Monday, April 22, 2024
Home / Kultura  / Piknik Miejski w Krakowie

Piknik Miejski w Krakowie

Kolejna odsłona Pikniku Miejskiego: Nad rzekę i najbardziej orzeźwiająca trasa koncertowa w Polsce.

Już w następną sobotę (25 lipca) odbędzie się kolejna edycja Pikniku Miejskiego: Nad rzekę, który ponownie zgromadzi na Bulwarze Czerwieńskim wszystkich fanów pysznego jedzenia oraz aktywnego wypoczynku. Tym razem piknik odbędzie się w wyjątkowej muzycznej oprawie – towarzyszyć mu będzie trzecia edycja orzeźwiającego projektu „Spragnieni Lata”. Pod Wawelem  wystąpią  muzycy: Julia Marcell, Skubas oraz duet Xxanaxx.

Spragnieni lata_plakat

fot. materiał prasowy

Piknik Miejski: Nad rzekę będzie idealną okazją do poszukiwania kulinarnych ciekawostek, a także pretekstem by spędzić wolny czas na łonie przyrody i nie martwić się o przygotowywanie posiłków. Na miejscu w godzinach od 12:00 do 18:00 będzie można skosztować przepysznych dań przygotowanych przez wystawców, a apetyt zaostrzą zajęcia ruchowe prowadzone przez profesjonalistów. Fani wydarzenia będą mogli liczyć na orzeźwienie również podczas fantastycznych występów polskich wokalistów, w towarzystwie mocno schłodzonego Cydru Lubelskiego.

Wydarzenie będzie prawdziwym powiewem świeżości w samym środku gorącego lata. Projekt  „Spragnieni Lata” łączy wykonawców za pomocą niepowtarzalnej, undergroundowej atmosfery i z założenia prezentuje artystów, którzy zmieniają scenę muzyczną, konsekwentnie wnosząc do niej coś nowego.

Projekt wyróżnia się niecodzienną konwencją, wspaniałą atmosferą i możliwością poznania wielu indywidualności artystycznych. Ze sceny usłyszymy m.in.: klimatyczne, melancholijne i melodyjne piosenki pochodzącego z Lublina wokalisty, gitarzysty i kompozytora muzyki alternatywnej  Skubasa od paru lat podbijają serca polskich fanów. Charakterystyczna barwa głosu w towarzystwie gitarowych brzmień dociera do najgłębszych pokładów dusz. Artysta udowadnia, że proste, folkowe, grunge’owe utwory nigdy nie wychodzą z mody.

Mieszkająca w Berlinie polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Julia Marcell w ciągu kilku lat zasłużyła sobie na miano gwiazdy sceny alternatywnej, a jej nowatorski, niezależny styl i autorskie podejście zyskały ogromne uznanie krytyków. W ramach Spragnionych Lata artystka będzie promować swój trzeci, znakomity i bardzo osobisty albumSentiments. Uczestnictwo w projekcie będzie nową odsłoną płyty, ale także okazją do zaprezentowania nowego materiału.

Walka żywiołów – tak zapowiada się zderzenie artystycznych osobowości wokalistki Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego, czyli duetu XXANAXX, wykonującego muzykę elektroniczną. Połączenie sił zaowocowało niezwykłą syntezą eterycznego głosu Klaudii z analogowymi brzmieniami, przestrzennymi pogłosami i mocnymi, tanecznymi brzmieniami. Podczas trasy duet będzie wykonywał m.in. utwory z ostatniej płyty Triangles.

Koncerty:

godz. 18.00 –  Julia Marcell

godz. 19.30 – Skubas

godz. 20.45 –  Xxanaxx

Organizatorem Pikniku Miejskiego: Nad rzekę jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Organizatorem cyklu koncertów jest Agencja Koncertowa yMusic

(źródło:mp)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ