Wednesday, June 19, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Podniebne akrobacje przylatują do Galerii Kazimierz

Podniebne akrobacje przylatują do Galerii Kazimierz

Wpadnij na #KazimierzSummerFestival

podniebny teatr

Podniebne wyczyny zachwycą wszystkich / fot. materiały prasowe

Ich niesamowite występy na żywo poruszają publiczność na całym świecie, pokazując jak wielka siła drzemie w połączeniu tańca, teatru oraz akrobacji. Słynna brytyjska grupa The Dream Engine przyjeżdża w najbliższą sobotę do Krakowa (i po raz pierwszy do Polski!), by otworzyć uroczyście #KazimierzSummerFestival organizowany przez Galerię Kazimierz. Przez cały lipiec i sierpień na odnowionym placu przed centrum handlowym odbędzie się wiele wydarzeń łączących kulturę, kulinaria oraz zdrowy tryb życia

 

Nazwę The Dream Engine można przetłumaczyć jako Silnik Marzeń. Rzeczywiście, ich spektakle wyglądają jakby zostały przeniesione z najbardziej niesamowitych snów, a odbywają się wysoko ponad głowami zachwyconej widowni. Akrobaci unoszą się dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, które przypominają nierzadko pomysły z filmów science fiction. Fantastycznie zapowiada się występ nazwany Arco, określany również jako „air-chitecture”. Akrobata odbywa podniebny taniec przypięty do wysokiego na 12 metrów łuku, wypełnionego przez powietrze i światło. Grupa w swoich działaniach wykorzystuje również balony z helem, do których przymocowani są artyści, tworząc formę fruwających, ożywionych latarni. Wszystko to odbywa się przy dźwiękach muzyki, która sprawia, że spektakl nabiera wielowymiarowego charakteru.

 

Grupa The Dream Engine została założona w 1995 roku przez Steve’a Edgara i Tima Pettera. Od tej chwili akrobatów oglądały tysiące widzów w kilkudziesięciu krajach świata. Artyści prezentowali swoje niezwykłe umiejętności na tak wielkich wydarzeniach, jak Coex & Ansan Street Arts Festivals w Seulu, finał Pucharu Anglii w piłce nożnej na stadionie Wembley czy festiwal Lollapalooza w Berlinie, byli też zapraszani do udziału w występach słynnego teatru akrobatycznego Cirque du Soleil.

Dream Engine

Występ podniebnego teatru / fot. materiały prasowe

Występ odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, o godz. 17.30, 19.30 oraz o 21.00 przed Galerią Kazimierz.

 

„Cieszymy się, że tak uznani, światowi artyści odwiedzą Galerię Kazimierz i nasz letni festiwal, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa oraz turystów” – mówi Anna Kusior-Jabłońska, Manager ds. Marketingu Galerii Kazimierz. „Nasza obecność w pobliżu artystycznej dzielnicy Krakowa zobowiązuje do podejmowania nowatorskich działań”.

 

Doskonałym przykładem takiego podejścia jest #KazimierzSummerSestival. W lipcu i sierpniu odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń, które będą integrować lokalną społeczność i propagować kulturę. W programie znalazły się: targi śniadaniowe, spektakle teatralne, występy DJ, wydarzenia dla dzieci, zjazd food trucków, a na finał – wielki koncert Kamila Bednarka (24 sierpnia).

 

Galeria Kazimierz podąża za najnowszymi trendami, stając się miejscem, w którym można odpocząć od upału i zgiełku wielkiego miasta. Niedawno, dzięki inwestycji wartej 1,5 mln Euro, plac u zbiegu ul. Podgórskiej z Al. Daszyńskiego zmienił się w ekologiczną, pełną zieleni przestrzeń. Przechodniów przyciągają piękne rośliny (1200 metrów kw. trawnika, 170 metrów kw. drzew i krzewów), plac zabaw dla dzieci oraz iluminowana fontanna. W otoczeniu porośniętych pnączami pergoli można usiąść, odpocząć, napić się wody lub zagrać w gry towarzyskie. W ten sposób Kraków zyskał nową przestrzeń rekreacyjną.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ