Sunday, March 3, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Płyta „Jemu śpiewajmy”

Płyta „Jemu śpiewajmy”

Tradycyjne polskie kolędy w ciekawych wykonaniach

„Jemu śpiewajmy”

„Jemu śpiewajmy”

„Jemu śpiewajmy”

„Jemu śpiewajmy” to unikatowy zbiór kolęd i pastorałek, który jest efektem całorocznej pracy nad projektem „Od słowa do płyty”. Byli w niego zaangażowani zarówno nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących jak i przedmiotów muzycznych z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.
Pastorałki zostały napisane, skomponowane i zaaranżowane przez nauczycieli oraz sympatyków szkoły. Na uwagę zasługuje utwór „Zmierzch zapada”. Tekst tej pastorałki został napisany przez uczennicę biorąca udział w szkolnym konkursie, który także był częścią wspomnianego projektu. Niełatwego wyboru dokonał zespół polonistów przy współpracy z biblioteką szkolną.

Święta Bożego Narodzenia to czas w którym przy jednym stole spotykają się ludzie spragnieni spokoju, ciepła i miłości. Zapraszamy do wspólnego kolędowania licząc na to, że pozwoli ono choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach i na nowo roznieci w sercach nadzieję na pogodniejsze jutro.

W nagraniu wzięła udział Szkolna Orkiestra Kameralna – SzOK oraz Szkolny Chór Kameralny. Towarzyszył im chór uczniów z klasy V B, chór uczniów z różnych klas, soliści, uczniowie instrumentaliści oraz nauczyciele i zaproszeni goście.

Płyta z pewnością okaże się pięknym prezentem na Święta. Można ją zakupić w sekretariacie szkoły (odbiór osobisty lub wysyłka pod wskazany adres):
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie, ul. Basztowa 8, Kraków,

Kontakt: T.: 12 422 71 60, sekretariat@szkolapaderewski.krakow.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ