Thursday, May 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Ogród  / Piła łańcuchowa – elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa? Jaka będzie lepsza?

Piła łańcuchowa – elektryczna, akumulatorowa czy spalinowa? Jaka będzie lepsza?

Kto ma kominek lub sad, potrzebuje jej o każdej porze roku

Piła łańcuchowa

fot. Volodymyr Burdiak / Shutterstock

Zastanawiasz się, jaka piła dla leśnika lub ogrodnika będzie najlepsza? Wbrew pozorom wybór nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Profesjonalne narzędzia dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych różnią się między sobą pod wieloma kwestiami – szczególnie technicznymi. Z tego wpisu dowiesz się, jaka piła łańcuchowa jest najmocniejsza ‒ elektryczna czy akumulatorowa? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze

 

Jaką piłę łańcuchową wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na zakup piły łańcuchowej, koniecznie weź pod uwagę takie czynniki jak:

 

• Cena;
• Producent;
• Opinie użytkowników;
• Typ piły: elektryczna, spalinowa lub akumulatorowa;
• Moc urządzenia;
• Prędkość obrotowa piły;
• Czas pracy (w przypadku piły akumulatorowej);
• Waga.

 

To tylko podstawowe elementy determinujące opłacalność zakupu konkretnej piły mechanicznej. Cena oczywiście nie powinna być jedynym wyznacznikiem. Warto wybierać takie modele, które są polecane przez innych użytkowników oraz sprzedawane pod logo znanej marki. Pamiętaj, że nawet najlepsza piła łańcuchowa elektryczna będzie mocna, wydajna i funkcjonalna. Piły spalinowe z kolei wykorzystywane są najczęściej w leśnictwie oraz przy pracy w tartakach.

 

Do typowych czynności ogrodowych i delikatnego przycinania krzewów czy drzew doskonale nadaje się skuteczna piła łańcuchowa akumulatorowa lub z zasilaniem elektrycznym. Te są nieco słabsze od modeli spalinowych, ale pozwalają na komfortowe wykonywanie mało wymagającego cięcia drobniejszego drzewa.

Piła łańcuchowa

fot. Nataliia Melnychuk / Shutterstock

Ile kosztują profesjonalne piły łańcuchowe?

Najlepsze na rynku piły łańcuchowe to średnio wydatek od kilkuset złotych w górę. Na urządzeniach tego typu nie warto nadmiernie oszczędzać. Lepiej wybrać piłę dobrej jakości, żeby mieć większą szansę na to, że korzystanie z urządzenia będzie komfortowe.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ