Tuesday, March 5, 2024
Home / PARTNER MK  / Plastyka brzucha lekarstwem dla duszy

Plastyka brzucha lekarstwem dla duszy

Szczególnie po ciąży plastyka brzucha pozwala odzyskać młodzieńczą smukłość sylwetki

plastyka-brzucha-miasto-kobiet

fot. Pixabay

W dążeniu do osiągnięcia płaskiego brzucha podejmujemy drastyczne diety i wylewamy hektolitry potu. Nie cofamy się nawet przed interwencją medyczną. Zapominamy jednak, że zbyt szybka utrata masy ciała może spowodować nadmiar luźnej skóry, która nie ma szans się samoistnie obkurczyć. Na szczęście chirurgia plastyczna doskonale sobie radzi z tym mankamentem urody

Dla kogo plastyka brzucha?

Obwisła skóra brzucha może być dla pacjenta źródłem głębokiej frustracji. Sprawia, że nie akceptuje on swojego wyglądu, a to prowadzi do odczuwania wstydu, społecznego wycofania, może być też przyczyną niechęci do kontaktów seksualnych.
Na zabiegi abdominoplastyki decydują się kobiety, których skóra podczas ciąży uległa znacznemu rozciągnięciu. Korzystają z nich także osoby z nadwagą, których problemem jest wiszący u podbrzusza fartuch skóry. W szczególnej sytuacji są pacjenci bariatryczni, którym usunięto część żołądka. Przez pierwsze pół roku po zabiegu tracą na wadze nawet kilkadziesiąt kilogramów, więc przywrócenie im w miarę normalnego wyglądu i usunięcie nadmiaru skóry z różnych okolic ciała wymaga wielu zabiegów operacyjnych.

Osoby z wiszącymi fałdami skórnymi na podbrzuszu mają nie tylko estetyczne ale też zdrowotne wskazania do zabiegu. W fałdach skóry mogą się tworzyć odparzenia i rany, utrudniające utrzymanie higieny i stanowiące źródło infekcji

‒ podkreśla dr Marta Wilczyńska, specjalista chirurgii plastycznej, Kierownik Kliniki Chirurgii Plastycznej Szpitala KCM Clinic w Jeleniej Górze.

plastyka-brzucha2-miasto-kobiet

Obwisłe fałdy brzuszne nie tylko powodują dyskomfort, ale sprzyjają rozwojowi infekcji / fot. Unsplash

Zabiegi szyte na miarę

Plastyka brzucha to zabieg popularny ‒ jeden z trzech (obok powiększania piersi implantami i korekty nosa) najczęściej wykonywanych zabiegów w estetycznej chirurgii plastycznej. Polega na chirurgicznym usunięciu z brzucha części skóry i tkanki podskórnej. Istnieje osiem odmian abdominoplastyki, co pozwala zoptymalizować zabieg zarówno pod kątem lokalizacji nadmiaru skóry (nad lub pod pępkiem, albo też w obu tych okolicach), skali problemu jak i preferencji samego pacjenta w zakresie miejsca, w którym powstanie blizna po zabiegu.

Najprostsza i najmniej inwazyjna jest mini plastyka brzucha. Polega na usunięciu skóry i tkanki podskórnej tylko z dolnych partii brzucha. Kwalifikują się do niej pacjenci, którzy mają nadmiar skóry jedynie poniżej pępka. Specjalistom z KCM Clinic zabieg ten zajmuje średnio zaledwie 1,5 godziny. Blizna po zabiegu umiejscowiona jest na podbrzuszu, w taki sposób, aby możliwe było ukrycie jej w bieliźnie.
Na przeciwnym biegunie trudności jest Fleur de lis, skomplikowana i najbardziej czasochłonna plastyka brzucha. Kwalifikowane są do niej najczęściej osoby z dużym nadmiarem skóry, które były wcześniej bardzo otyłe, ale przeszły intensywne odchudzanie dietą lub zabiegami bariatrycznymi. Zabieg trwa do 3,5 godziny. Pozostaje po nim pionowa blizna w ośrodkowej linii ciała, od mostka do spojenia łonowego.

Liposukcja jest standardem

Zabiegi plastyki brzucha są zawsze łączone z liposukcją brzucha, a także naprawą rozstępu mięśni prostych i ewentualnych przepuklin powłok brzusznych. U osób o normalnej masie ciała, które mają niezbyt grubą tkankę podskórną, liposukcją można wymodelować brzuch w taki sposób, aby mięśnie były widoczne pod skórą jako modny i porządany „sześciopak”. Aby poprawić sylwetkę, zabieg można jeszcze rozszerzyć, obejmując nim uda, biodra lub boczki.

Liposukcję wykonujemy również szczupłym pacjentom, nie chodzi w niej bowiem tylko o odessanie tkanki tłuszczowej. Robimy to przede wszystkim po to, aby zmobilizować tkankę w nadbrzuszu, a także ograniczyć do minimum obszar oddzielenia skóry od tkanki podskórnej. To pozwala wyeliminować ryzyko martwicy skóry

‒ wyjaśnia dr Marta Wilczyńska.

Przygotowania krok po kroku

W KCM Clinic przygotowanie do plastyki brzucha rozpoczyna się od konsultacji lekarskiej, podczas której lekarz bada pacjenta. Na tej podstawie określa, do jakiej grupy zabiegów operacyjnych pacjent się kwalifikuje, i proponuje mu najbardziej optymalne. Jeśli pacjent zaakceptuje propozycję, będzie mógł wrócić do domu i przystąpić do kompletowania wyników badań laboratoryjnych. Oprócz morfologii obejmują one badania sprawdzające funkcje nerek i wątroby, testy na obecność wirusów i patogenów hepatotropowych, EKG, RTG płuc, a ostatnio także test na obecność koronawirusa. Wyniki badań pacjent przesyła do weryfikacji pocztą elektroniczną. Jeśli lekarz uzna, że brak przeciwwskazań do zabiegu, umawia pacjenta na dogodny dla niego termin.

U najlepszych bezpieczniej

Na zabieg pacjent powinien przyjechać na czczo. Po kolejnej konsultacji, wykonaniu zdjęć i rysunków przedoperacyjnych, otrzymuje rajstopy przeciwżylakowe i kierowany jest na blok operacyjny. Plastykę brzucha wykonuje są zwykle w znieczuleniu ogólnym, choć możliwe jest również znieczulenie podpajęcze. Mimo że zabieg wydaje się dość prosty, również i tu może dojść do reakcji alergicznych na leki i preparaty dezynfekcyjne. Prawdopodobieństwo niektórych powikłań, jak infekcje czy martwica skóry, jest wprost proporcjonalne do umiejętności chirurga i standardów placówki medycznej. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać najlepszą.

Taką jest bez wątpienia Centrum Chirurgii Plastycznej KCM Clinic. Od 2019 roku posiada ono certyfikat Global Clinic Rating (GCR) ‒ największej światowej porównywarki szpitali i klinik, co stawia ją wśród najlepszych na świecie placówek chirurgii plastycznej. Zawdzięcza tę pozycję nie tylko zadowoleniu i poczuciu bezpieczeństwa pacjentów, ale przede wszystkim najwyższym standardom leczenia. Umiejętności i doświadczenie lekarzy, stosowanie najnowszych technologii medycznych i doskonała opieka pooperacyjna przekładają się na zmniejszenie ryzyka powikłań do minimum.

wilczynska-miasto-kobiet

fot. materiały Partnera

 

Dr Marta Wilczyńska ‒ specjalista chirurgii plastycznej, Kierownik Kliniki Chirurgii Plastycznej Szpitala KCM Clinic, Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, oraz Międzynarodowego Towarzystwa Plastycznej Chirurgii Estetycznej ISAPS

 

 

 

 

 

Szpital KCM Clinic ‒ centrum edukacyjne i międzynarodowy ośrodek szkoleniowy w chirurgii plastycznej i bariatrycznej. Szpital jest ośrodkiem referencyjnym Johnson&Johnson i Olympus, oraz organizatorem międzynarodowych konfrencji i warsztatów szkoleniowych dla chirurgów z całego świata z transmisją LIVE z bloku operacyjnego. Oferuje bardzo dobrą opiekę okołooperacyjną, doskonały sprzęt światowej klasy oraz świetnie wyszkoloną kadrę chirurgów, anestezjologów i pielęgniarek.
Potrzebujesz dodatkowych informacji? Zadzwoń lub napisz do koordynator ds. bariatrii i chirurgii plastycznej: 75 645 20 12, koordynator@kcmclinic.pl
https://www.facebook.com/groups/operacjeplastycznekcmclinic

baner

Dziennikarz, redaktor, fotograf, ilustrator. Jedyne męskie spojrzenie na miastokobietowy babiniec.

Oceń artykuł
3 komentarze
 • lenli 6 lipca, 2020

  Oj tak

 • lazla 6 lipca, 2020

  Musze tutaj potwierdzić to co piszecie. Sama miałam problem z brzuchem po porodzie. Udało mi sie stosunkowo szybko zrzucić kilogramy, jakie w trakcie ciazy zyskałam ale największy problem mialam właśnie z brzuchem Skóra była obwisła, dodatkowo nie mogłam zrzucić tluszczu. Pomimo, ze codziennie ćwiczyłam, robiłam pompki jak rownież starałam się ćwiczyć za pomoca hoola hoop.
  Z tym ,ze sama zdecydowałam sie na Body jet:
  https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/bezpieczna-liposukcja-body-jet/

  Obawiałam sie czegoś powazniejszego.

 • Donna 7 lipca, 2020

  A ja polecam jednak mniej intensywne zabiegi. Jak endermologia. Endermologia jest o wiele lepsza niż masaż ręczny,maszynę można nastawić na różne poziomy intensywności. Dysza zasysa i rozmasowuje rozbijając w tej sposób tkankę podskórną. Gdyby Endermologia była nie skuteczna to by tyle babek nie latało na nią….
  Dodatkowo warto jest zaopatrzyć się w profesjonalny kosmetyk od cellulitu. Bo wiele kosmetyków równiez jest w stanie przynieść naprawdę zaskakujące efekty jeśli chodzi o walkę ze skórką pomarańczową. Ze swojej strony polecam poczytanie sobie o kremie na cellulit Sinial:
  https://mojakosmetyczka.pl/krem-na-cellulit-sinial-skuteczne-rozwiazanie/

  Na stronie jest opisane jego działanie oraz skład.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ