Thursday, June 20, 2024
Home / Kuchnia  / Podaruj swój czas. Kurs gotowania – idealny pomysł na prezent

Podaruj swój czas. Kurs gotowania – idealny pomysł na prezent

Kurs, na który nigdy nie jest za późno

Kurs gotowania

fot. Jason Briscoe / Unsplash

Najlepszym, uniwersalnym prezentem, jaki możesz podarować każdemu, kto jest dla Ciebie ważny, jest twój czas. Dziś kiedy wszystko dzieje się szybko, czas jest cenniejszy niż kiedykolwiek. Podarowując komuś swój czas, dajesz jasny sygnał „jesteś dla mnie ważny”. Wspólne aktywności pozwalają spełniać marzenia i tworzą wspomnienia, do których będziecie mogli wielokrotnie wracać. Idealnym sposobem na wspólne spędzanie czasu jest np. kurs gotowania

 

Dla kogo kurs gotowania?

Kurs gotowania to bardzo uniwersalny prezent, który można podarować niemal każdemu. Doskonale sprawdzi się jako podarunek dla wszystkich miłośników sztuki kulinarnej, będzie świetnym prezentem dla drugiej połówki, z którą wybierzecie się na romantyczną, własnoręcznie przygotowaną kolację, z pewnością ucieszy się z niego także przyjaciółka. Może być prezentem dla dorosłego i dla dziecka, dla pary czy grupy znajomych.

Czas z drugą połówką

Warsztaty kulinarne to świetny prezent dla drugiej połówki lub dla pary. Można je podarować nowożeńcom, parze, która obchodzi rocznicę ślubu oraz wszystkim tym, o których wiemy, że docenią wspólne kulinarne chwile.
Warsztaty dla par sprawdzą się nie tylko ze względu na wspólnie spędzany czas, ale także dlatego, że gotowanie jest sexi. Jedzenie to nie tylko smak, to także wygląd, zapach, temperatura, konsystencja. Jedzenie wymaga uruchomienia wszystkich zmysłów i potrafi tworzyć bardzo romantyczny nastrój. Randka polegająca na gotowaniu i degustowaniu z pewnością będzie udana.

Prezent dla babci

Pamiętasz jak babcia smażyła powidła i pozwalała podjadać je prosto z patelni? Jak zagniatała ciasto na pierogi, albo specjalnie dla Ciebie przygotowywała naleśniki? To babcie przekazują nam rodzinne, kuchenne tradycje, uczą piec ciast i robią świąteczny pasztet. To właśnie babcie w dużej mierze tworzą nasz kulinarny gust.
Nigdy nie wiadomo co kupić babci, która wszystko ma i niczego nie potrzebuje. Jednocześnie nikt tak nie cieszy się z naszych odwiedzin jak ona. Babcia, jak nikt inny, zasługuje na prezent w postaci wspólnie spędzonego czasu. Zabierając babcię na warsztaty kulinarne możemy odwrócić role. Teraz to ona będzie uczyć się nowych smaków, poznawać dania, których nie miała wcześniej szans spróbować.

Ladies night

Przyjaciółki potrzebują chwil, w których mogą zatracić się w byciu razem. Warsztaty kulinarne w Warszawie to świetny pomysł na babski wieczór. Wybieracie się na kurs gotowania, na którym witają Was lamką prosseco, a potem udajecie się do kuchni, gdzie mistrz fachu prowadzi Was przez kulinarną drogę do innego dania. Następnie usuwa się w cień, a Wy zostajecie z pyszną kolacją, butelką wina i czasem na babskie rozmowy. Czy to nie brzmi jak idealny wieczór?

Prezent dla dziecka

Ile razy słyszysz „mamo, pobaw się ze mną”? Ile razy twoje dziecko powtarza, że nudzi się podczas zabawy, kiedy nie ma Cię obok? Ile razy prosi o towarzyszenie w aktywnościach, za którymi nie przepadasz? A gdyby tak odwrócić role i zaprosić dziecko do „zabawy dla dorosłych”? Zaproś swoje dziecko do wspólnego gotowania. Możecie razem poszerzać kulinarne horyzonty, poznawać nowe smaki i odbywać kulinarne podróże w najodleglejsze zakątki świata. Może okazać się, że dziecko połknie bakcyla i „skutkiem ubocznym” takich warsztatów okaże się chęć do gotowania w domu.

Jak wygląda kurs gotowania?

Wysokiej jakości kursy kulinarne odbywają się m.in. w Akademii Kulinarnej https://gocook.pl  Warsztaty w Akademii Kulinarnej GoCook pozwalają podglądać mistrzów kuchni i zdobyć nowe kuchenne umiejętności oraz cieszyć się nieznanymi dotąd smakami podczas degustacji.
Warsztaty kulinarne rozpoczynają się powitalną lamką szampana i przywitaniem przez szefa kuchni specjalizującego się w przygotowywaniu dań z określonego regionu świata. Po wstępie teoretycznym, który pozwala uczestnikom wyobrazić sobie z jaką kuchnię będą mieć do czynienia, przechodzicie do wspólnego gotowania. Szef kuchni prowadzi Was przez kolejne etapy przygotowywania posiłku, w razie potrzeby pomaga wykonać trudniejsze czynności, aby uzyskać pożądany smak i efekt wizualny. Warsztaty kończą się degustacją przygotowanych dań.

Tekst sponsorowany: Akademia Kulinarna GoCook.pl
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ