Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Podkład mineralny – jaki wybrać dla siebie?

Podkład mineralny – jaki wybrać dla siebie?

Suchy czy mokry ‒ oto jest pytanie

Podkład mineralny

Podkład mineralny ma coraz więcej fanek / fot. materiały Partnera

Wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne to podstawa, gdy zależy nam na tym, aby nasza skóra była nie tylko piękna, ale i zdrowa. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że nie tylko one wpływają na naszą cerę. Jej wygląd jest odzwierciedleniem wszystkich produktów, jakie nakładamy na twarz, w tym także kosmetyków kolorowych. Osoby mające tego świadomość coraz częściej rezygnują z klasycznego fluidu. Jego miejsce zajmuje podkład mineralny znany z tego, że jest znacznie bardziej przyjazny naszej skórze

 

Podkład mineralny – co to właściwie jest?

Choć dla wielu z nas podkład mineralny ciągle jest nowością, warto pamiętać o tym, że z pierwszym tego typu rozwiązaniem mieliśmy do czynienia już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Początkowo produkty tego typu kierowano przede wszystkim do kobiet, które po zabiegach medycyny estetycznej nie mogły pozwolić sobie na stosowanie klasycznych kosmetyków kolorowych. Z czasem jednak zainteresowanie nimi rosło. Skład podkładu mineralnego był wolny od sztucznych barwników i innych wspomagaczy, kolejne grupy odbiorców dochodziły więc do wniosku, że warto zapłacić nieco więcej, w zamian zaś otrzymać niezawodne rozwiązanie.

Podkład w pudrze czy w płynie?

Jeszcze przed dokonaniem wyboru warto uświadomić sobie, że bez względu na to, czy sięgniemy po podkład mineralny w płynnej, czy też w sypkiej postaci, może być on tak samo dobrym rozwiązaniem. Oczywiście, wybór podkładu w płynie wydaje się bardziej oczywisty zwłaszcza, jeśli do tej pory korzystało się właśnie z takiego rozwiązania. Jeśli jednak mamy sugerować się opiniami znawców tematu, dobrze jest pamiętać, że to sypkie podkłady mineralne zbierają lepsze recenzje. Podkłady w pudrze budzą niepokój przede wszystkim dlatego, że wymagają opanowania specyficznej techniki ich nakładania. Co jednak warte podkreślenia, choć jest ona nietypowa, z pewnością nie jest skomplikowana.

 

Podkład mineralny w pudrze można nakładać zarówno na sucho, jak i na mokro. Nakładanie na sucho jest bardziej intuicyjne, choć wymaga posiadania specjalnego puchatego pędzla, którym należy omiatać skórę twarzy. Niestety, nakładanie podkładu mineralnego na sucho, choć szybkie, ma swoje wady. Przeważnie nie gwarantuje wysokiego poziomu krycia, makijaż może więc sprawiać wrażenie niedopracowanego. Jeśli więc chcemy zakryć wszystkie niedoskonałości, najlepiej jak najszybciej opanować zasady aplikacji podkładu na mokro. Przed użyciem podkładu dobrze jest spryskać pędzel hydrolatem lub czystą wodą, potem zaś nabrać jedynie minimalną ilość podkładu. Samo nakładanie będzie mniej kłopotliwe, jeśli zdecydujemy się na wykonywanie tak zwanych ruchów stemplujących. W tym celu wystarczy zwilżona gąbeczka, choć w sprzedaży dostępne są także specjalne pędzle do podkładu flap top, które znacząco ułatwiają to zadanie.

Podkład kryjący, czy rozświetlający?

Jeśli podkład mineralny ma w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom, powinniśmy dopasować go do naszych potrzeb. Skoro zatem, pomimo mijających lat, nadal musimy walczyć nie tylko z przebarwieniami, ale także z trądzikiem, najlepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się podkład mineralny kryjący – taki, jak choćby ten, który oferuje Annabelle Minerals. Zawiera on dość dużą ilość pigmentu, umożliwia więc krycie nawet poważnych przebarwień bez nienaturalnego efektu maski. Ma także działanie matujące i ogranicza produkcję sebum. Makijaż wygląda naturalnie i nie zdradza skali problemów z cerą. Osoby, które posiadają cerę suchą, nie powinny z kolei sięgać po te podkłady, które zawierają duże ilości cynku o właściwościach wysuszających. W ich wypadku znacznie lepiej sprawdzi się podkład rozświetlający, nadający blasku i odejmujący lat. Rozświetlające podkłady mineralne mają i ten plus, że nawilżają skórę, spowalniając naturalne procesy jej starzenia się.

Pędzle do makijażu

Pędzle do mkakijażu / fot. Kinkate, Pexels

Podkład mineralny – na co uważać?

Bez względu na to, czy mówimy o prasowanych podkładach mineralnych, czy też o kosmetykach w płynnej postaci, zasadniczo nie jesteśmy w stanie wskazać argumentów przemawiających przeciwko ich stosowaniu. Nie można zapominać jednak o tym, że kosmetyki naturalne mogą, tak samo jak wszystkie inne, uczulać. Przed zakupem podkładu, bez względu na jego konsystencję, warto zapoznać się z listą składników, jakie zostały użyte do jego produkcji. Jeśli istnieje ryzyko pojawienia się reakcji uczuleniowej w przypadku któregokolwiek z nich, najlepiej zrezygnować z zakupu. Dobrze jest też pamiętać, że producenci podkładów cieszą się zróżnicowanymi opiniami, nie zaszkodzi więc zorientować się, które firmy w danym momencie są tymi najwyżej cenionymi.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Anna Maria 28 maja, 2021

    uwielbiam….

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ