Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / Plenery Film Spring Open

Plenery Film Spring Open

Ruszyły zapisy na Plenery Film Spring Open 2014. To międzynarodowe warsztaty dla młodych filmowców, organizowane przez operatora filmowego Sławomira Idziaka.

Plenery Film Spring Open to międzynarodowe warsztaty dla młodych filmowców, organizowane przez operatora filmowego Sławomira Idziaka. Podczas tegorocznej edycji, która odbędzie się w dniach 1-10 października w Krakowie, powstanie nowa grupa twórcza – filmowych adaptacji sztuk teatralnych. Zapisy grup potrwają do 6 czerwca, natomiast zapisy indywidualne do 5 września.

Ruszyły zapisy na plenery Film Spring Open 2014

Ruszyły zapisy na plenery Film Spring Open 2014 / fot. materiał prasowy

Młodzi filmowcy mogą już zgłaszać swoje ekipy filmowe, lub zapisywać się indywidualnie do grup twórczych Plenerów Film Spring Open, by pod okiem najwybitniejszych specjalistów z całego świata kręcić swoje filmy. Program interdyscyplinarnych warsztatów filmowych, które odbędą się w dniach 1-10 października w Krakowie, obejmuje w tym roku nowatorskie grupy twórcze: grupę filmowych adaptacji sztuk teatralnych, grupę game jam dla developerów i filmowców, grupę interaktywnej dramaturgii, grupę 3D, grupę filmu dokumentalnego, grupę animacji i prewizualizacji komputerowych, grupę filmu reklamowego, grupę teledysków i grupę nowego modelu produkcji. Szczegółowe informacje dotyczące grup mona znaleźć na stronie www.filmspringopen.eu oraz na oficjalnym blogu Plenerów news.filmspringopen.eu w zakładce Program. Możliwy jest również udział w Plenerach niezależnie od grup twórczych. Ci uczestnicy będą poszerzać wiedzę o najnowsze informacje i umiejętności, biorąc udział w wykładach, debatach, rozmowach i prezentacjach sprzętu.

W Plenerach mogą wziąć udział przedstawiciele wszystkich zawodów branży audiowizualnej: młodzi reżyserzy, operatorzy, aktorzy, scenarzyści, montażyści, specjaliści ds. efektów i cyfrowej postprodukcji, malarze, rzeźbiarze, specjaliści od body paintingu, programiści, animatorzy, graficy komputerowi, game developerzy, producenci, kompozytorzy, muzycy, artyści dźwiękowcy.

Aby zgłosić chęć udziału w Plenerach należy:

1. Założyć  swój profil na portalu Film Spring Open: www.filmspringopen.eu/registration

2. Wysłać maila na adres gosia.tusk@filmspringopen.eu, a w nim opisać pomysł na swój projekt, oraz przesłać link do swojego profilu założonego wcześniej na portalu. Osoby zgłaszające się bez własnego projektu powinny zaznaczyć w mailu, że zależy im uczestnictwie w wykładach, rozwoju umiejętności i najnowszej wiedzy teoretycznej.

Wykładowcami i opiekunami grup twórczych podczas Plenerów są najwybitniejsi filmowcy z całego świata. Dotychczas byli to m.in.: laureat Oscara® za efekty specjalne do filmu Grawitacja Neil Corbould, laureatka Oscara® Mia Bays, laureat Oscara® Zbigniew Rybczyński, Detlev Buck, Lech Majewski,  Krzysztof Krauze, Joanna Kos-Krauze, Dorota Kędzierzawska, Arthur Reinhart, Sławomir Fabicki, Bodo Kox, Jan Komasa, Tomasz Wasilewski, Janusz Józefowicz, Andrzej Jakimowski, Piotr Szczepanowcz, Robert Hanzl, Jacek Szymczak, Krzysztof Ptak, Bogdan Dziworski, Anna Maliszewska, Kaspar Kallas, Tomasz Bagiński, Rafał Wieczorek, Daniele Siragusano, Andrzej Waluk, Robert Chaciński.

Plenery to praca na najnowszym sprzęcie i oprogramowaniu. Na czas pracy grup twórczych, w Krakowie powstaje profesjonalna infrastruktura techniczna, niczym nowoczesne centrum edukacji audiowizualnej. Uczestnicy mają do dyspozycji sprzęt zdjęciowy, oświetleniowy, montażowy i post-produkcyjny.

Plener – w tłumaczeniu z francuskiego (en plain air) – to tworzenie na świeżym powietrzu, ale także pobyt grupy artystów w wybranej miejscowości, poświęcony pracy twórczej. Plenery Film Spring Open to coroczne spotkania młodych artystów z branży filmowej, na które przyjeżdża około 200 ludzi z całej Europy m.in. Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Finlandii, Szwecji.

Plenery to tylko część działalności Fundacji Film Spring Open, która powstała by wspierać młodych twórców, pomagać rozwijać im wcześniej zdobyte umiejętności, a tym samym stymulować rozwój branży audiowizualnej dzięki świeżemu, młodemu i nowoczesnemu spojrzeniu na świat filmu. Więcej informacji o innych działaniach Fundacji można znaleźć na www.filmspringopen.eu.

***

Plenery Film Spring Open

1-10 października 2014, Kraków, Małopolska

Dom Gościnny Uniwersytetu Jagiellońskiego „Przegorzały”

Współorganizator: Creative Europe Desk Polska

Partnerzy technologiczni: Barco, Canon, HP, Luks Film, Panasonic, SAD (Apple Reseller), Sony, Qubig, Zodiak

Współpraca: Krakow Film Commission, Krakowskie Biuro Festiwalowe

Plenery Film Spring Open 2014 są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Województwa Małopolskiego, Gminy Miejskiej Kraków. (źródło: materiał prasowy)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ