Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Planeta Ziemia: eco kosmetyki na ratunek środowisku!

Planeta Ziemia: eco kosmetyki na ratunek środowisku!

My stawiamy na eco. A Ty?

Eco kosmetyki

fot. materiały Partnera

Czy można produkować kosmetyki nie degradując środowiska naturalnego? Polska firma AVA Laboratorium Kosmetyczne udowadnia, że można! Planeta Ziemia to nowa linia, która powstała z troski o ekosystem i z troski o skórę. Od początku istnienia marki, hasłem przewodnim było motto: „W zgodzie z naturą”, a Linia Planeta Ziemia jest pięknym uczczeniem 60–lecia istnienia firmy – nie tylko dzięki naturalnym składnikom w recepturze, ale również dzięki eco rozwiązaniom, zastosowanym w procesie produkcji

 

Eco kosmetyki z poszanowaniem środowiska naturalnego

Negatywny wpływ procesów produkcyjnych na ekosystem to problem, z którym zmaga się wiele firm branży beauty. AVA Laboratorium Kosmetyczne znalazło na to sposób! Linia Planeta Ziemia w swoich recepturach czerpie z darów natury, stosując tylko wegańskie i w 99 proc. naturalne składniki certyfikowane przez COSMOS ECOCERT, a przy tym stawia na mniejsze zużycie wody i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zastosowane składniki są biodegradowalne i nie wpływają negatywnie na lasy, morza czy oceany.

Plastik? Temu surowcowi już podziękujemy! Szklane słoiki, butelki i kartoniki eco kosmetyków z certyfikatem FSC to dowód na to, że eco opakowania są możliwe. Jednak na szczególną uwagę zasługują nakrętki produktów, składające się w 30 proc. z trocin – przykład praktycznego i przemyślanego upcyklingu.

eco kosmetyk

fot. materiały Partnera

Z troski o skórę

W Planecie Ziemi eco rozwiązania idą w parze z wyjątkowym działaniem pielęgnacyjnym. Głównym składnikiem aktywnym serii jest ekstrakt z liści rambutanu o właściwościach odmładzających – wpływa na prawidłowe ułożenie włókien kolagenu
i elastyny w skórze, zapobiegając ich degradacji. Stanowi on naturalną alternatywę dla retinolu. Surowiec pochodzi z monitorowanych upraw, a do produkcji ekstraktu wykorzystuje się wyłącznie organiczne, certyfikowane liście. Prawdziwe odmłodzenie i odżywienie zamknięto w czterech produktach: liftingującym i wygładzającym kremie na dzień, odbudowującym kremie na noc, specjalnym reduktorze zmarszczek oraz w skoncentrowanym serum olejowym. Seria skutecznie nawilża, zatrzymuje procesy starzenia i przywraca jędrność skórze.

eco kosmetyki Ava

fot. materiały Partnera

Eco kosmetyki ‒  kupuj odpowiedzialnie

Stworzenie serii eco kosmetyków z poszanowaniem praw i pracy człowieka oraz środowiska to jeden z wielu kroków, które podejmuje marka z myślą o Planecie. AVA Laboratorium Kosmetyczne współpracuje z proekologiczną fundacją ECO4LIFE – przekazując im 1 proc. wpływów ze sprzedaży eco kosmetyków. W swoich social mediach regularnie zachęca również do wspólnego podejmowania małych kroków, które mogą uratować Ziemię – np. ograniczenia plastiku, recyklingu czy jednorazowych toreb. W końcu codzienne wybory mają ogromny wpływ na środowisko.

https://www.ava-kosmetyki.pl/
https://ava-laboratorium.pl/

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ