Wednesday, April 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Planujesz wyjazd z rodziną w góry na snowboard lub narty? Przeczytaj ten poradnik!

Planujesz wyjazd z rodziną w góry na snowboard lub narty? Przeczytaj ten poradnik!

Jak podróżować, to stylowo

Rodzinne wyprawy samochodem

fot. materiał Partnera

Lubisz spędzać czas na stoku z najbliższymi? Cieszymy się, że wychowujesz następne pokolenie zapalonych narciarzy i snowboardzistów! Nie zamierzamy jednak pisać tu o sportach zimowych stricte. Przedstawimy za to auto stworzone z myślą miłośnikach nart i snowboardu, wraz z przeglądem jego parametrów i funkcji, a także naszą oceną. Zostań jeszcze chwilę — być może znajdziesz tu przyjaciela, który będzie towarzyszył ci w następnych wyprawach na stok

 

Auto na narty i snowboard — jakie musi być?

Gdy droga staje się stroma i kręta, a za szybą zaczyna dominować biel, kończą się żarty. W wymagających warunkach zimowych ty i twoja rodzina potrzebujecie auta, które zapewni bezpieczny transport do celu podróży. Taki pojazd przede wszystkim powinien być wyposażony w odpowiednią ilość miejsc siedzących, tak aby każdy członek rodziny mógł wygodnie podróżować. Warto zwrócić uwagę również na wielkość bagażnika. Musi on pomieścić narty, deski snowboardowe i wszystkie inne potrzebne sprzęty. Co więcej, auto miłośnika sportów zimowych powinno oferować skuteczne rozwiązania i funkcje umożliwiające bezpieczną jazdę po trudnej nawierzchni. Jak znaleźć taki model?

Włącz tryb odkrywcy

Jeśli uwielbiasz wyjazdy na stok w doborowym towarzystwie, z pewnością spodobają ci się możliwości oferowane przez Land Rovery Discovery i Discovery Sport. Oba modele zostały stworzone z myślą o poruszaniu się w trudnym terenie. W jaki jednak sposób auta te różnią się od siebie? Przyjrzyjmy się najważniejszym różnicom z bliska.

 

•  Parametry holowania. Podstawowy model Discovery może bezpiecznie holować przyczepę o masie do 3500 kg. W przypadku Discovery Sport górna granica wynosi 2500 kg.
•  Siedzenia. Obie wersje Discovery posiadają 5 podstawowych miejsc, a do tego mogą pomieścić trzeci rząd. Oba modele mogą więc z powodzeniem służyć jako SUV dla rodziny z dziećmi.
•  Bezpieczeństwo. Discovery jest domyślnie wyposażony w technologie Cross Traffic Alert i Blind Spot Monitor, podczas gdy w Discovery Sport funkcje te są opcjonalne.
•  Przestrzeń bagażowa. Dla Discovery sport maksymalna pojemność bagażnika wynosi 1698 l. W przypadku Discovery parametr ten wynosi 2558 l.

To tyle w kwestii różnic. Czas porozmawiać o nowoczesnych i praktycznych rozwiązaniach oraz funkcjach, które czynią te modele idealnymi propozycjami dla miłośników sportów zimowych.

Dlaczego auto spod znaku Discovery?

To nie przypadek, że mówimy o aucie, które w swojej nazwie ma słowo „discovery”. Po polsku oznacza ono „odkrycie”, co trafnie oddaje intencje jego projektantów. Ten SUV 7-osobowy doskonale sprawdza się w dalekich trasach i wyprawach poza miasto, co umożliwiają zastosowane w nim rozwiązania i systemy.

System AWD

System napędu AWD (All Wheel Drive) w samochodach Land Rover został zaprojektowany tak, aby pomagać kierowcy poruszać się w trudnych warunkach — na przykład po oblodzonym asfalcie, kamieniach, błocie, czy śniegu. Dzięki AWD silniki napędzają wszystkie koła pojazdu, co zapewnia lepszą przyczepność i kontrolę nad samochodem. Poza tym układ ten współpracuje z innymi systemami samochodu, na przykład z kontrolą trakcji, ułatwiając płynne i bezpieczne poruszanie się po trudnym terenie.

 

Oczywiście mimo wykorzystania tego i innych zaawansowanych rozwiązań w autach terenowych i wyprawowych Land Rover, nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na przykład w przypadku śliskiej nawierzchni konieczne może okazać się założenie na koła specjalnych łańcuchów lub pasów antypoślizgowych. Wyjeżdżając na stok zagranicę, należy również pamiętać, że w niektórych krajach posiadanie łańcuchów w aucie jest wymagane przez prawo.

Nowoczesne technologie

Auta Land Rover Discovery i Land Rover Discovery Sport oferują szereg technologii i funkcji, które mają na celu wspieranie kierowcy, a tym samym podnoszenie poziomu bezpieczeństwa jazdy. Oto najważniejsze z nich:

•  Kontrola trakcji. Pomaga utrzymać stabilność i przyczepność samochodu podczas jazdy po nierównym terenie lub na śliskiej nawierzchni.
•  Reduktor. Zapewnia zwielokrotnienie momentu obrotowego w trudnych warunkach terenowych.
•  Blind Spot Monitor. System monitorowania martwego pola, którego zadaniem jest wykrywanie pojazdów znajdujących się w martwym polu widzenia kierowcy i ostrzeganie o ich obecności.
•  System wspomagający parkowanie. Umożliwia automatyczne parkowanie samochodu w miejscu postojowym bez konieczności ręcznego sterowania kierownicą.

To jednak nie wszystko. Land Rover dba o detale, dlatego przygotował dla swoich użytkowników szereg praktycznych akcesoriów, które powinien oferować każdy SUV 7-osobowy dla miłośników sportów zimowych.

Akcesoria i dodatki

Relingi i specjalne uchwyty na dach pozwolą ci wygodnie i bezpiecznie zapakować ze sobą sprzęt narciarski i snowboardowy. Mata do bagażnika zabezpieczy go przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Lista akcesoriów od Land Rovera jest jednak dłuższa — znajdziesz jeszcze więcej dodatków do wnętrza i nadwozia. Wszystko to powoduje, że z modelami Discovery i Discovery Sport przygotujesz się doskonale nawet na najbardziej wymagające wyprawy!

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ