Sunday, July 14, 2024
Home / Moda  / Płaszcze damskie różnego rodzaju – jakie buty dobrać?

Płaszcze damskie różnego rodzaju – jakie buty dobrać?

Jaki płaszcz na wiosnę?

płaszcze damskie

Jaki model płaszcza wybierzesz? / fot. materiały prasowe

Na rynku możemy znaleźć różne modele płaszczy damskich, różniących się kolorem, fasonem oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Każdy z nich wymaga odpowiedniego podejścia i wyboru właściwego typu obuwia

 

Warto wiedzieć, jakie modele płaszczów pasują do wysokich kozaków, a jakie do krótkich botków. Istotna jest również umiejętność dobrania obuwia do koloru okrycia wierzchniego. Odpowiedni wybór butów pozwala bowiem na stworzenie spójnej i modnej stylizacji, wyglądającej znakomicie niezależnie od sytuacji.

 

Popularne typy płaszczy damskich

Pierwszym typem płaszcza damskiego jest trencz wyposażony w sprzączki oraz pagony na ramionach. Ten model wywodzi się z nieprzemakalnych strojów żołnierskich używanych w poprzednich epokach. Jest dokładnie dopasowany do figury i nie chroni przed siarczystymi mrozami, dlatego sprawdzi się najlepiej podczas miesięcy przejściowych. W przypadku tego typu płaszcza najlepiej wyglądać będą czarne botki wykonane z jednolitego i półbłyszczącego materiału. Ten rodzaj okrycia można również zestawiać z prostymi balerinkami i szpilkami.

 

W przypadku budrysówki charakteryzującej się drewnianymi zapięciami warto postawić na inny rodzaj obuwia. Najlepiej sprawdzą się wysokie damskie kozaki lub eleganckie szpilki w jednolitym kolorze. Ten typ płaszcza wygląda znakomicie także w zestawieniu z butami na płaskiej podeszwie, sięgającymi co najmniej do połowy łydki. Wynika to z faktu, że budrysówka cechuje się dosyć topornym wykończeniem bogatym w duże kieszenie, kaptur oraz widoczne zapięcia. Ten rodzaj płaszcza jest również wykonany z grubej wełnianej tkaniny skutecznie chroniącej przed zimnem.

 

Płaszcz typu Bosmanka

Dosyć krótki płaszcz z dwurzędowymi guzikami zwany jest mianem bosmanki. Ten typ okrycia wierzchniego sprawdza się doskonale w połączeniu z różnym typem obuwia, od sportowych trampek, aż po buty na koturnie. W miesiącach zimowych najlepiej będzie postawić na jednolite botki sięgające do kostki. W przypadku spacerów po suchym i równym podłożu można zastosować również eleganckie szpilki w kontrastującym kolorze.

 

Kolejnym typem płaszcza jest elegancka dyplomatka charakteryzująca się długimi wąskimi klapami, brakiem paska oraz jednym lub dwoma rzędami guzików. Jest to strój pasujący do wszelkiego rodzaju marynarek i strojów formalnych. Ten rodzaj płaszcza prezentuje się najlepiej w połączeniu z klasycznymi jednolitymi botkami. Odrobinę lekkości całej stylizacji nadają natomiast trampki lub delikatne damskie czółenka.

 

Płaszcze typu Swing

Płaszcze typu Swing cechują się rozszerzanym dołem oraz lekkim oversizem. Ten model może posiadać różne zapięcia, od guzików, aż po materiałowe paski. Nosząc taki płaszcz damski wiosenny z Modon.pl warto zainwestować w jednokolorowe botki lub niewysokie kozaki wykonane z jednolitego materiału. Należy również pamiętać, że barwa ubrania i butów nie powinna być taka sama, a kontrastowe dodatki podbiją całą stylizację i nadadzą jej nowego charakteru.

 

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ