Sunday, May 19, 2024
Home / Kultura  / PKO OFF CAMERA szuka wolontariuszy

PKO OFF CAMERA szuka wolontariuszy

PKO OFF CAMERA już po raz 9. ogłasza nabór na wolontariat. Pracy jest dużo, zadań sporo, a satysfakcji masa.

fot. materiał prasowy

Jeśli box office jest dla Ciebie równie ważny, co numer pesel, zawsze chciałeś krzyknąć KAMERA!AKCJA!, dobrze czujesz się w świetle reflektorów i wiesz, ile waży statuetka Oscara – właśnie zaczęła się nasza współpraca. PKO OFF CAMERA już po raz 9. ogłasza nabór na wolontariat.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

Największym zainteresowaniem rokrocznie cieszy się dział gości, czyli festiwalowe „nianie”, opiekujące się filmowcami z całego świata. Dla osób lubiących adrenalinę idealnym miejscem jest Centrum Festiwalowe. Off Scena, czyli muzyczna strona PKO OFF CAMERA, również potrzebuje wolontariuszy, którzy pomogą przy organizacji koncertów i zaopiekują się muzykami. Przygotowywanie sal do projekcji, wydawanie biletów i zapowiadanie seansów – to z kolei zakres obowiązków działu obsługi kin. Zainteresowani stroną produkcyjną mogą pomagać przy tworzeniu oprawy technicznej i plastycznej, a adepci dziennikarstwa znajdą swoje miejsce w festiwalowej redakcji i dziale social media.
Zadania wolontariuszy podważają stereotypy. Kawiarka i goniec w jednym? Na to nie liczcie. Wolontariusz działa razem ze stałymi pracownikami Fundacji OFF CAMERA – podkreśla festiwalowa redakcja. Współpraca to również wsparcie szkoleniowe ze strony Festiwalu. – Po odbyciu wolontariatu każdy z Was będzie mógł rozwijać swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w cyklicznych warsztatach prowadzonych przez koordynatorów poszczególnych sekcji w ramach Akademii Wolontariatu. Podczas comiesięcznych spotkań podzielimy się z Wami naszym ‘know-how” – dodaje Agnieszka Sosnowska, koordynatorka wolontariatu.

Co robić? Wystarczy wejść na www.offcamera.pl i wypełnić formularz. Drugi etap to rozmowy rekrutacyjne, na które koordynatorzy zaproszą wybrane osoby. Podczas tych spotkań wolontariusze zostaną przydzieleni do poszczególnych działów zgodnie z zainteresowaniami i umiejętnościami. Ze względu na międzynarodowy charakter festiwalu konieczna jest znajomość języków obcych.

W pracę przy każdej edycji PKO OFF CAMERA jest zaangażowanych 350 młodych ludzi. Każdy wolontariusz staje się właścicielem imiennego karnetu i może uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach festiwalowych.
Zgłoszenia można wypełniać do 10 lutego 2015 roku. Wystarczy zajrzeć na: www.offcamera.pl/festiwal/wolontariat/

Chcesz się przekonać, jak wolontariat wygląda od strony uczestników? Sprawdź #offvolo!
Do zobaczenia w Krakowie od 29.04 do 08.05. Więcej informacji można znaleźć na www.offcamera.pl i na naszym profilu na FB: www.facebook.com/OffCameraFestiwal.

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ