Sunday, June 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Podnośnik do wanny ‒ jak otrzymać dofinansowanie PFRON?

Podnośnik do wanny ‒ jak otrzymać dofinansowanie PFRON?

Domowa łazienka bez barier

Podnośnik wannowy

fot. materiał Partnera

Podnośnik wannowy to sprzęt pomocny zarówno osobom mierzącym się z ograniczeniami ruchowymi, jak i ich opiekunom. Niestety, często ich ceny przekraczają możliwości finansowe chorych i ich rodzin. Jak się jednak okazuje, zarówno na krzesło do wanny na pilota, jak i pozostałe modele urządzeń tego rodzaju można otrzymać dofinansowanie PFRON. Jakie warunki należy spełnić, aby je uzyskać? Odpowiadamy w poniższym artykule

 

W jakich przypadkach przydaje się podnośnik wannowy elektryczny?

Osoby niepełnosprawne, podobnie jak ich opiekunowie, każdego dnia muszą mierzyć się z wieloma trudnościami podczas wykonywania z pozoru zwykłych czynności. Jedną z nich jest kąpiel, podczas której transport do i z wanny może być znacząco utrudniony. Problem ten skutecznie może jednak rozwiązać podnośnik do wanny na pilota, czyli urządzenie wyróżniające się wyjątkową stabilnością konstrukcji, które zastosować można w przypadku każdej wanny bez konieczności użycia siły. Łatwy montaż i automatyzacja sprawia, że umieszczenie pacjenta w wannie staje się dla jego opiekuna znacznie prostszym i bezpieczniejszym zadaniem. O bezpieczeństwo osoby ograniczonej ruchowo dba stabilne siedzenie w jakie wyposażony jest podnośnik kąpielowy, pozwalając swobodnie dokonać wszelkich niezbędnych czynności higienicznych.

fot. materiał Partnera

Podnośniki wannowe ‒ rozwiązanie idealne również dla seniorów

Warto wiedzieć, że podnośniki wannowe nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Krzesło do wanny na pilota, które znaleźć można np. na stronie https://www.prolifter.pl/krzeslo-do-wanny-na-pilota-n-187.html to niezwykle pomocne akcesorium również dla osób starszych, które miewają problemy z utrzymaniem równowagi bądź cierpią na bóle reumatyczne, które mogą uniemożliwiać niekiedy samodzielne wzięcie kąpieli. Winda do wanny dla seniora to rozwiązanie dla każdego, kto mierzy się z ograniczeniami ruchowymi lub często mierzy się z gorszym samopoczuciem, jednak nie chce rezygnować z samodzielności. Tego rodzaju wsparcie pozwoli bezpiecznie korzystać z wanny w każdej chwili.

Jak uzyskać dofinansowanie na krzesło do wanny na pilota lub inne podnośniki wannowe?

Urządzenia tego rodzaju zapewniają niezależność, bezpieczeństwo i wygodę podczas kąpieli. Wybór odpowiedniego modelu podnośnika do wanny powinien być jednak dostosowany do konkretnych potrzeb i preferencji użytkownika, przez co zakup najtańszego wariantu nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Należy jednak wiedzieć, że na krzesło wannowe elektryczne można otrzymać dofinansowanie PFRON – jak to zrobić?

 

Aby uzyskać dofinansowanie na zakup podnośnika do wanny przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, należy spełnić określone warunki i przejść przez odpowiednie procedury. Ubiegając się o dofinansowanie, należy złożyć wniosek w swoim Miejskim lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Wniosek powinien zawierać informacje o sytuacji medycznej pacjenta, konieczności zakupu podnośnika do wanny oraz oczekiwanej kwocie dofinansowania. Po złożeniu wniosku, urząd przeprowadzi ocenę sytuacji i potrzeb osoby, której ma służyć wybrany podnośnik. Jeśli dane zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone, urząd wydaje decyzję o przyznaniu dofinansowania, które może wynieść nawet 80% wartości urządzenia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ