Tuesday, March 5, 2024
Home / Kuchnia  / Płyta gazowa Innova ‒ innowacyjny element Twojej kuchni

Płyta gazowa Innova ‒ innowacyjny element Twojej kuchni

Płyta gazowa to innowacyjny element wyposażenia nowoczesnej kuchni

plyta-gazowa-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Nie ma jakichkolwiek wątpliwości co do tego, że kuchnia należy do kategorii podstawowych pomieszczeń w każdym mieszkaniu czy domu. Stąd też warto, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje, a przy tym była wygodna i przestrzennie ergonomiczna. Trudno sobie wyobrazić naszą kuchnię bez tak istotnej rzeczy, jaką jest kuchenka. Tego typu wyposażenie zakupione od zaufanego producenta może nam służyć przez długie lata

 

 

Jak działa płyta gazowa Innova?

Specyfika płyty gazowej polega na zapewnieniu odpowiedniej do przyrządzania posiłków temperatury. Jednak w tym przypadku cały proces odbywa się bez płomieni, a palniki są ukryte pod ceramiczną powłoką. Gaz ulega w niej spalaniu katalitycznemu. Wartość płyt serii Innova kryje się w ich pożyteczności i komforcie w użytkowaniu. Dzięki właściwej konstrukcji w trakcie gotowania unikamy takich nieprzyjemności, jak osadzanie się tłuszczu na blacie i ścianie. Redukujemy też zanieczyszczenia wynikłe ze spalania gazu. Co więcej, nie narażamy naszych zestawów kuchennych na przypalenie. Płyta gazowa Innova marki Solgaz jest zatem nie tylko funkcjonalna, ale także ekonomiczna i ekologiczna. Biorąc pod uwagę specjalnie przystosowane funkcje palników, w ostatecznym rozrachunku kuchenka zużywa do 50% mniej gazu niż ta tradycyjna.

Najciekawsze funkcje płyty gazowej?

Płyta gazowa jest opcją cenioną ze względu na jej cechy, które są najbardziej znaczące dla klientów. Odznacza się zarazem ekonomią oraz ekologią, lecz też jest bardzo wydajna. Wizualnie komponuje się z resztą wyposażenia kuchni i gwarantuje bezpieczne wykorzystywanie. W konstrukcji instalowane są właściwe systemy, które kontrolują proces spalania gazu. Informują też  jego ciśnieniu i jakości, a także podają do wiadomości, kiedy jest na ukończeniu. Do dyspozycji mamy ponadto timery, które można nastawić na czas, kiedy palnik ma się sam wyłączyć.
Całość płyty pokrywa gładka ceramiczna powłoka, a zamontowane w niej kratki wentylacyjne odprowadzają opary oraz pyły, które w tradycyjnych kuchenkach osadzają się na powierzchniach w pobliżu. W ten sposób redukujemy do minimum poziom zanieczyszczenia powietrza w naszej kuchni.

Płyta gazowa a inne rozwiązania

Równie popularną, a jednocześnie nie mniej efektywną alternatywą dla ceramicznych płyt gazowych, są płyty indukcyjne. Bazują one na zjawisku indukowania temperatury z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Przy całkowitej eliminacji gazu odpowiednia konstrukcja powoduje bezpośrednie nagrzanie się garnka lub czajnika, co pozwala znacznie zaoszczędzić energię. Pod powierzchnią funkcjonalną zamontowane są specjalne cewki o szybkozmiennym polu magnetycznym. Wskutek indukcji prądów wirowych naczynie w niedługim czasie nabiera oczekiwanej temperatury. Należy pamiętać, że do płyt indukcyjnych produkowane są specjalistyczne zestawy kuchenne, na które oddziałuje wspomniane pole magnetyczne. Jak widać, płyta gazowa i indukcyjna mają charakterystyczne tylko dla siebie cechy, jednak oba typy będą odznaczać się niezawodną pracą w naszej kuchni.

Gdzie najlepiej sprawdzi się płyta gazowa?

Pod względem estetycznym płyty gazowe pasują idealnie do kuchni o designie nowoczesnym, jale nie stracą na walorach w tych klasycznie stylizowanych. Jeżeli pomieszczenia, gdzie przyrządzamy posiłki, są małe lub brak w nich okien, zapewniających dostęp powietrza, warto zastanowić się, czy nie zainwestować w alternatywę niwelującą dym i pył. Tak wyposażona kuchnia będzie zatem nie tylko czysta, ale i zdrowa.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Justyna 11 lutego, 2021

    Kuchenka to podstawowe wyposażenie, trzeba więc dobrze zastanowić się nad tym wyborem. Ta płyta gazowa wydaje się naprawdę funkcjonalnym rozwiązaniem, muszę o tym więcej poczytać.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ