Thursday, October 10, 2024
Home / #ZOSTAŃWDOMU  / Single w czasie kwarantanny. Jak nie popaść w depresję?

Single w czasie kwarantanny. Jak nie popaść w depresję?

Audiobookowa playlista dla singli na czas kwarantanny

podcasty dla singli

Audiobookowa playlista dla singli na czas kwarantanny / fot. Unsplash

Podobno lockdown w Chinach zaskutkował falą rozwodów. Jak sprawić, by po polskiej kwarantannie gwałtownie wzrosła liczba szczęśliwych, mądrych i zdrowych związków? W służbie miłości działa Audioteka, dzięki której single poprawią kompetencje w dziedzinie psychologii miłości, popracują nad komunikacją emocjonalną i zaznają trochę rozrywki

 

Głośne badanie z 2018 roku przeprowadzone pod kierownictwem dr Julianne Holt-Lunstad z Brigham Young University udowadniało, że samotność gorzej wpływa na nasze zdrowie niż nałogi i otyłość. W tym kontekście sytuacja singli w czasie trwającej izolacji społecznej nie wygląda zbyt różowo. To oni są jedną z tych grup, która powinna szczególnie zadbać o swój nastrój.

Jednym ze sposobów na nie pogrążanie się w depresyjnej otchłani jest stymulowanie swojego mózgu, a podcasty są idealnym stymulantem. Nie pozwalają na pasywne słuchanie, zmuszają do koncentracji i aktywności, a dobrze wybrane niosą wiele dodatkowych korzyści.

 

1. Podcast muzyczny Don’t give up

To idealny wybór dla osób chcących poprawić sobie nastrój. Anna Gacek tworzy listę wyjątkowych piosenek pełnych nadziei i siły. Dzięki nim nawet w najgorszych momentach rodzi się w słuchaczach wiara, że to wszystko minie. Ten podcast ma jeszcze jedną istotną zaletę – nie pozwala zostać w bezruchu. Zaczyna się od niewinnego tupania nóżką, a kończy zazwyczaj na dzikich tańcach. Nie należy się tego obawiać. Przecież nikt nie patrzy.

2. #Love. Miłość w XXI wieku

Randki w czasie pandemii? Tylko wirtualne! Ale za to, w ramach wolnego czasu, można dokształcać się z psychologii miłości. Pomoże w tym podcast Olgi Kamińskiej, neuropsycholożki i badaczki emocji. W swoim programie autorka prezentuje naukę o miłości opartą na badaniach naukowych. Jak poprawić jakość relacji z ukochaną osobą? Czy istnieje wzór na udany związek? Jak zmienia się koncepcja miłości? Jak wygląda mózg w miłosnym uniesieniu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarczy podcast #Love.

3. Kochaj najlepiej jak potrafisz

Ten audiobook to kolejna szansa na miłosno-związkową edukację. Autorka – Stefanie Stahl, wychodzi z optymistycznego założenia, iż każdy, a przynajmniej zdecydowana większość osób jest w stanie stworzyć szczęśliwy związek. Aby to zrobić, trzeba posiadać kilka umiejętności. Niektórzy się z tym rodzą, inni mogą je rozwinąć przy pomocy tego poradnika. Jak zachować równowagę pomiędzy autonomią a więzią? Dlaczego przy dopasowaniu się do drugiej osoby, nie możemy zapominać o własnym zdaniu? Czy czekać, aż miłość przyjdzie sama, czy jej aktywnie szukać? Ten audiobook rozwieje wszelkie wątpliwości.

4. SOS Medytacje. Związki

Medytacje nie są dla każdego? Największą trudność sprawia ci niemyślenie o niczym? Podczas tych medytacji nie będzie tego problemu. Pakiet składa się z pięciu medytacji opartych na świadomym oddechu i grze wyobraźni. To trening uważności, skierowany na emocje. Ułatwia zrozumienie uczuć takich jak gniew, złość, przywiązanie, miłość w relacjach z najbliższym otoczeniem. Systematyczne medytacje prowadzą do odzyskania wewnętrznego spokoju, a także pozwalają na bardziej świadomą komunikację. Przyda się osobom, które chcą przemyśleć nieudane relacje, aby nie popełniać w przyszłości tych samych błędów.

5. Miłość w czasach zarazy

Tytuł tej książki nigdy wcześniej nie był odmieniany przez wszystkie przypadki tak często, jak w czasie trwającej epidemii. Dlatego warto wrócić do źródła. „Miłość w czasach zarazy” Marqueza to niezwykła opowieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Amatorom tej pozycji przypadnie do gustu także „Sto lat samotności”, tego samego autora. Jak widać, tytuły Marqueza doskonale wpisują się w obecną rzeczywistość.

Wszystkie wymienione audiobooki i podcasty można odsłuchać w aplikacji Audioteka lub w ramach usługi Audioteka Klub. Dostęp do usługi przez pierwsze dwa tygodnie jest bezpłatny, a efekty słuchania bezcenne.

Oceń artykuł
3 Comments
  • Ewa 24 kwietnia, 2020

    Świetny artykuł do poczytania w czasie kwarantanny. Dużo dobrych porad

  • Ola 1 maja, 2020

    Pary nagle w kwarantannie zobaczyły, jak wiele ich od siebie różni.

  • khuyến mãi casino 5 maja, 2020

    Świetny artykuł do poczytania w czasie kwarantanny. Dużo dobrych porad

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ