Saturday, April 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Łanuszka śpiewa Cohena

Łanuszka śpiewa Cohena

Płyta Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego.

Miasto Kobietpod naszym patronatem 

 

Podróż przez świat emocji. Miłość, tęsknota, pożądanie, czułość, namiętność. Słowem: kwintesencja męskiego romantyzmu, który dziś jest towarem deficytowym – czyli płyta Michała Łanuszki z piosenkami Leonarda Cohena w zupełnie nowych polskich przekładach autorstwa Michała Kuźmińskiego.

MICHAL LANUSZKA

Wszystkie nowe tłumaczenia zostały w pełni zaakceptowane przez Mistrza Leonarda, a na krążku „Łanuszka/Cohen” znajdą piosenki zarówno te bardzo intymne w klimacie, jak „Jestem twój/I’m Your Man” czy „Chelsea Hotel #2”, jak i zrealizowane z rozmachem przy wsparciu kwartetu smyczkowego i sekcji dętej, wielkie cohenowskie przeboje, jak „Hallelujah” czy „Dla ciebie walc/Take this Waltz”.

Michał Łanuszka to obdarzony niezwykle ciepłym, niskim głos em wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Na swoim koncie ma 2 autorskie płyty: „Bieski Idiota” (2009) oraz „A miało być tak pięknie” (2012), a także gościnny udział w projekcie „Świat wg Nohavicy” (złota płyta).
Michał Kuźmiński jest pisarzen, tekściarzen, publicystą, dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego”, współautorem kryminałów Sekret Kroke i Klątwa Konstantyna. Jego trzecia książka ukaże się w 2015 r.

30 listopada o godz. 19 w Auli Kampusu Wielickiego odbędzie się koncert premierowy płyty „Łanuszka/Cohen”.  Płyta pojawi się w Empikach 2 grudnia 2014 r.

 

Gorąco zachęcamy do oddawania głosów na Michała w głosowaniu w Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ