Thursday, April 25, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / PITax PL: Łatwe wypełnianie deklaracji PIT

PITax PL: Łatwe wypełnianie deklaracji PIT

Takich narzędzi nigdy za wiele

fot. Tanja Denise Schantz, Pixabay

PITax.pl to polska firma, która stworzyła serwis zeznań podatkowych online dla polskiego Urzędu Skarbowego. Jest on całkowicie darmowy, bezpieczny i łatwy w obsłudze!

 

Za pośrednictwem aplikacji PITax.pl możesz rozliczyć swój roczny podatek dochodowy. Łatwe w obsłudze oprogramowanie pomoże dopełnić formalności i skutecznie przesłać deklarację do odpowiedniego urzędu skarbowego. Archiwizacja danych jest bardzo wygodna. W kolejnych latach nie musisz pamiętać o poprzednich deklaracjach. Dane są zabezpieczone na serwerze, ale Ty możesz je wykorzystać do uzupełnienia ostatniego zeznania podatkowego ‒ i to wszystko za darmo.

Program do rozliczenia PIT-37 vs. wytyczne Ministerstwa Finansów

Podejmując decyzję o skorzystaniu z programu do rozliczania PIT, warto upewnić się, że spełnia on wymogi Ministerstwa Finansów i jest bezpieczny w sieci. Rozwiązanie do rozliczeń podatkowych Pitax.pl spełnia standardy Ministerstwa Finansów w zakresie 100-procentowej zgodności z przepisami. Co więcej, jest prostym i przyjaznym dla użytkownika narzędziem pozwalającym na bezproblemowe rozliczenie rocznego podatku dochodowego. Jego działanie opiera się o zasady bankowości internetowej, które wymagają bezpieczeństwa danych i operacji. Wszystko po to, aby instytucja nie straciła dobrej reputacji. PITax.pl działa dokładnie na takich samych zasadach. Można otwarcie powiedzieć, że jest to rozwiązanie bezpieczne.
Program do rozliczenia PIT znajdziesz na https://urzadskarbowy-pit.pl/.

Zalety PITax.pl

Bezpłatny program do PIT możesz wykorzystać do weryfikacji poprawności deklaracji, a także do ubiegania się o ulgi podatkowe, z których korzysta wiele osób. Co więcej, możesz zdecydować, na jakiej rzecz organizacji pożytku publicznego zostanie przekazany 1% Twojego podatku. Fundacje dla dzieci są miejscem, w których przyda się każda złotówka.
Darmowy program Pitax.pl ułatwia wypełnienie PIT-37. Możesz bez problemu uzupełnić deklarację, nawet jeśli nie posiadasz dużej wiedzy informatycznej. Budowa aplikacji jest prosta i dostosowana również do osób, które sporadycznie korzystają z komputera.

 

Program jest darmowy i pozwala na sprawdzenie poprawności wypełnionej deklaracji. Dzięki temu możesz od razu uzyskać informacje o błędach, co jest niezwykle przydatne. Są jeszcze osoby, które składają swoje podatki w okienku lub dostarczając papiery pocztą. Niestety komunikacja z podatnikiem również odbywa się tym samym kanałem – zwykle pocztą. Oznacza to, że korespondencja może się przeciągać, co wprowadza zdenerwowanie, którego łatwo uniknąć.
Aplikacja zapewnia szybkość i poprawność złożonej deklaracji. Przy tym nie ponosisz kosztów za list czy znajomą księgową, która zawsze rozliczała Ci PIT-y.

Z PITax.pl wypełnisz te formularze

Aplikacja obsługuje grupę najpopularniejszych formularzy. Wykorzystasz ją do złożenia następujących deklaracji:

• PIT-28,
• PIT-36,
• PIT-36L,
• PIT-37,
• PIT-38,
• PIT-39.

Warto zaznaczyć, że system jest na tyle elastyczny, że pozwala na rejestrację dowolnych zeznań i odliczeń, a także na przekazanie 1% podatku na cele charytatywne. Jest to program pomocny przy rozliczaniu PIT 37 i innych deklaracji podatkowych.

 

Kanały elektroniczne są bardzo wygodne i chętnie używane również przez organy kontrolne w Polsce. Dzięki nim złożenie deklaracji podatkowej jest bardzo szybkie i proste. Co więcej, dane są bezpiecznie przechowywane na serwerach. Podatnik może do nich wrócić przy okazji kolejnego rozliczenia. Zapisane dane nie zginą w stercie innych dokumentów, a to pozwoli sprawnie dopełnić obowiązku.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ