Sunday, April 14, 2024
Home / Kuchnia  / Prawdopodobnie najgorsza wegetariańska restauracja w mieście – którą pokochają kobiety

Prawdopodobnie najgorsza wegetariańska restauracja w mieście – którą pokochają kobiety

Jedzenie czerwonego mięsa korzystnie wpływa na kondycję włosów, skóry, paznokci i libido. Zobacz, gdzie warto wybrać się na wołowinę

pimiento steki

Wnętrza restauracji Pimiento przy Rynku Głównym 30 w Krakowie / fot.materiały prasowe

Steki kojarzą się z ulubioną potrawą rosłych facetów. Tymczasem Marcin Seweryn, właściciel marki Pimiento przekonuje, że wołowina jest mięsem stworzonym dla kobiet. Jest mięsem wymagającym i trudnym do samodzielnego przyrządzenia, dlatego warto jej smak poznać w miejscu, gdzie o wołowinie wiedzą wszystko

pimiento steki

Wnętrze restauracji Pimiento przy Rynku Głównym 30 w Krakowie / fot. marcinurban.pl

Pimiento Argentino Grill przy Rynku Głównym 30 w Krakowie to miejsce idealne zarówno dla koneserów, jak i osób, które na co dzień nie jedzą czerwonego mięsa. Szczególnie warto tu wpaść na ekskluzywną, niezwykle rzadką wołowinę Kobę i tradycyjne steki argentyńskie, dostępne w czterech odsłonach: polędwicy, rostbefu, antrykotu i T-Bone.

Legendarna wołowina Kobe znajduje miejsce na samym szczycie mięsnej hierarchii. Nie ma w tych słowach cienia przesady. Cały sekret tkwi bowiem w specjalnej, japońskiej rasie krów Wagyu i podejściu z niezwykłym szacunkiem do hodowli tychże zwierząt. Cechą świadczącą o najwyższej jakości Kobe jest jej marmurkowość, czyli tłuszcz znajdujący się między mięśniami. To on jest gwarancją niepowtarzalnej głębi smaku. Jest to zdrowa, nienasycona odmiana tłuszczów bogata w kwasy Omega 3, Omega 6 i kreatyny. Co ciekawe, ta ostatnia przyśpiesza proces przemiany materii i tym samym, spalanie tłuszczu.

pimiento2

Pimiento: Najlepsza Kuchnia obu Ameryk w plebiscycie „Smaki Krakowa” / fot. marcinurban.pl

Pimiento słynie w Krakowie również z kultowych steków argentyńskich. Potwierdzeniem tego jest zachwyt gości, którzy wracają, oraz nagrody zdobywane w prestiżowym plebiscycie „Smaki Krakowa”. Argentyńska wołowina jest doceniana na całym świecie nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także właściwości odżywcze. Być może właśnie dlatego Argentynki uchodzą za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie? Jedzenie czerwonego mięsa korzystnie wpływa na kondycję włosów, skóry, paznokci a także… podnosi libido.

pimiento steki kobe

Pimiento: wieczory we dwoje, spotkania biznesowe, kolacja ze znajomymi / fot. marcinurban.pl

Pimiento Argentino Grill przy Rynku Głównym 30 to trzecia, najmłodsza restauracja spod brandu Pimiento w Krakowie. Kunszt przygotowanych potraw, jakość obsługi i piękne wnętrze sprawiają, że miejsce sprawdza się zarówno w przypadku wieczorów we dwoje, jak i dyskretnych spotkań biznesowych. Pimiento pochwalić się może także szerokim wyborem whiskey i win z całego świata, które z pewnością umilą każdą wizytę w najgorszej wegetariańskiej restauracji w Krakowie.

Agna Karasińska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ