Wednesday, April 17, 2024
Home / Styl życia  / Podróże  / Weekend w Paryżu, nowe buty lub pizza przez Internet – kupuj on-line.

Weekend w Paryżu, nowe buty lub pizza przez Internet – kupuj on-line.

Jesteś online? W takim razie możesz prawie wszystko. Internet zwany globalną wioską umożliwi Ci za pomocą zaledwie paru kilkinięć myszką załatwienie pilnych i tych trochę mniej pilnych sprawy. Zasiadasz przed komputerem, włączasz swoje małe „centrum

Kupuję, kupuję, kupuję...

Kupuję, kupuję, kupuję.../ fot. fotolia

Jesteś online? W takim razie możesz prawie wszystko. Internet zwany globalną wioską umożliwi Ci za pomocą zaledwie paru kilkinięć myszką, załatwienie pilnych i tych trochę mniej pilnych sprawy. Zasiadasz przed komputerem, włączasz swoje małe „centrum dowodzenia” i działasz…

Kupuję, kupuję, kupuję...

Kupuję, kupuję, kupuję…/ fot. fotolia

Jesteś głodny?

Zbliża się pora obiadowa lub czas na kolację? Lodówka świeci pustkami? Nic prostszego logujesz się na stronę wybranego hipermarketu (sporo z nich ma już takie usługi) i zamawiasz produkty potrzebne do przyrządzenia konkretnego dania. Nie masz ochoty na stanie przy garach? Rozwiązaniem jest pizza przez Internet. Wybierasz swoje ulubione dodatki, grubość ciasta, sos i nic więcej Cię nie interesuje.

Na rachunki nie ma rady!

Za telefon, za prąd, za gaz, za media. Rachunki to nieodzowny element naszego życia. Jak je zapłacić najszybciej i najwygodniej? Przez Internet. Bankowość elektroniczna to przelew bez wychodzenia z domu. Masz tendencje do zapominania? Złóż wniosek o polecenie zapłaty, to wygodna forma regulowania właśnie cyklicznych płatności. Nie trzeba pamiętać o mijającym terminie płatności.

Kupuję, kupuję, kupuję…

Nowe buty, prezent dla narzeczonego, nowa część do samochodu. Otwierasz stronę www konkretnego sklepu internetowego i wchodzisz w magiczny świat zakupów. Płacisz przelewem albo kartą kredytową i czekasz aż kurier dostarczy zamówione rzeczy prosto do Twojego domu. Tylko uważaj – zakupy uzależniają.

Lecę bo chcę…

Majorka, Egipt, a może Paryż? Cały świat stoi przed Tobą otworem. Wystarczy wybrać miejsce, wziąć wolne, zabukować termin i zarezerwować lot. Płacisz przelewem siedząc w domu przed komputerem. Możesz przez Internet zamówić od razu nocleg i wynajem samochodu na drugim końcu świata. Pakujesz walizki, w międzyczasie zamówić możesz prze Internet rzeczy potrzebne na wyjazd, i wreszcie przychodzi ten moment, że musisz wyłączyć komputer i ruszyć z domu.

Do You speak English?

Chcesz się rozwijać? Nauczyć czegoś nowego? Lub po prostu doszlifować jeżyk. Zapisz się na kurs online. Jeśli masz odpowiedni sprzęt umożliwiający komunikację głosową przez Internet, możesz z pomocą native speakera uczyć się lub doskonalić wybrany język.

Gdy jest jakiś problem…

Niecodzienna usługa. Ale gdy chcesz z kimś porozmawiać, masz jakiś problem natury emocjonalnej  psychologicznej możesz zasięgnąć porady e-psychologa, nie wychodząc z domu. W domowym zaciszu, gdzie czujesz się bezpiecznie możesz omówić to co Cię boli, z czym masz problem lub sobie nie radzisz.

Internet, sklepy internetowe czy bankowość elektroniczna bardzo ułatwiają nam życie. Jednak pamiętajmy, że warto również załatwiać rzeczy „w tradycyjny” sposób, wychodząc z domu. Bo największe udogodnienie nie jest w stanie zastąpić realnego świata i prawdziwego kontaktu z ludźmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ