Sunday, May 19, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Pierwsze urodziny MTTEstetica

Pierwsze urodziny MTTEstetica

Pokazowe zabiegi: nici liftingujące PDO i mezoterapia mikroigłowa oraz wiele innych atrakcji uświetniło 29 stycznia br. pierwsze urodziny MTTEstetica Kliniki Promocji Zdrowia w Krakowie.

Dr Magdalena Tyc-Tyla wykonuje zabieg nićmi PDO / fot. Joanna Fortuna

Dr Magdalena Tyc-Tyla wykonuje zabieg nićmi PDO / fot. Joanna Fortuna

Pokazowe zabiegi: nici liftingujące PDO i mezoterapia mikroigłowa oraz wiele innych atrakcji uświetniło 29 stycznia br. pierwsze urodziny MTTEstetica Kliniki Promocji Zdrowia w Krakowie.

MTTEstetica już od roku funkcjonuje przy ul. Mireckiego 10/4. Przez ten czas Klinika bardzo się rozwinęła. Bogata oferta zabiegów medycyny estetycznej i nowoczesnej kosmetologii, została poszerzona o zabiegi relaksacyjne, dietetykę, szkolenia z zakresu psychologii, warsztaty dotyczące profilaktyki chorób oraz testy MRT na nietolerancję pokarmową (specjaliści w MTTEstetica wykonują je jako jedyni w Małopolsce). Było więc co świętować.

Dr Magdalena Tyc-Tyka wykonuje zabieg nićmi PDO / fot. Joanna Fortuna

Dr Magdalena Tyc-Tyka wykonuje zabieg nićmi PDO / fot. Joanna Fortuna

Urodzinowe spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez jej właścicielkę dr Magdalenę Tyc-Tykę. Następnie pani Katarzyna Potocka z firmy Croma Pharma opowiedziała o odmładzającym działaniu nici liftingujących PDO. Jak się okazuje, nici te stosowane są przez lekarzy na całym świecie do zakładania szwów wewnątrzotrzewnowych już od wielu lat. Ich nowe zastosowanie odkrył dopiero niedawno koreański lekarz, zajmujący się akupunkturą.

Nici PDO są bardzo cienkie. Mogą być skręcone, proste lub szorstkie. Wykonane są z substancji czynnej – polidioksanonu, która po 6-8 miesiącach od wprowadzenia w skórę, naturalnie rozpuszcza się w tkance. W zależności od tego, w jaką partię skóry lub mięśnia włożymy nić, uzyskamy różne rezultaty: rewitalizacji, wygładzenia zmarszczek lub np. efekt podniesienia policzków, zlikwidowania drugiego podbródka czy obwisłych partii pleców.

Aby przełożyć teorię na praktykę, dr Tyc-Tyka, zaprezentowała pokazowy zabieg z użyciem prostych nici PDO na swojej pacjentce, pani Marcie. Na własne oczy można było zobaczyć, że metoda ta jest skuteczna i bezinwazyjna. Razem ze znieczuleniem zabieg trwał około pół godziny. W tym doktor Tyc-Tyka wprowadziła pięć nici PDO w okolice podbródka pacjentki. Efekt – uniesione policzki – można było zobaczyć od razu. Jak jednak wytłumaczyła pani doktor, jest to jedynie efekt mechaniczny. Właściwe rezultaty wystąpią po około dwóch tygodniach i będą potęgować się w ciągu kolejnych miesięcy. Przez ten czas nitka w skórze będzie stymulować komórki do produkcji kolagenu, a owal twarzy pacjentki stanie się piękniejszy.

Urodzinowe spotkanie zakończyły zabiegi wykonane przez panie: Anię i Justynę z firmy Bioceris. Wybrani uczestnicy imprezy mogli przetestować na sobie odmładzający peeling glikolowy na dłonie i mezoterapię mikroigłową rewitalizującą skórę. A wszyscy inni uczestnicy, dzięki panu Radosławowi Rogóżowi, przetestowali najnowsze kremy regeneracyjne na własnej skórze.

MTTEstetica (Kamienica Parkowa), ul. Montwiłła Mireckiego 10/4, Kraków; tel. 500 266 919; 664 487 718 

Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.mttestetica.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ