Monday, July 15, 2024
Home / Miasto Prezentów  / Pióra i notesy idealne na prezenty

Pióra i notesy idealne na prezenty

Nie zastanawiaj się dłużej nad prezentami!

Rękopis „Radość pisania” / fot. materiały prasowe

W 2016 roku mija 20. rocznica przyznania Wisławie Szymborskiej literackiej Nagrody Nobla. Z tej okazji Prime Line i Fundacja Wisławy Szymborskiej we współpracy z dwiema prestiżowymi markami – Lamy i Moleskine – przygotowała jubileuszową edycję specjalną „Radość pisania” piór wiecznych(Lamy) oraz notesów (Moleskine).

Rękopis „Radość pisania” / fot. materiały prasowe

Rękopis „Radość pisania” / fot. materiały prasowe

PIÓRA LAMY
Funkcjonalność, tak ważna dla projektantów Lamy, oparta jest nie tylko na przesłankach mechanicznych (jak np. wymiary ciała), lecz także psychologicznych, skupiają się oni bowiem na interakcji jaka zachodzi między ludźmi a przedmiotami, których używają. Istotą każdego projektu Lamy jest ,,radość pisania”.
Firma Lamy z okazji 20. rocznicy przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej zaprojektowała w ramach serii „Radość pisania” dwa rodzaje piór: Safari i Dialog3 – eleganckie, proste i wygodne, w wersji czarnej i białej. Ekskluzywne pióro Dialog3 ukazało się w wersji limitowanej, wzbogaconej o książeczkę, nawiązującej do rocznicy nagrody Nobla przyznanej w 1996 r. Wisławie Szymborskiej.

Pióro Lampy Safari / fot. materiały prasowe

Pióra Lampy / fot. materiały prasowe

NOTES MOLESKINE
Obecnie Moleskine to symbol szeroko pojętej kultury. Dlatego marka co roku wydaje limitowane serie poświęcone bohaterom książek, komiksów czy filmów (Mały Książę, Fistaszki, Alicja w Krainie Czarów), a od czasu do czasu edycje specjalne upamiętniające postaci świata literatury (Bruce Chatwin), filmu (Woody Allen) czy architektury (Le Corbusier). Za pomocą takich projektów Moleskine celebruje także ważne rocznice, wydarzenia, festiwale związane z szeroko pojętą sztuką, designem, muzyką, filmem oraz literaturą.
Od 1997 roku marka Moleskine obecna jest na rynku polskim. W tym roku po raz pierwszy wydaje edycję specjalną upamiętniającą ikonę literatury polskiej, jedną z najwybitniejszych poetek XX wieku, laureatkę literackiej nagrody Nobla w 1996 roku – Wisławę Szymborską. Wnętrze notesu Moleskine edycji specjalnej wzbogacone jest o skan rękopisu wiersza „Radość pisania” Wisławy Szymborskiej.

Pióra i notesy znajdziesz TU.

Część dochodu ze sprzedaży piór Lamy i notesów Moleskine z serii „Radość pisania” Fundacja przeznaczy na wspieranie programu stypendialnego dla młodych twórców i funduszu zapomogowego dla pisarzy w trudnej sytuacji materialnej

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ