Wednesday, July 17, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / P!NK – Wewnątrz wszyscy jesteśmy różowi

P!NK – Wewnątrz wszyscy jesteśmy różowi

Kim jest P!NK i dlaczego jest różowa

Pink z córką na scenie, w czasie koncertu

Artystka, matka, szefowa, żona – która z tych ról jest dla P!NK najważniejsza? / fot. materiały prasowe

Matka, żona, szefowa i artystka. W takich rolach fani będą mogli zobaczyć P!NK w filmie dokumentalnym „P!NK: All I Know So Far” na Amazon Prime Video.

Gimnastyka na astmę, czyli skąd się wzięła P!NK

P!NK (Pink), a naprawę Alecia Beth Moore (ur. 1979) jest amerykańską piosenkarką, tancerką, aktorką. Śpiewała i pisała teksty od dziecka, co było jej sposobem na przerywanie kłótni rodziców i rozładowywanie napięcia. Zamiłowanie do tańca i sprawne ciało zawdzięcza… astmie. Zgodnie z zaleceniami lekarza od dziecka trenowała gimnastykę artystyczną jako formę radzenia sobie z tą chorobą. P!nk ma za sobą burzliwą młodość, lata buntu, brania narkotyków, nocnych ucieczek z domu.

Aktualnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek na świecie, a prywatnie – mamą dwójki dzieci: córki Willow Sage Hart i syna Jamesona Moona. Jej mężem jest Carey Hart, zawodnik freestyle’u motocrossowego.

artystka PINK

P!NK ma za sobą burzliwą młodość / fot. materiały prasowe

Wewnątrz wszyscy jesteśmy różowi

Pseudonim P!NK został zainspirowany postacią Mr. Pinka z filmu „Wściekle psy”. W wywiadach P!NK mówiła: „We’re all pink on the inside” (dosłownie: wewnątrz wszyscy jesteśmy różowi), co oznaczało, że „wszyscy mamy czerwoną krew, wszyscy płaczemy czystymi łzami, wszyscy krok po kroku, w tej niekończącej się wędrówce, próbujemy odnaleźć znaczenie życia i miłości”. Cała twórczość artystki jest odzwierciedleniem tych słów.

 

Zobacz też: O co w ogóle chodzi z tą Billie Eilish?

 

„All I Know So Far: Setlist” – nowy album P!ink

Filmowi o życiu zawodowym i prywatnym PINK towarzyszy album „All I Know So Far: Setlist”, na którym znajdą się: nagrania z jej ekscytującej trasy koncertowej z 2019 roku „Beautiful Trauma World Tour”, przemowa podczas MTV Video Awards i dwa nowe utwory: „Cover Me In Sunshine” (duet zaśpiewany z córką artystki – Willow) oraz „All I Know So Far” (tytułowy singiel zapowiadający album).

 

P!NK prywatnie i zawodowo

Film o PINK będzie dostępny w ponad 240 krajach. Pokaże artystkę podczas trasy koncertowej „Beautiful Trauma”, zarówno od strony zawodowej, perfekcyjnie przygotowanych występów, jak i codziennych prób zbalansowania życia i pogodzenia różnych ról – matki, żony, szefowej i artystki. Obejrzymy nagrania z trasy koncertowej, zakulisowe wywiady i prywatne materiały. Za reżyserie odpowiada Michael Gracey.

 

Zobacz też: Lana del Rey śpiewa smutne piosenki o miłości

 

PINK z córką

Na najnowszym albumie znalazł się utwór „Cover Me In Sunshine” nagrany z Willow (córką artystki), o ktorym P!nk mówi:

– Poprzedni rok był dla nas prawdziwym rollercoasterem emocji. Był przepełniony strachem, smutkiem i samotnością, ale był także pełen ciszy, refleksji i nauki. Willow i ja znalazłyśmy ukojenie w tworzeniu muzyki i prezentujemy ten numer z nadzieją, że Wam również pomoże przetrwać ten ciężki okres.

P!nk z córką / fot. materiały prasowe

P!NK z nagrodami i i rekordy sprzedaży płyt

Od debiutu w 2000 roku albumem „Can’t Take Me Home” P!NK nagrała 8 albumów, sprzedała 60 milionów kopii płyt i trafiła 15 razy na listę 10 najczęściej słuchanych singli magazynu Billboard (w tym 4 razy na pierwsze miejsce). Artystka zdobyła także 3 nagrody Grammy (i 20 nominacji), 1 nagrodę Emmy, 7 nagród MTV Video Music, 2 nagrody MTV Europe, a także zyskała tytuł Kobiety Roku 2013 wg. magazynu Billboard.Jej projekt „Hurts 2B Human” zajął pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się albumów w Stanach Zjednoczonych.

Pod koniec 2019 roku P!NK zakończyła trasę koncertową Beautiful Trauma World Tour podczas, k tórej zagrała 156 razy w 18 krajach i sprzedała 3 miliony biletów na całym świecie. W ramach trasy P!NK wystąpiła też w Polsce na na Stadionie Narodowym.

23 maja PINK odbierze prestiżowe wyróżnienie jako światowa Ikona muzyki podczas gali 2021 Billboard Music Awards, na której wystąpi. W piątek 28 maja spotka się z fanami na TikTok Headstream. Podczas wydarzenia artystka opowie o nowej płycie i będzie rozmawiać z nimi na czacie.

P!NK

Pink nie tylko doskonale śpiewa – słynie też ze świetnych koncertów i teledysków / fot. materiały prasowe

 

Ciekawią Cię wokalistki młodego pokolenia? Polecamy:
carolesdaughter – nowy talent! Od TikToka do kontraktu płytowego oraz: Koty i marihuana. Kim jest Doja Cat, nowa supergwiazda popu

TAGI

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ