Jaką podłogę wybrać do wnętrz industrialnych? Przedstawiamy propozycje, w których królują podłogi drewniane: postarzane, bielone a także rustykalne. To aranżacje, które wprowadzają powiew świeżości do dobrze utrwalonych wyobrażeń o stylu loftowym
Dlaczego podłoga drewniana do loftu?
Do wnętrz industrialnych najczęściej wybierane są posadzki betonowe, płytki ceramiczne lub deski drewniane. My rekomendujemy ten trzeci rodzaj podłogi. Dlaczego? Przede wszystkim podłoga drewniana stanowi oryginalny kontrast dla ścian z cegieł lub betonu architektonicznego i podkreśla elementy wystroju w stylu pofabrycznym. Ponadto wizualnie ociepla wnętrze. Estetyka to jednak tylko jeden z aspektów. Nie mniej ważne są zalety drewna, które można określić jako funkcjonalne.
Wnętrza loftowe są najczęściej duże i oszczędne w dodatkach, zwłaszcza tych tekstylnych. Panuje w nich więc inna akustyka niż w niewielkich, przytulnie urządzonych salonach. Drewniana podłoga w znacznym stopniu może poprawić akustykę loftu i tłumić hałasy, chociażby odgłosy kroków. Kolejną unikalną zaletą drewna jest fakt, że to materiał, który “oddycha”, dzięki czemu tworzy w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat.
Industrialne wnętrze z podłogą postarzaną
Materiały wykorzystywane we wnętrzach loftowych powinny cechować się wyraźnie zaznaczoną strukturą. Dlatego też idealnie pasuje do nich podłoga artystycznie postarzana, bogata w detale nanoszone ludzką ręką, takie jak rysy czy “ślady kornika”. Przed wykonaniem tych pozornych niedoskonałości, deski poddawane są procesowi szczotkowania, dzięki któremu rysunek drewna staje się bardziej wyrazisty.
Podłogi ręcznie postarzane występują w wielu wersjach kolorystycznych: bielonych, w naturalnych odcieniach drewna, a także uszlachetnianych ciemnymi olejami, np. w kolorze czekoladowym czy ciemnoszarym. Szczególnie pięknie prezentuje się zestawienie jasnego betonu architektonicznego z postarzaną podłogą w odcieniu głębokiego brązu.
Podłoga bielona w lofcie
Kolejnym pomysłem aranżacyjnym jest wybór podłogi bielonej do loftu. Dzięki niej wnętrze będzie optycznie rozjaśnione. Podłoga dębowa występuje w wielu różnych odcieniach bieli, zarówno ciepłych, jak i zimnych. Deski pokryte bejcą kremową czy w kolorze kości słoniowej będą dobrze współgrać ze ścianami wykonanymi z cegły dekoracyjnej. Z kolei podłogi uszlachetniane bejcą śnieżnobiałą można harmonijnie łączyć ze ścianami w odcieniach posiadających zimne tony, np. niebieskie. Beton architektoniczny jest na tyle neutralny, że będzie tworzyć dobre zestawienie zarówno z ciepłą, jak i zimną bielą.
Styl rustykalny i industrialny?
Jednym z najciekawszych trendów aranżacyjnych jest łączenie przeciwieństw. W całkowitej opozycji do surowego, pofabrycznego wnętrza rodem z wielkiego miasta stoi styl rustykalny, kojarzący się z ciepłem, swojskością, wiejską chatą.
Wybór podłogi rustykalnej do loftu gwarantuje spektakularny efekt aranżacyjny. Przede wszystkim wprowadza intrygujący kontrast, dzięki któremu mocno wydobywana jest struktura i charakter materiałów. Beton wizualnie staje się bardziej “chropowaty”, a rysunek drewna czy usłojenie jeszcze wyraźniejsze. To propozycja dla tych, którzy lubią nieoczywistości i nie boją się zabawy stylami aranżacyjnymi.
Materiał powstał we współpracy z Baltic Wood
Starla 31 października, 2019
W zasadzie będzie tutaj pasowała każda podłoga. Wnętrze industrialne buduje się dodatkami. Tak wiec odpowiednie dodatki można dopasować zarówno do podłogi drewnianej jak i do podłogi wykonanej z gresu….
Jesli szukacie ciekawych dodatków polecam zajrzeć sobie do tego sklepu:
https://trend-home.pl/pl/menu/przedpokoj-384.html
W sklepie obecnie mają sporo promocji na wyposażenie.
Jestem osobiście fanką drewnianych podłóg. Podłoga taka nigdy nie wyjdzie z mody, poza tym jest przyjemna pod stopami.