Saturday, August 8, 2020
Home / Kultura  / Początek roku w Krakowie

Początek roku w Krakowie

Sprawdź, co dzieje się w Krakowie w styczniu

Kraków

Znajdziemy sposób na szare popołudnia i chłodne wieczory! / fot. Flickr

Nowy rok, nowe postanowienia i chęć nowych wrażeń. Kraków przygotował styczniową ofertę wydarzeń, w której znajdują się spektakle, premiery filmowe, ale też stand up i wiele innych. Jeśli jeszcze nie wiecie jak spędzić popołudnie – koniecznie sprawdźcie nasz kalendarz. A może zakochacie się w czymś zupełnie nowym?

 

10 stycznia Comedy Lab – Wieczór Dubbingów Filmowych + Open Mic, Artefakt Cafe

Komicy będą dubbingować i improwizować na podstawie fragmentów filmów, reklam, spotów, które wybierzecie Wy! Dodatkowo, pierwsza część wydarzenia to tzw. Open Mic, czyli otwarty mikrofon dla osób chcących spróbować swoich sił w stand – upie oraz doświadczonych komików testujących swój najnowszy tekst. Wieczór poprowadzi Zbychu Grabowski.

 

View this post on Instagram

Dzieje się 🔥 Nie siedź w domu i baw się w @artefakt_cafe! W tym tygodniu czeka Cię 👇 🎭 #Poniedziałek 06.01 ➡ Slajdowisko: Wyspa Reunion – raj mało znany | godz.19 🎭 #Wtorek 07.01 ➡ Grupa AD HOC: Arte Fakty | godz.20 🎭 #Czwartek 09.01 ➡ Karol Kopiec "Szklanka do połowy" – Kraków | godz. 20:00 🎭 #Piątek 10.01 ➡ Comedy Lab: Wieczór Impro Dubbingów Filmowych + Open Mic | godz.20 🎭 #Sobota 11.01 ➡ Warsztaty teatralne | godz.12:30 🎭 #Niedziela 12.01 ▪ Sala na górze – Druidzi grają dla WOŚP vol.2 – panel o pogaństwie i historii! | godz.13:30 ▪ Sala na dole – Warsztaty teatralne | godz.12:30 #artefaktcafe #artefakt #pubkraków #wydarzeniakraków #slajdowiskokraków #wydarzeniakrakow #sljdowiskokrakow #standupkraków #standupkrakow #wośp #wielkaorkiestraświątecznejpomocy #dzeijesiewartefakcie #unassiedzieje

A post shared by Artefakt Cafe (@artefakt_cafe) on

12 stycznia – finał WOŚP

W niedzielę możesz złapać „Wiatr w żagle” (hasło tegorocznej edycji) delektując się dźwiękami koncertowych rytmów. Impreza przeprowadza się z Rynku Głównego na ul. Powiśle pod królewski Wawel, a z tej okazji organizowany jest symboliczny Wielki Pochód Świątecznej Pomocy. Na chętnych czeka też MotoOrkiestra przed Centrum Handlowym M1, Bieg Wielkich Serc na Bulwarach Wiślanych, wielkie zwiedzanie Krakowa oraz gra miejska. Można też będzie wziąć udział w ciekawych aukcjach – autorskie rysunki Andrzeja Mleczki wraz z indywidualną dedykacją, czy Fiat 500, mogą być Wasze!

13 stycznia, godz. 19 – Szpilki w Agrafce

Pokaz przedpremierowego filmu do ostatniej chwili zostanie niespodzianką. Kino Agrafka gwarantuje, że będzie to kino „wysokich lotów”. Dodatkowo, na wszystkie widzki czeka słodki poczęstunek oraz kieliszek wina. Każda z uczestniczek zostanie obdarowana prezentem od Partnerów cyklu. Bilety są dostępne w kasie Kina oraz on – line.

 

kino agrafka

Może relaks w poniedziałkowy wieczór?

16 stycznia – Krafty za Połówkę, Miejscówka

Cotygodniowe piwka za pół ceny. W każdy czwartek w godzinach 12–15 kraftownia podaje informację na temat 2 lub 3 piwnych pozycji, które są na „wykończeniu”. Zazwyczaj w kegach zostaje od 20 do 60 dużych piw!

17 stycznia – premiera „O kotach” w reżyserii Tomasza Cyza, Teatr J. Słowackiego

Słodko – gorzka, do tego śpiewana opowieść o kociej bliskości, czułości i miłości, nienawiści, strachu, umieraniu. Na podstawie wybranych wierszy z tomiku „O kotach” Charlesa Bukowskiego poznamy cztery charaktery kotów (czterech aktorów), które odnajdziemy we własnych pupilach, a nawet w nas samych.

 

View this post on Instagram

Czy wiecie już co czeka Was w Teatrze Słowackiego na początku 2020? Oprócz wystrzałowego Sylwestra w rytmie disco, który będzie równocześnie przedpremierowym pokazem spektaklu #BornByBoneyM przygotowywanym przez dyrektora @teatrwkrakowie Krzysztofa Gluchowskiego, będziemy mieli dla Was dwie premiery: 👉 opowieść o kociej bliskości, czułości, miłości, nienawiści, strachu, bitwach, ranach, umieraniu, czyli #Okotach na podstawie poezji Charlesa Bukowskiego w reżyserii Tomasza Cyza (17.01, Dom Machin) 👉 opowieść o przejęciu władzy w obliczu końca świata, czyli #Balladyna Juliusza Słowackiego w reżyserii Pawła Świątka (7.02, scena MOS). Zapiszcie sobie te daty w kalendarzach! Kliknij link w profilu, żeby dowiedzieć się więcej. Ilustracje: @alicjabiala • • • #teatrwkrakowie #teatrslowackiego #koty #balladynasłowackiego #charlesbukowski #juliuszsłowacki l #premiera #sezon19_20

A post shared by Teatr w Krakowie (@teatrwkrakowie) on

21 stycznia – Michał Kempa – „Moja walka” – one man show, Piwnica pod Baranami

Kontrowersyjny tytuł, mniej kontrowersyjna treść. Satyryczny program osobisty Michała Kempy – komika, który skończył około 30 lat i tak bardzo to przeżył, że postanowił o tym opowiedzieć. Co ciekawe, nie jest to stand – up, a raczej tradycyjne audiovisual comedy show.

30 stycznia, godz. 18 – 30. Klub Miasta Kobiet!

Pierwsze w 2020 roku, pełne miłości spotkanie Klubu Miasta Kobiet, którego gościem będzie Magdalena Czaja/Lovefiting. W Restauracji Vanilla Sky, Niebieski Art Hotel&SPA, Lovefiterka wyjaśni dlaczego (nie) udają się związki, z jakiego powodu wybieramy tych samych, trudnych partnerów i jak to zmienić. Odkryje też tajemnicę, czym tak naprawdę jest foch i Syndrom Oszusta. Celem wieczoru jest pomoc innym w budowaniu zdrowych i świadomych relacji ze sobą, po to aby mogli znaleźć spełnienie w miłości. Zapraszamy!

 

View this post on Instagram

Znamy datę pierwszego w 2020 roku spotkania Klubu Miasta Kobiet! Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego związki się (nie) udają, to zarezerwujcie popołudnie 30 stycznia. Rozmawiać będziemy o tym dlaczego wybieramy podobnych partnerów i o wyzwaniach w związkach. Czy można i jak to zmienić? Co sygnalizuje foch i dlaczego rozpoznanie naszego stylu przywiązania może na zawsze zmienić nasze relacje miłosne? Nie pominiemy także wagi umiejętności wybaczania… Zapraszamy, link do zapisów w bio. — #klubmiastakobiet #fundacjamiastokobiet #kmk #30kmk #miastokobiet #krakow #event #vanillasky #lovefiting #magdalenaczaja #milosc #zwiazki #wybaczanie #foch #syndromoszusta #kobiety #networking #para #couple #rozwoj #styczen #2020 #radykalnewybaczanie #kobietasukcesu #coaching #lovelife #samoswiadomosc

A post shared by Miasto Kobiet (@miastokobiet_mk) on

 

 

Ewa Gruszka

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Chcę być informowany/a o odpowiedziach