Sunday, June 16, 2024
Home / Moda  / Design  / Pióroteka – bo pióra mają duszę

Pióroteka – bo pióra mają duszę

Pióra są jak dzieła sztuki, stworzone by cieszyć i fascynować.

Pióroteka

Niesamowite, że wieczne pióro powstało znacznie wcześniej niż ołówek. W 1922 roku Howard Carter odnalazł w grobowcu Tutenchamona pierwsze narzędzie pisarskie.

Pióroteka są jak dzieła sztuki

Zdjęcie 1 z 7

fot. Pióroteka

 

Do końca XVIII wieku w użyciu były pióra gęsie, których największą wadą była konieczność częstego ścinania końcówki umożliwiająca pisanie. W 1508 r. Leonardo da Vinci  opracował projekty przyrządów pisarskich z zapasem atramentu. Około 1780 r. Samuel Harrison zbudował prototyp pióra, a w 1822 r. zaczęto je produkować maszynowo.”

PIÓROTEKA istnieje by dostarczyć Państwu najwyższej jakości przybory do pisania najlepszych światowych marek tj. WATERMAN, PARKER, SHEAFFER, VISCONTI, DUKE, CONWAY STEWART. Od 1991 roku zachwycamy się piórami i pogłębiamy swoją wiedzę o nich. Sprzedajemy tylko to czym sami chcielibyśmy pisać. Jeżeli jakiegoś pióra tu nie ma to znaczy że nie mamy do niego tyle zaufania by je polecić Naszym Klientom. Istnieją by cieszyć tych których nimi obdarujemy, tak by wiedzieli że o nich  myślimy i  pamiętamy. Więc jeżeli chcesz podarować pióro komuś bliskiemu twojemu sercu, my sprawimy że będzie wyjątkowe i niepowtarzalne. Wygrawerujemy co tylko chcesz, jedynym ograniczeniem jest Twoja fantazja… na miejscu i od ręki !!!

Czy wiesz, że: 

Pióro Visconti Rembrandt – powstało we Florencji mieście wielu zabytków, przepychu i uzdolnionych mistrzów jubilerskich, którzy są częścią zespołu projektującego i wytwarzającego niezwykłe precjoza sztuki piśmienniczej.  Kolekcja z naturalnej żywicy z wykończeniami ze stali szlachetnej oraz specjalny system zamykania „Click on no touch” Jest on oparty na systemie magnetycznym, który nie powoduje tarcia pomiędzy częściami skuwki i korpusu. Daje to bardzo długą żywotność systemu oraz nie powoduje zarysowań na tyle korpusu w przypadku nakładania skuwki. Sekcja oraz korpus jest połączony wykończeniami metalowymi, aby nie dochodziło do naprężeń, które przy upadku bardziej zabezpieczają przed uszkodzeniem żywicy. System napełniania: tłoczek lub naboje atramentowe.

PiórotekaWięcej na stronie: www.wiecznepiora.eu 

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ