Sunday, July 14, 2024
Home / Rozwój  / Edukacja  / Plansze ścienne ‒ najlepszy sposób na zdobywanie nowych umiejętności

Plansze ścienne ‒ najlepszy sposób na zdobywanie nowych umiejętności

Uczyć, nie ucząc ‒ to jest sztuka

plansze ścienne

fot. Freepik

Plansze ścienne są najlepszym sposobem na poznawanie otaczającej rzeczywistości oraz utrwalanie wiedzy przez najmłodszych. Obecność planszy edukacyjnych w przedszkolach i szkołach wpływa na efektywną naukę. Takie pomoce dydaktyczne doskonale sprawdzą się również w domu

 

Tablice można dostosować do indywidualnych potrzeb naszej pociechy — sięgaj po takie produkty, które pozwolą na naukę konkretnych umiejętności. Dlaczego warto zainwestować w plansze ścienne dla najmłodszych? Sprawdź i zapoznaj się z ofertą sklepu Diverti.pl!

Pomoce dydaktyczne do przedszkola

Tablice ścienne doskonale sprawdzą się w przedszkolu — dzięki temu zajęcia prowadzone będą w ciekawy sposób, angażując maluszki. W przedszkolu dzieci chcą się bawić, więc warto zaproponować im naukę poprzez zabawę. Taka forma nauki sprawi, że dzieci zapamiętają na dłużej przyswajane informacje. Tablice ścienne zawierają kolorowe rysunki, naklejki, elementy, które można samodzielnie przyklejać, co jest bardzo atrakcyjne i interesujące dla dziecka. Każda placówka edukacyjna, począwszy od przedszkola, powinna mieć na wyposażeniu sali dydaktyczne tablice, które będą wspierać rozwój dziecka już od najmłodszych lat.

Zalety plansz edukacyjnych

Dlaczego warto zakupić tablice edukacyjne? Oprócz wspomnianej korzyści — urozmaicenia zajęć z małymi dziećmi oraz utrwalaniu zdobytej wiedzy, takie pomoce rozwijają zdolność logicznego myślenia, pamięć, a także zdolności manualne oraz zmysł dotyku. Taka rozwijająca zabawa przyciąga uwagę dziecka i sprawia, że nauka jest bardziej efektywna. Plansza powinna być dopasowana do wymagań dziecka, wtedy posłuży na dłużej, ponieważ dziecko będzie mogło codziennie utrwalać zdobytą wiedzę.

plansze ścienne

fot. Freepik

Plansze edukacyjne — czy pomagają w nauce?

Plansze edukacyjne dla dzieci przydadzą się zarówno w przedszkolu, jak i w późniejszym etapie edukacji — szkole podstawowej i średniej. Nasze ścianki edukacyjne nadają się do pracy z małymi dziećmi, które mogą przy ich pomocy szybko nauczyć się różnych umiejętności. Tablice pozwalają na zdobycie wiedzy z różnych dziedzin, na przykład matematyki (pozna liczby, mnożenie, dodawanie, odejmowanie) czy też języka angielskiego (nauczy się pierwszych słówek po angielsku). Plansza dydaktyczna to sposób na ciekawą formę zajęć, ale również możliwość rozwijającej zabawy dziecka z rodzicem w domu. Dostępne plansze edukacyjne dla dzieci tworzą wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy, którzy znają potrzeby dziecka w danym wieku, a także obowiązującą podstawę programową.

Oferta sklepu Diverti.pl

Plansze ścienne od Diverti podzielić można na kilka kategorii — przede wszystkim na te tradycyjne do powieszenia na ścianie oraz magnetyczne, które przyczepić można na każdej metalowej powierzchni, na przykład na lodówce. Tablice można też podzielić według tego, czego mogą nauczyć:

• nauka języka angielskiego: kalendarz polsko-angielski,
• integracja dzieci: suchościeralna tablica obecności dzieci w przedszkolu, tablica obecności dzieci w przedszkolu,
• nauka sumienności i odpowiedzialności: tablica obowiązków, tablica motywacyjna
• nauka logicznego myślenia i pamięci: szachy demonstracyjne,
• plansze rozwijające wyobraźnię: historyjki obrazkowe,
• nauka zdrowych nawyków: piramida żywienia dla dzieci,
• nauka czasu i zmieniających się pór roku: kalendarz, kalendarz pogody.

Z czego wykonane są plansze ścienne dla dzieci?

Każda plansza dla dzieci wykonana jest z trwałych i wytrzymałych materiałów, które odporne są na zarysowania oraz wilgoć, więc będą spełniać swoje zadanie przez wiele lat. Możesz liczyć na komfort przenoszenia tablic ze względu na lekką konstrukcję, a dodatkowo niektóre plansze posiadają uchwyt pozwalający zawiesić je na ścianie.

Magnetyczne plansze ścienne w Diverti.pl

Każda plansza magnetyczna stworzona jest z trwałego materiału — PCV z metalem, co tworzy grubość około 4 mm. Każda magnetyczna plansza zawiera również elementy angażujące dziecko do samodzielnego dopasowania i przyklejenia w trakcie nauki poprzez zabawę.

Serdecznie zapraszamy do składania zamówienia przez nasz sklep internetowy Diverti.pl! Sprawdź nasze plansze ścienne i cały asortyment naszego sklepu. Znajdziesz w nim mnóstwo produktów dla dzieci w każdym wieku — od tych najmłodszych do starszych. Szukasz pomysłu na prezent? Zajrzyj do nas, na pewno znajdziemy coś wyjątkowego. Każdy z naszych produktów posłuży dziecku na dłużej i pobudzi w nim ciekawość świata! Zapraszamy!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ