Sunday, March 3, 2024
Home / Kuchnia  / Podkręć temperaturę w kuchni

Podkręć temperaturę w kuchni

Zainspiruj się latem i zatrzymaj je na dłużej

Kuchnia

Drewniane deski do krojenia dodadzą Twojej kuchni swojskości / fot. materiały prasowe

Nadejście wyczekanego przez wszystkich lata daje się zauważyć po nagłym zagęszczeniu wniosków urlopowych. Każdy z nas planuje relaksujące chwile nad morzem lub w cichym domku letniskowym, gdzie obowiązki i troski stają się odległe, a jedyny zmartwieniem pozostaje to, jakiego filtru użyć na Instagramie uwieczniając krajobraz skąpany w promieniach słońca. Po takim wypoczynku tym trudniej jest nam wrócić do codzienności i poddać się na ogół obowiązującemu schematowi praca-dom. Możesz jednak zachować odrobinę słodyczy wakacyjnych chwil poprzez drobne zmiany w Twoim wnętrzu, a dokładniej w pomieszczeniu, które nadaje każdemu domostwu smaku – kuchni

Kuchnia

Drewniane deski do krojenia dodadzą twojej kuchni swojskości / fot. materiały prasowe


Aby osiągnąć efekt niekończącego się urlopu sięgnij po najprostsze sposoby. Postaraj się zaczerpnąć inspiracji z miejsc, które kojarzą ci się z letnim wypoczynkiem. Pomyśl o domku letniskowym. Od razu nasuną ci się na myśl naturalne materiały, faktury i barwy. Nierozłącznym elementem takiego miejsca jest drewno. Deski do krojenia czy misy na owoce wykonane z tego surowca dodadzą twojej kuchni swojskości. Zamiast chować je w szafie powieś drewniane akcesoria obok kuchenki, a deski postaw na blacie. Z powodzeniem możesz wykorzystać je również jako paterę do podawania zakąsek. Posiadasz żeliwne lub kolorowe garnki i patelnie? Ustaw je na widocznych półkach – one również podrasują styl twojego wnętrza.

Kuchnia

Podaruj trochę słońca swojej kuchni / fot. materiały prasowe

Nie zapominaj o ustawieniu świeżych ziół na kuchennym blacie lub parapecie. Poza ich zastosowaniem podczas gotowania, będą stanowić doskonałą ozdobę i wprowadzają tchnienie świeżości. Umieść je w wiklinowych koszykach lub glinianych donicach, aby maksymalnie odzwierciedlić klimat letniego ogrodu. Możesz również użyć wbijanych w doniczkę znaczników, na których kredą napiszesz nazwy uprawianych roślinek. To ułatwi rozpoznawanie ziół Tobie i innym użytkownikom kuchni.

Kuchnia

Naczynia w kształcie owoców dodadzą nowoczesności i frywolności każdej jadalni / fot. materiały prasowe

Chcesz dodać trochę prowansalskiej sielskości? W ramach ozdoby blatu ustaw zastawę i dzbanek, najlepiej taki z motywem zwierzęcym np. z krową. Dopasuj barwy i kształty porcelany. Zastanów się nad niestandardowym wykorzystaniem takich naczyń. Wysoki, stabilny dzbanek wykorzystaj jako wazon do świeżych kwiatów, które stanowią nieodzowny element każdego pozamiejskiego wnętrza. Możesz również posadzić drobne roślinki w wazie na zupę. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na świeże kwiaty z powodu alergii, postaw na kwieciste motywy widoczne na dodatkach: donicach, zastawie czy tekstyliach. Ściereczki z wrzosem, poduszki na krzesła z zielonymi listkami lub obrus z arbuzową grafiką wystarczą, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Kuchnia

Urządzając kuchnię i jadalnię na lato kieruj się wizją swoich wymarzonych wakacji / fot. materiały prasowe

Pamiętaj o ważnym wpływie otaczającego cię zapachu i koloru na twoje samopoczucie. Dobierając dodatki zwróć szczególną uwagę na te w barwach oceanu i czystego nieba oraz złotych promieni. To właśnie one podarują twojej kuchni odrobinę słońca! Drobne akcenty w niebieskich i żółtych odcieniach pobudzą cię do działania, co z pewnością odbije się na twojej kulinarnej twórczości – podpowiada ekspert à Tab. Zastosuj się też do podstaw aromaterapii i zachowaj zapachy lata na dłużej nabywając świeczkę o aromacie truskawkowej lemoniady. Jej czas palenia (aż 100 godzin) sprawi, że przywołasz wspomnienie lata nawet w jesienne popołudnie.

Przygotowując kuchnię i jadalnię na lato kieruj się swoją wizją wymarzonych wakacji – to na jej podstawie dobieraj dodatki: od zaparzaczki w kształcie cytryny po zastawę w kolorze Morza Śródziemnego.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ