Wednesday, May 22, 2024
Home / Kultura  / Po raz 6 rusza Męskie Granie!

Po raz 6 rusza Męskie Granie!

Mister D. i Piotr Bukartyk specjalnym gośćmi pierwszego koncertu Męskiego Grania w Krakowie!

Rozpoczyna się prawdziwe święto polskiej muzyki w najlepszym wydaniu sponsorowane przez markę Żywiec. Męskie Granie 2015 to nieoczywiste artystyczne mariaże, muzyczne kolaboracje i najlepsi polscy artyści różnych gatunków i stylów. W sobotę 27 czerwca pierwszy koncert w Krakowie. Zagrają: Natalia Przybysz, HEY, KULT, Rebeka, a także Molesta Ewenement ze specjalnym udziałem Mister D., SKUBAS w zaskakującym duecie z Piotrem Bukartykiem oraz Męskie Granie Orkiestra. 

męskie granie r

fot. materiał prasowy

Męskie Granie to jedyne w Polsce wydarzenie muzyczny, które prezentuje wyłącznie polskich twórców, co roku zaskakuje nie tylko artystycznymi kolaboracjami, ale również repertuarem i interpretacjami muzycznymi.

Tylko na scenie Męskiego Grania w Krakowie usłyszeć będzie można koncert zespołu Molesta Ewenement z gościnnym udziałem Mister D., czyli scenicznym wcieleniem Doroty Masłowskiej. Zarówno Molesta, jak i Masłowska w projekcie Mister D., odważnie komentują otaczającą rzeczywistość, lecz robią to w zgoła odmiennej estetyce. Ich muzyczny mariaż może być ciekawym zaskoczeniem dla fanów rapu.
Kolejną muzyczną niespodzianką koncertu w Krakowie będzie koncert SKUBASA i Piotra Bukartyka. Bukartyk to być może jeden z najbardziej płodnych polskich tekściarzy i kompozytorów, który od ośmiu lat co tydzień z czwartku na piątek układa jedną piosenkę i prezentuje ją na antenie Trójki w audycji Wojciecha Manna. O tym, czym zaowocowało spotkanie miejskiego barda SKUBASA z Piotrem Bukartykiem przekonają się widzowie pierwszego koncertu tegorocznej edycji Męskiego Grania w Krakowie.
Artyści gościnnie występujący w Krakowie to przedsmak tego, co czeka fanów Męskiego Grania podczas szóstej edycji trasy koncertowej. W tym roku podczas koncertów w Krakowie, Wrocławiu, Chorzowie, Poznaniu, Warszawie i Żywcu, zagrają: Artur Rojek, BRODKA, Curly Heads, Fisz Emade Tworzywo, HEY, JAMAL, KULT, SMOLIK/KEV FOX, L.U.C, Lao Che, Lech Janerka, Maria Peszek, Mela Koteluk, Molesta Ewenement, Natalia Przybysz, Nosowska, ØRGANEK, O.S.T.R., Rebeka, SKUBAS, Ten Typ Mes, The Dumplings, Warszawskie Combo Taneczne, Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch Orchestra and Choir oraz oczywiście Męskie Granie Orkiestra w składzie: Andrzej Smolik, Fisz, Mela Koteluk, ØRGANEK, Michał FOX Król, Krzysztof ZALEF Zalewski, Kuba Galiński.

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.meskiegranie.pl.

Bilety są do nabycia na www.meskiegranie.pl oraz eBilet.

Tego lata Męskie Granie zagra w następujących miastach:
Kraków, Stadion Korony – 27 czerwca
Wrocław, Pergola – 11 lipca
Chorzów, Rosarium/Park Śląski – 25 lipca
Poznań, Malta/Polana Harcerza – 1 sierpnia
Warszawa, Fort Bema – 15 sierpnia
Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem – 29 sierpnia

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2015 jest marka Żywiec. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.MeskieGranie.pl.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ