Wednesday, May 29, 2024
Home / Rozwój  / Psychologia  / Piżama party dla dużych dziewczyn

Piżama party dla dużych dziewczyn

W tradycji amerykańskiej „pajama party” to okazja do spotkań przyjaciółek i wspólnego spędzenia czasu w jak najbardziej przyjaznych warunkach. W powyższym opisie nie znajdziecie żadnego cenzusu wiekowego, więc nic dziwnego że wiele dorosłych kobiet chce

Piżama party dla dużych dziewczyn

Piżama party dla dużych dziewczyn / fot. fotolia

W tradycji amerykańskiej „pajama party” to okazja do spotkań przyjaciółek i wspólnego spędzenia czasu w jak najbardziej przyjaznych warunkach. W powyższym opisie nie znajdziecie żadnego cenzusu wiekowego, więc nic dziwnego że wiele dorosłych kobiet chce na jeden wieczór zrzucić z siebie troski i zmartwienia. Brzmi dobrze?

Piżama party dla dużych dziewczyn

Piżama party dla dużych dziewczyn / fot. fotolia

Co to dokładnie jest

Podręcznikowa definicja imprezy piżamowej obejmuje przebieranie się w nocne stroje, konsumpcję i obowiązkową walkę na poduszki, ale kto o zdrowym umyśle planuje swoją zabawą wedle podręcznika? Traktuj to jako okazję do relaksu w dobranym gronie, w miarę możliwości ograniczonym i bliskim. Oczywiście najlepiej będzie zebrać się w mieszkaniu z dużą kanapą lub poduchami. Niekoniecznie oznacza to jednak, że musicie siedzieć przed telewizorem, bezmyślnie pożerając przekąski. Możesz zaplanować aktywności, takie jak przeglądanie zdjęć (na pewno znajdziesz zapomniane fotki) i tworzenie z nich wycinanych kolaży, albo gry planszowe. Nie planuj całego wieczoru – nie jesteś w tym wypadku niczyja mamą!

Co się przyda

Godnym przeszczepienia zwyczajem z pidżama party made in the USA jest obdarowywanie się małymi prezentami. Drobne upominki, najlepiej o znaczeniu osobistym – będą co prawda wymagały szperania, ale przyświecająca nam w trakcie myśl o bliskich wprawi nas w odpowiedni nastrój. Zadbaj także o tematyczny wystrój; nic specjalnego, ale zawsze warto włożyć trochę serca. Przytulnego charakteru nada kilka świec, możesz także wyciągnąć światełka choinkowe. Konieczne zadbaj o tło dźwiękowe, najlepiej jeśli będzie przenosić was w lata nastoletniej radości. Aby uniknąć wyrywania laptopa zadbaj o kilkugodzinną playlistę.

Co podać

Oczywiście spotkanie w zacnym gronie to także okazja do nostalgicznej podróży w smaki młodości. Ryżowe szyszki, cukierki irysy, krem sułtański, mieszanka studencka, chałwa, albo nieśmiertelne mleko w tubce – przywołaj stare czasy za pomocą słodyczy. Do tego uzupełnienie w formie tartinek, serów lub przystawek z dipami, pamiętaj jednak by jedzenie można było spożywać jedną ręką, ewentualnie na małym talerzyku.

Sugerujemy by w podanych drinkach zawrzeć nostalgiczną nutę. Nawet nie wiesz jak wielkim hitem okażą się kieliszki z otokiem z oranżady w proszku. Nie zapomnij o deserze. Tradycja nakazuje by były to lody, ciężko z taką tradycja dyskutować.

Co założyć

Wbrew pozorom nie musisz się stroić w piżamę, nie jest to bal przebierańców. Dobierz ubranie wygodne i odporne na plamy, bo jest szansa, że coś się rozleje. Idealne będą dresowe spodnie dla kobiet. Jedyna ewentualność na jaką warto się przygotować to możliwość noclegu, dlatego poproś wszystkich o zabranie szczoteczek i ubrań na zmianę, a sama przygotuj posłania. I baw się dobrze!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ