honorowany poza obszarem UE oraz poza strefą Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Podróż samochodem na targi czy pokaz mody – jak zapewnić sobie bezpieczną jazdę?

Podpowiadamy, jak poradzić sobie w trasie za granicą / fot. materiały prasowe

 

Co zrobić, jeśli spowodujesz wypadek poza granicami Polski?

W przypadku, gdyby doszłoby do kolizji np. na trasie do Mediolanu, w której jesteś sprawcą, musisz podać wszystkie dane umożliwiające Twoją identyfikację, aby osoba poszkodowana mogła udać się z nimi do swojego ubezpieczyciela. Niezbędne do dalszego procedowania sprawy są następujące dane:

 

  • twoje imię i nazwisko,
  • twój adres zameldowania,
  • twój numer dowodu osobistego,
  • dane Twojego samochodu,
  • seria i numer polisy Twojego ubezpieczenia OC,
  • data ważności Twojej polisy OC,
  • dokładna nazwa i adres zakładu ubezpieczeń.

 

Dla komfortu osoby poszkodowanej, dobrze by było, gdybyś również zostawił jej swój numer telefonu lub adres email – w razie, gdyby osoba poszkodowana chciała skontaktować się z Tobą w sprawie wypadku.

 

Jaka procedura obowiązuje, jeśli Ty jesteś poszkodowany w wypadku poza granicami Polski?

Jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, którego to Ty jesteś ofiarą, koniecznie zbierz komplet powyższych danych od sprawcy zdarzenia. Po powrocie do Polski skontaktuj się z Polskim Biurem Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i przekaż im zebrane dane. Dostaniesz informacje zwrotne, jak wyglądają procedury zgłaszania wypadku i jakie kroki musisz podjąć w następnej kolejności.

 

Jeśli podróżujesz za granicę, sprawdź, czy masz ubezpieczenie bagażu w podróży

Jedną z mniej oczekiwanych niespodzianek podczas podróży na targi designu lub mody może okazać się kradzież bagażu z Twojego samochodu. Aby nic nie mogło zakłócić spokoju Twojej zagranicznej podróży, rozważ wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które obejmie cenny bagaż. Pamiętaj, że jeśli przewozisz wartościowe przedmioty, takie jak spora ilość gotówki, biżuteria czy dzieła sztuki, to ubezpieczenia dla tych precjozów musisz wykupić osobno.

 

Dobre assistance zapewni spokój podczas podróżowania za granicą

Dobrze dobrany pakiet ochrony assistance w podróży może zagwarantować Ci natychmiastową pomoc w razie wypadku czy kolizji. Odpowiednio dobrana polisa zapewnia natychmiastową pomoc. Możesz liczyć na naprawę samochodu na miejscu lub holowanie do wskazanego warsztatu naprawczego na terenie Europy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, ubezpieczyciel zobowiązuje się również do zorganizowania auta zastępczego lub noclegu. Tutaj na pewno dobrze sprawdzi się stare przysłowie – przezorny zawsze ubezpieczony.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ