Thursday, June 20, 2024
Home / Kultura  / Początek roku w Krakowie

Początek roku w Krakowie

Sprawdź, co dzieje się w Krakowie w styczniu

Kraków

Znajdziemy sposób na szare popołudnia i chłodne wieczory! / fot. Flickr

Nowy rok, nowe postanowienia i chęć nowych wrażeń. Kraków przygotował styczniową ofertę wydarzeń, w której znajdują się spektakle, premiery filmowe, ale też stand up i wiele innych. Jeśli jeszcze nie wiecie jak spędzić popołudnie – koniecznie sprawdźcie nasz kalendarz. A może zakochacie się w czymś zupełnie nowym?

 

10 stycznia Comedy Lab – Wieczór Dubbingów Filmowych + Open Mic, Artefakt Cafe

Komicy będą dubbingować i improwizować na podstawie fragmentów filmów, reklam, spotów, które wybierzecie Wy! Dodatkowo, pierwsza część wydarzenia to tzw. Open Mic, czyli otwarty mikrofon dla osób chcących spróbować swoich sił w stand – upie oraz doświadczonych komików testujących swój najnowszy tekst. Wieczór poprowadzi Zbychu Grabowski.

 

12 stycznia – finał WOŚP

W niedzielę możesz złapać „Wiatr w żagle” (hasło tegorocznej edycji) delektując się dźwiękami koncertowych rytmów. Impreza przeprowadza się z Rynku Głównego na ul. Powiśle pod królewski Wawel, a z tej okazji organizowany jest symboliczny Wielki Pochód Świątecznej Pomocy. Na chętnych czeka też MotoOrkiestra przed Centrum Handlowym M1, Bieg Wielkich Serc na Bulwarach Wiślanych, wielkie zwiedzanie Krakowa oraz gra miejska. Można też będzie wziąć udział w ciekawych aukcjach – autorskie rysunki Andrzeja Mleczki wraz z indywidualną dedykacją, czy Fiat 500, mogą być Wasze!

13 stycznia, godz. 19 – Szpilki w Agrafce

Pokaz przedpremierowego filmu do ostatniej chwili zostanie niespodzianką. Kino Agrafka gwarantuje, że będzie to kino „wysokich lotów”. Dodatkowo, na wszystkie widzki czeka słodki poczęstunek oraz kieliszek wina. Każda z uczestniczek zostanie obdarowana prezentem od Partnerów cyklu. Bilety są dostępne w kasie Kina oraz on – line.

 

kino agrafka

Może relaks w poniedziałkowy wieczór?

16 stycznia – Krafty za Połówkę, Miejscówka

Cotygodniowe piwka za pół ceny. W każdy czwartek w godzinach 12–15 kraftownia podaje informację na temat 2 lub 3 piwnych pozycji, które są na „wykończeniu”. Zazwyczaj w kegach zostaje od 20 do 60 dużych piw!

17 stycznia – premiera „O kotach” w reżyserii Tomasza Cyza, Teatr J. Słowackiego

Słodko – gorzka, do tego śpiewana opowieść o kociej bliskości, czułości i miłości, nienawiści, strachu, umieraniu. Na podstawie wybranych wierszy z tomiku „O kotach” Charlesa Bukowskiego poznamy cztery charaktery kotów (czterech aktorów), które odnajdziemy we własnych pupilach, a nawet w nas samych.

 

21 stycznia – Michał Kempa – „Moja walka” – one man show, Piwnica pod Baranami

Kontrowersyjny tytuł, mniej kontrowersyjna treść. Satyryczny program osobisty Michała Kempy – komika, który skończył około 30 lat i tak bardzo to przeżył, że postanowił o tym opowiedzieć. Co ciekawe, nie jest to stand – up, a raczej tradycyjne audiovisual comedy show.

30 stycznia, godz. 18 – 30. Klub Miasta Kobiet!

Pierwsze w 2020 roku, pełne miłości spotkanie Klubu Miasta Kobiet, którego gościem będzie Magdalena Czaja/Lovefiting. W Restauracji Vanilla Sky, Niebieski Art Hotel&SPA, Lovefiterka wyjaśni dlaczego (nie) udają się związki, z jakiego powodu wybieramy tych samych, trudnych partnerów i jak to zmienić. Odkryje też tajemnicę, czym tak naprawdę jest foch i Syndrom Oszusta. Celem wieczoru jest pomoc innym w budowaniu zdrowych i świadomych relacji ze sobą, po to aby mogli znaleźć spełnienie w miłości. Zapraszamy!

 

 

 

Ewa Gruszka

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ