Saturday, June 22, 2024
Home / Moda  / Design  / Plakaty do kuchni – czy to dobry pomysł?

Plakaty do kuchni – czy to dobry pomysł?

Jaki efekt chcesz uzyskać?

plakaty do kuchni

O ile obrazy płócienne mogłyby być narażone na uszkodzenia w takim środowisku, to plakat w antyramie doskonale poradzi sobie w trudnych, kuchennych warunkach / fot. materiały prasowe

Kuchnia to specyficzne miejsce w domu, jeżeli chodzi o wybór dekoracji. Wnętrze powinno być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego dodatki nie mogą przeszkadzać w korzystaniu z przestrzeni roboczej. Nie oznacza to, że jedynymi elementami ozdobnymi muszą być meble, gdyż ciekawym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni są plakaty. Czy rzeczywiście sprawdzą się one w tak wymagającym wnętrzu, jakim jest kuchnia?

 

Jakie powinny być plakaty do kuchni?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że plakaty w kuchni to nie jest dobry pomysł. Wiele osób rezygnuje z dekoracji ściennych, ograniczając się jedynie do ozdobnych kafelków, które sprawdzą się w trudnych warunkach. Podczas gotowania ściany narażone są na działanie wysokich temperatur, gorącej pary czy pryskającego tłuszczu, dlatego dekoracje muszą być odporne na takie czynniki. O ile obrazy płócienne mogłyby być narażone na uszkodzenia w takim środowisku, to plakat w antyramie doskonale poradzi sobie w trudnych, kuchennych warunkach. Takie dekoracje są łatwe w utrzymaniu czystości i stanowią prosty sposób, aby urozmaicić wystrój kuchni.

 

Plakaty do kuchni – modne inspiracje

plakaty w kuchni

Nowoczesne plakaty dostępne są jednak w tak różnorodnym wzornictwie, że bez problemu znajdziesz dekoracje zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i urządzonych w klasycznym stylu / fot. materiały prasowe

W większości mieszkań, to właśnie kuchnia uważana jest za centralny punkt domu. Służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale także spotkań przy kawie ze znajomymi czy rodzinnych rozmów. Z tego powodu, często wystrój kuchni różni się od pozostałej aranżacji mieszkania, stanowiąc niejako kontrast dla reszty pomieszczeń. Nowoczesne plakaty dostępne są jednak w tak różnorodnym wzornictwie, że bez problemu znajdziesz dekoracje zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i urządzonych w klasycznym stylu. Wśród najmodniejszych inspiracji, mogą spodobać ci się plakaty z motywem:

 

  • Kulinarnym – to najbardziej uniwersalna propozycja, która sprawdzi się w każdej kuchni. Mogą to być kolorowe plakaty przedstawiające soczyste owoce, kompozycje przypraw czy estetycznie przyrządzone posiłki.
  • Motywacyjnym – proste napisy i sentencje pasują nie tylko do modnych, minimalistycznych pokojów, ale także kuchni. Typograficzne plakaty mogą być wzbogacone detalami nawiązującymi do kulinariów, na przykład filiżanką kawy.
  • Poradników – ciekawym wariantem są plakaty, które mają wymiar praktyczny i estetyczny. Wśród nich można znaleźć plakaty przedstawiające krótkie przepisy na drinki czy grafikę z przelicznikiem miar kuchennych.

 

Plakaty do kuchni wyróżniają się tak dużą różnorodnością, że można mieć trudności z wyborem konkretnego wariantu. Wszystko zależy od możliwości aranżacyjnych oraz własnych pomysłów na zagospodarowanie wnętrza.

Jak dopasować plakat do kuchni?

Wybierając dekoracje do kuchni, należy trzymać się takich samych zasad, co przy urządzaniu pozostałych pomieszczeń. Jeżeli masz nowoczesną kuchnię w jednolitej kolorystyce, dobrym pomysłem będzie plakat w kontrastującym kolorze. W przypadku klasycznej i rustykalnej aranżacji sprawdzą się plakaty nawiązujące do gotowania, które kojarzą się z tradycją. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać i jaki nastrój wykreować dzięki dekoracjom ściennym.

źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ