Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Platforma Kobiet ‒ nowe miejsce sprzyjające kobietom

Platforma Kobiet ‒ nowe miejsce sprzyjające kobietom

Platforma dla i na naszą rzecz

Katarzyna Matusik-Lipiec

Katarzyna Matusik-Lipiec / fot. mat. prasowe

Wiele kobiet na różnych etapach życia właśnie próbuje odnaleźć siebie. Czy ty też szukasz swojej życiowej drogi, albo masz ciekawe pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować? Potrzebujesz odskoczni od codzienności albo zwyczajnej rozmowy z kimś, kto cię wysłucha i spróbuje zrozumieć? Z badań wynika, że w porównaniu do większości Europy kobiety w Polsce na wielu płaszczyznach wciąż nie czują się tak ważne. Katarzyna Matusik-Lipiec, założycielka Stowarzyszenia Platforma Kobiet, pragnie to zmienić. Ty też możesz pomóc!

 

Czym jest Platforma Kobiet?

Platforma Kobiet to organizacja stworzona przez Kobiety i dla Kobiet. Jej pomysłodawczyni, Katarzynie Matusik-Lipiec, najbardziej zależy na tym, aby stowarzyszenie skupiało kobiety z różnych środowisk oraz było zapleczem pomocy, wsparcia i nauki. Stowarzyszenie założone zostało z myślą o kobietach, które chcą być razem, dzielić się swoim doświadczeniem i są chętne, aby wysłuchać też Twojego. Do stowarzyszenia może dołączyć każdy. Mile widziani są również mężczyźni, dla których sprawy kobiet są ważne.

Kobieta czynu. Kobieta z wizją. Kilka słów o pomysłodawczyni

Katarzyna Matusik-Lipiec

Katarzyna Matusik-Lipiec / fot. mat. prasowe

Katarzyna Matusik-Lipiec otwiera drzwi do swojego ‒ albo raczej, jak sama je nazywa ‒ naszego Stowarzyszenia Platforma Kobiet.
Już od najmłodszych lat działała na rzecz społeczeństwa. Krótko po ukończeniu studiów wygrała wybory do Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały i została wybrana Przewodniczącą Rady i Zarządu Dzielnicy IV, najmłodszą w jej historii. Kolejnym krokiem były wygrane wybory, tym razem do Rady Miasta Krakowa, gdzie została Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Krakowa. W latach 2007-2015 była posłanką VI i VII kadencji Sejmu RP.

Z wykształcenia politolożka. Nie poprzestała na studiach magisterskich. Rozwój jest dla niej ważny, dlatego postanowiła kontynuować poszerzanie wiedzy. Ukończyła studia MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego oraz studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwem na Akademii Górniczo-Hutniczej. Często mówi: „Chcemy być po to, by budować wspólnotę, która choć różnorodna, potrafi się wspierać, tworzy więź wartości i ludzi, którzy zwyczajnie się lubią. W takiej wspólnocie można realizować fantastyczne pomysły i spełniać marzenia.” 

fot. mat. prasowe

Na czym skupia się Katarzyna Matusik-Lipiec i jej Platforma Kobiet?

Zastanawiałaś się kiedyś, czy poświęcasz sobie wystarczająco dużo czasu? Mówisz czasem „stop” i dbasz o to, aby wynagrodzić sobie codzienny trud? Platforma Kobiet realizuje projekty społeczne skierowane zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Podjęte akcje koncentrowane są głównie na kobietach. Mają one przede wszystkim pomóc się wzmocnić, dać pewność siebie i uczyć stawiania granic.
Stowarzyszenie organizuje wiele edukacyjnych wyjść, proponuje spotkania kulturalne, zaprasza gości i daje się zapraszać. To wszystko, aby wspólnie z innymi budować społeczność. Aby wymieniać zdania lub opinie. Ot tak po prostu rozmawiać. Słuchać i być wysłuchanym.
Co ważne Stowarzyszenie jest też otwarte na wszystkie inne propozycje, które w swoim założeniu będą wspierać Kobiety.

fot. mat. prasowe

Platforma Kobiet stawia jednocześnie na różnorodność i unikatowość

Do stowarzyszenia należą kobiety ze świata kultury, nauki, kobiety pracujące w administracji czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Członkiniami są również nauczycielki czy kobiety pracujące przy produkcji programów telewizyjnych. Brakowało w Krakowie miejsca dla kobiet ze wszystkich środowisk, które mimo to odnajdą wspólną nić porozumienia. Z odpowiedzią ruszyła właśnie Platforma Kobiet. Liczymy na to, że i Ty zechcesz podzielić się swoją mądrością, a jeśli szukasz wytchnienia i chcesz spędzić czas w gronie wartościowych kobiet, trafiłaś w dobre miejsce.

Zapraszamy każdą i każdego, kto chce do nas dołączyć.

 

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ