Friday, February 23, 2024
Home / Miasto Miłości  / Po jakim czasie od zaręczyn warto myśleć o ślubie?

Po jakim czasie od zaręczyn warto myśleć o ślubie?

Czy oświadczyny podczas wspólnego skoku na bungee są aby na pewno tym, o czym marzysz?

zareczyny miasto kobiet

Zaręczyny to dopiero początek długiej drogi do sfinalizowania małżeństwa / fot. Pixabay

Wyjątkowa sceneria, olśniewający pierścionek zaręczynowy z diamentem i wyszeptane ze wzruszeniem „TAK” to moment, który każda para, nawet po latach, wspomina z nutką rozrzewnienia. Jednak zaręczyny to dopiero początek i przed przyszłymi nowożeńcami najczęściej pozostaje jeszcze długa droga do składania ostatecznej przysięgi. Po jakim czasie od oświadczyn warto myśleć o ślubie? Przeczytaj artykuł, aby rozwiać wszelkie wątpliwości!

Romantyczne oświadczyny – pierwszy krok na drodze do ołtarza

Większości przyszłych panien młodych marzą się wyjątkowo romantyczne oświadczyny. Oczywiście niemal dla każdej kobiety mogą one oznaczać coś innego. Szalony wypad na plażę, misternie zaplanowana wycieczka, tradycyjna kolacja w luksusowej restauracji, a może poproszenie o rękę podczas wspólnego oglądania ulubionej komedii? O tym, jak się oświadczyć, tak naprawdę decyduje sam zainteresowany, który zwykle bardzo dobrze zna marzenia swojej wybranki. Co jednak dalej? Spontaniczna organizacja niewielkiego przyjęcia czy wystawne wesele na sto lub więcej par? Kiedy zaręczyny, a kiedy ślub? Jaki odstęp powinien dzielić te dwa tak ważne dla Was wydarzenia?

 

Pomysły na zaręczyny a planowanie daty ślubu

Gdy Twój wybranek wręczy Ci wyśniony pierścionek zaręczynowy, z pewnością oczami wyobraźni już widzisz siebie podążającą w efektownej sukni z modnym trenem do ołtarza. Mama i ukochana babcia ukradkiem ocierają łzy wzruszenia, a siostra lub najlepsza przyjaciółka uśmiecha się do Ciebie w geście otuchy. Gdzieś z oddali płyną nuty marsza weselnego, a Ty czujesz, że to najpiękniejszy dzień Twojego życia. Stop. Pomysły na zaręczyny to jedno, a przyziemne planowanie i organizacja wesela to coś zupełnie innego.

Musisz przygotować się na to, że o terminie Waszych zaślubin w kościele lub składaniu przysięgi małżeńskiej w urzędzie stanu cywilnego zdecydujecie nie tylko Wy, ale także… wiele firm działających w branży ślubnej. Może okazać się, że wymarzona sala balowa w klimatycznym pałacyku z ogrodem ma kalendarz zajęty nawet na następne 2 lata. Swoją cegiełkę dołoży także zespół muzyczny lub wodzirej, kamerzysta, fotograf.

Organizacja wesela – jak to wygląda w praktyce?

Na zorganizowanie przyjęcia, zgodnego z wymarzoną koncepcją, potrzeba czasu. Tak naprawdę wiąże się to nie tylko z radością i oczekiwaniem na wielką chwilę, ale przede wszystkim z wieloma zadaniami. Wybór menu, wynajem samochodu, przymiarki w salonie sukien ślubnych, zakup zaproszeń i winietek na stoły. Tych elementów jest bardzo dużo, a Ty i Twój narzeczony przecież chcecie, aby impreza była dopięta na ostatni guzik, a tym samym – niezapomniana.
W tym czasie możecie odwiedzić targi ślubne, gdzie poznacie najmodniejsze branżowe trendy. Na wystawach swoje stoiska mają m.in.:

 

• salony sukien ślubnych,
• jubiler,
• kwiaciarnie,
• salony kosmetyczne,
• drukarnie projektujące zaproszenia, winietki i inne dodatki.

 

Na ślub oczywiście potrzebujecie obrączek, które staną się symbolem wieczności składanej przysięgi. Ich szeroką ofertę przygotował salon jubilerski ACLARI Diamonds. W ofercie dostępne są także piękne pierścionki zaręczynowe z diamentem – klasyczne, z żółtego i z białego złota. Misternie wykończone wzory biżuterii ślubnej utrzymane są w stylistyce tradycyjnej oraz nowoczesnej.

Kwestie organizacyjne sprawiają, że przeciętnie zaręczyny od wesela dzieli rok lub nawet 2 lata. Sezon ślubny trwa od czerwca do września, dlatego, jeśli chcecie urządzić przyjęcie właśnie w tym okresie, musicie przygotować się na dłuższe kolejki. Jesienią i zimą macie szansę znaleźć więcej wolnych terminów, co pozwoli Wam przyspieszyć przygotowania.

Nowoczesne sposoby na zaręczyny – dłuższe celebrowanie narzeczeństwa

Obecnie coraz więcej par wyłamuje się ze schematów. Szalone sposoby na zaręczyny podczas skoku na spadochronie, safari czy wakacyjnej wędrówki z plecakiem po Europie lub Azji niejednokrotnie zastępują staropolską tradycję. Coraz rzadziej prosi się ojca wybranki o rękę córki podczas zapoznawczego spotkania. Pamiętajcie, że oświadczyny wcale nie muszą oznaczać, że koniecznie powinniście od razu określić datę ślubu. Wręczenie pierścionka może być wyrazem uczuć i przejścia na etap nawet kilkuletniego narzeczeństwa.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ